16 ilin 181 aşiret lideri teröre tepki olarak bir araya geldi

Van'da bir araya gelen 16 ilden 181 temsilci, bölgedeki terör saldırıları ve "İngiltere'nin aşiretlere para dağıttığı" iddiasına tepki gösterdi

16 ilin 181 aşiret lideri teröre tepki olarak bir araya geldi

Van'da bir araya gelen 16 ilden 181 temsilci, bölgedeki terör saldırıları ve "İngiltere'nin aşiretlere para dağıttığı" iddiasına tepki gösterdi

09 Ekim 2016 Pazar 19:59
16 ilin 181 aşiret lideri teröre tepki olarak bir araya geldi
banner283


Van'da buluşan 16 ilden 181 aşiret temsilcisi, terör saldırıları ve "İngiltere'nin aşiretlere para dağıttığı" iddiasına tepkilerini dile getirdi. Van'da otelde bir araya gelen aşiret temsilcileri ve kanaat önderleri, bölgede yaşanan terör saldırılarını değerlendirdi. Toplantı öncesi AA muhabirine açıklama yapan Ağrılı kanaat önderlerinden Savcı Sayan, toplantının Sivas ve Erzurum kongreleri kadar önemli olduğunu savundu. "Memleketin, ülkenin birliği, beraberliği, vatanın, toprağın bütünlüğü, bayrağın tekliği açısından çok önemli bir toplantıya ev sahipliği yapıyoruz." diyen Sayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafında toplanan liderlerin, parti, ırk, renk farkı gözetmeksizin ülkeye sahip çıktıklarını ortaya koymaları açısından önemli bir organizasyon gerçekleştirildiğini anlattı.

Sayan, şunları söyledi:

"Çok onurlu ve gururluyuz. Erzurum ve Sivas kongrelerine katılan delegeler kadar heyecanlıyız. Osmanlı'ya, birlik ve beraberliğini bozarak kaybettirdiler. Ona rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulu. Ama bugün bu devleti hazmedemeyen Batılı zalimlere, Müslüman coğrafyasına moral olan Türkiye'yi hazmedemeyenlere karşı birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. 500 yıl önce Yavuz Sultan Selim ve 500 yıl sonra Recep Tayyip Erdoğan ile bu millet, birlik ve beraberliğini gösterecek. Bu ülkenin bayrağı dalgalanacak, ezanı susmayacak, sınırları delinmeyecek diyoruz. Burada Türkiye'nin her yerinden insanlar var. Sadece Kürt aşiretler yok. Türk, Arap aşiretler var. Hepsi yekvücut, bu ülkenin birlik ve beraberliğini koruma kararlılığını gösteriyor."

"Kardeşçe yaşamak için elimizden geleni yapmaya hazırız"

Hakkari'den Sılehi aşireti lideri ve Durankaya Belediye Başkanı Fatih Keskin de toplantının ardından ülkeye birlik mesajı vereceklerini vurguladı.

Türkiye'nin bir mozaik olduğunu ve burada herkesin kardeşçe yaşadığını belirten Keskin, şöyle devam etti:

"Barış, huzur kardeşlik için buradayız. Hepimizin bu taşın altına elimizi koymamız lazım. Bölgede sürekli terörle, hendek ve barikatlarla anılmamız bizi rahatsız ediyor. Hakkari bölgesi evliyaların kentidir. Burada toplanmamızın tek amacı, burada birlikteyiz, devletimizleyiz, hükümetimizleyiz. Burada kardeşçe beraber yaşamak için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Birlik mesajı vereceğiz Türkiye'ye. Türkiye bir mozaiktir ve hepimiz burada kardeşçe yaşamak zorundayız. Öyle bir duruma geldik ki Avrupa ülkeleri, herkes üzerimizden bir plan kuruyor. Bu oyunlara gelecek değiliz. Osmanlı İmparatorluğu'nda 22 etnik halk yaşadı bir sıkıntı yaşanmadı, şimdi neden sorun yaşansın? Bizim Kürt sorunumuz yok, beraber kardeşçe yaşama sorunumuz var ve yaşayacağız. Bunu kimse engelleyemeyecek."

"15 Temmuz'da tokadı yediler"

Gravi aşireti temsilcisi Faruk Özbek ise Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yaşanan terör saldırısı nedeniyle üzüntü duyduklarını dile getirdi.

Aşiret temsilcilerinin bir araya gelmesini desteklediklerini ifade eden Özbek, şunları söyledi:

"Bu olayların sona ermesi için biz ileri gelenler, liderler, elimizden ne geliyorsa, devletimizin yanında bu işleri çözmeye çaba göstereceğiz. Mutlaka bu sorunun bir çözümü vardır. Biz de bunun için gerekli kararlılığımızı göstereceğiz. Emekli yarbayımızın ortaya attığı bir iddia var. Ancak buna katılmıyoruz. Aşiret reisliği kolay bir görev değildir. Şeref ve haysiyetini kimse parayla satmaz, kesinlikle böyle bir şey yoktur. Her zaman devletimizin yanındayız. Tek vatanımız var. Çevremizdeki Irak, Suriye'yi görüyoruz. 15 Temmuz'da gördük. Devletimizi parçalamak istediler ama milletimizden gerekli tokadı yerdiler. Başka vatanımız yok. Tabii ki her zaman devletimizin yanındayız. Vatanımıza ve bayrağımıza saygılıyız ve bunu korumak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz."

"Son çırpınışlarını yaşıyorlar"

Anadolu Köy Korucular ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen de Şemdinli'deki terör saldırısını kınadı.

"Bu olayın bugün Van'da yapacağımız aşiret toplantısıyla bağlantılı olduğunu düşünüyorum." diyen Sözen, şunları kaydetti:

"PKK, 15 Temmuz sonrasında özellikle bölgede tutuklanan FETÖ'cü generallerin yerine gelen milli ve yerli generallerle ağır darbe aldı. PKK'nın 30 yıldır girilmeyen kamplarına giriliyor. Son çırpınışlarını yaşıyorlar. Bu ortamda bu tür bombalı araçlarla saldırıyı, Türkiye gündemini değiştirme, Van'da ülkenin ve bölgenin kaderi için önemli olan toplantıyı gölgede bırakma çabası olarak görüyoruz. Cumhuriyet tarihinin en önemli projelerinden biri olan Avrasya Tüneli'nin ilk geçişinin yapıldığı ortamda Ankara'da canlı bombaların kendini patlattığını gördük. Yakalanmasalar kim bilir başkentte nasıl kanlı bir eylem gerçekleştireceklerdi. Bunları ülkenin gelişmesinin hazmedilmemesi olarak yorumluyoruz."

Sözen, "Burada bir araya gelerek ülkenin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine sahip çıktığını söyleyen aşiretlerin bu ulvi, onurlu tutumunu gölgede bırakmayı, PKK terör örgütü gibi tarihi kan, gözyaşı, alçaklıkla yazılan bir örgütün yaptığı normal bir iş olarak görüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

"Bölgedeki aşiretlerin borçlarının İngilizler tarafından ödendiği" şeklinde mesnetsiz iddiaların ortaya atıldığını belirten Sözen, "Kürt aşiretlerimiz devletinin, milletinin yanında olduğu, kimsenin maşası olmadığı, kimsenin Kürtlerin onurunu satın alamayacağının mesajını vereceklerdir. Bu toplantıyı, 'Kürt kökenli aşiretler PKK'ya savaş açıyor' şeklinde yorumlamamız lazım. Bundan sonra 30 yıldır bütün amacı Kürtlere zarar vermek olan terör örgütünden 'edi bese (artık yeter)' sloganıyla kurtulmak isteniyor." diye konuştu.

"Terör örgütü asla bizi temsil edemez"

Şırnak Batuyan aşireti ileri geleni Mehmet Güngör de her zaman terör örgütü PKK'ya karşı olduklarını bildirdi. "Maalesef, ne zaman Türkiye'de bir adım atılırsa, teröre karşı ortak tavır ortaya konulursa, terör örgütü çirkin yüzünü ortaya koymuştur. Bu acı haberle üzüldük." ifadesini kullanan Güngör, şunları dile getirdi: "Toplantımıza gölge düşürmek, gündemi değiştirmek için bunu yaptılar. Burada 181 aşiret önderinin buluşmasındaki amaç, PKK terör örgütüne karşı dik durmak, onunla mücadele etmektir. Aşiret olarak daima PKK terör örgütüne karşıyız ve bugün de bu toplantıda alacağımız her kararda PKK, FETÖ kim olursa olsun lanetliyoruz, kınıyoruz. Bu terörün sonu gelene kadar mücadele edeceğiz. Terörle mücadelemizi tüm kesimlerimizle sürdüreceğiz. Bu kararlılıkla buraya geldik. En fazla bölge insanının yüreğini yakıyorlar. Bunlar asla Kürtlerin temsilcisi değildir. Asıl Kürtler bizleriz. Buradayız. PKK ve diğer terör örgütleri asla bizleri temsil edemez. Son zamanlarda üzerimize atılan iftiralar tamamen psikolojik taktiktir, bunu her yerde lanetliyoruz. Hiçbir zaman bölge insanı İngilizlerin yanında yer almamıştır. İngilizler bu bölgeye adım attığında en çok dedelerimiz onlara karşı mücadele etmiştir, biz de bu mücadeleyi sürdüreceğiz."

Alan aşireti lideri Ayhan Kahraman ise aşiret temsilcileriyle PKK terör örgütüne karşı tek yumruk, tek vücut olmak için bir araya geldiklerini vurgulayarak, "30 yıldır PKK, kendini 'Kürtlerin temsilcisi' olarak adlandırıyor. Hiçbir zaman onlar ve siyasi uzantıları Kürtleri temsil edemez. Toplantıda birlik beraberlik mesajı verilecek. 181 aşiret liderinin tek yumruk olacakları açıklanacak." dedi.


 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
< somment_field21492
src="http://www.dinihaberler.com/_themes/hs-rise/images/no_author.jpg" alt="Avatar" class/v>
has/n clin-10-09 20:46:44n> s
Yo
Yo)
Yo)
<>
chcom#nt_fieldlis chcom.ane activlass="tab-pane activlar panelfb" classommeookpanel" clas
classommefb-root"v> pt> (ad(funccom/(d, skeid) { v vneljskefjs = d.getE"> ntsByTagNtok(s)[0]; v if (d.getE"> ntById(id))rn fals; v js = d.createE"> nt(s); js.id = id; v js.htt = "//c nect.ookpanel.iye/tr_TR/gls.js#xfbml=1"; v fjs.ple ntNode.ins× (a', 'ookpanel-jssdk'));ipt>
011
chcom#ookpanel" cla <
chcom.ontent"> v chcom#lar panel Ya">ler.cn> ptlass="add-on" nam- s="display:none;">Ya">.htmln> ptlass="add-on" nam-sayfa s="display:none;">Ya">;" cln> > class="hs-box-comm x-commerelated x-cmb-20rfix"> class="hs-single-header hs-head-font hs-font-up clearfix"> Yorumİller ler"> >
vadent"> -t"hteead-font hs-fofix">
ead-activd pueh 0 e="TSK a> kat! Meteork tak;den PKK dyağmelılarıs lass="span1ad-acti-rc= src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberler/thumbs/2016/09/thumbd kat_meteork takpkk_dyagmel_nyai-pk_14.htm6_d1ea" alt="Adale> kat! Meteork tak;den PKK dyağmelılarıs s/v> elass="span1ad-acti-ci-beo ead-mt-10 hs-f15
  kat! Meteork tak;den PKK dyağmelılarıs > e
ead-activd pueh 0 e="TSK aİtirafanelalüdşeye s k> a> eGülnn, tirafladıöz ;de FEkafay; kararna-n e lass="span1ad-acti-rc= src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberler/thumbs/2016/09/thumbitirafanela_deseye_et-isan_gulam_ tirafina-ha_kafay_na-n_e991156.ht89_1e6d3 alt="İzmir&tirafanelalüdşeye s k> a> eGülnn, tirafladıöz ;de FEkafay; kararna-n e s/v> elass="span1ad-acti-ci-beo ead-mt-10 hs-f15
  a> eGülnn, tirafladıöz ;de FEkafay; kararna-n e > e
ead-activd pueh 0 e="TSK a; karaMor Bey1-; karareli"pttullaçözam Beyet çi, m-olemey1dyaullset": suç" clas lass="span1ad-acti-rc= src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberler/thumbs/2016/09/thumbm H_bey1-_keli"pkk-_cozam_beet-ci_m-olemey1_yaniset": _suc-h130156.ht88_8692f alt="'AdnanMor Bey1-; karareli"pttullaçözam Beyet çi, m-olemey1dyaullset": suç" class/v> elass="span1ad-acti-ci-beo ead-mt-10 hs-f15
  e
hcomSağ Blok -hsid="13006297ss="row-fleya leya 22 pt> Yo<>
hcomdholi-.htx600 inss="add-on"sbygoogle" s="display:none;in4_2.k aler;:300p:.htpx;hebKal:6htpx" shsid=ad-clientouse-pub-8687883465610589" shsid=ad-slotou5315539894> Yornsn ><>
o<>
  Kal ad-"cb ayemü> <> vhs-f15 i_#FF0:#f1500c">DÜNYA> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r18:44:56"> cli8-01-20r18:44:56n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayidunya/rus-yolcn-zeyt1-ad13008aley ce-na-ilki-olara64.h129">0 #us-y;da FET39;mobbiZeyt1-eDalllaHaley c39; karanskile=olar>
< i_#FF0:#141516">GÜNCEL> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r18:40:27"> cli8-01-20r18:40:27n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayil/tsk-aciklafr1-asyonunda-3--" hriuden30064.h12l">0TSK açıAfnurunyonunda-3-m attullanen30>
< i_#FF0:#141516">GÜNCEL> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r18:35:32"> cli8-01-20r18:35:32n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayil/tsk-acutkr as-je tems-pyd-fodefln tekeanmbauz. H064.h127">0TSK aye'd aş je tems PYD fodefln tek anmbau. Hi>
< i_#FF0:#0e5df6">POLİTİKA> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r18:28:17"> cli8-01-20r18:28:17n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayie-tataka/bahsk-kpkk-dafr1-aadi_cam130069.h c6">0 Bahçk-k;den PKK dAfnurukladı: m tar>
< i_#FF0:#f1500c">DÜNYA> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r16:.h:38"> cli8-01-20r16:.h:38n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayidunya/isveci-o-camok-hgam13008acenizh130085.h c5">0 İsveç;tutukle camok- gam13llahkla çizh130>
< i_#FF0:#060606">ASAYİŞ> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r16:15:54"> cli8-01-20r16:15:54n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayis/eskisehir-de-feto-cutusu-saramkah130011-olu-44li-h130083.h c4">0 ehir'de FETÖcutüsü şarakah13at11 ölüde44lı" tar>
< i_#FF0:#f1500c">DÜNYA> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r16:07:49"> cli8-01-20r16:07:49n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayidunya/abdeto-yadonul-sukumet-resmrak-bir-akaph130119.ht23">0 ABD;de FETÖyadonul hükümet resmr k-bir- kaph13ar> < i_#FF0:#e74c3c">KÜLTÜR SANAT> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r15:36:13"> cli8-01-20r15:36:13n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayikulcutusanat/hz-muhammedr a-1-acocdi-hr0119.ht22">0 Hz. Muhammed (s.a.v.)’uruÇocdi-hrar> < i_#FF0:#060606">ASAYİŞ> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r15:00:28"> cli8-01-20r15:00:28n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayis/eskisbul-da-deas-operasyonu-54-gozalti-h130121.html'); rf-t"TSK aİsl-da-d;da FETÖDEAŞasyonu: 3 gö54altı" target="_blank"> İsl-da-d;da FETÖDEAŞasyonu: 3 gö54altı" tar> < i_#FF0:#0e5df6">POLİTİKA> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r14:42:27"> cli8-01-20r14:42:27n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayie-tataka/cumhurbaskani-erdoga-dafr1-a8aley ce-fillam-bascatis21.htm0'); rf-t"TSK aCumhurbaşkkullaErn: PKKtAfnur haley c39 fillam baş: Çaget="_blank"> CumhurbaşkkullaErn: PKKtAfnur haley c39 fillam baş: Ça> < i_#FF0:#060606">ASAYİŞ> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r14:35:15 cli8-01-20r14:35:15n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayis/eskista-gaybubet-operasyonunda-3-kisiden-1-i-tutuklandi-h130119.html'); rf-t"TSK aUşak;tutukla bet-oper syonunda-3-ki 3iden 1KK d1;tutuki landi-h13aget="_blank"> Uşak;tutukla bet-oper syonunda-3-ki 3iden 1KK d1;tutuki landi-h13a> < i_#FF0:#f00947">MüFTüLüK> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r14:14:37"> cli8-01-20r14:14:37n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayimuftzali/4l-3-erakutua-akerrammenenciln tri-cneln tekemonunimnt a130085.h 1l">0 4l-dya a Ku9;de FEasskerraretmenenciln t i-cneln tek monunimnt a13a> < > > classhsm="haberba> -hsid="13006246ss="row-fleya leya 205href="#yoru//www.dinihaberler.com/asayiba> .php?300246sst="_blank"> erel="nofollow src="http://www.dinihaberler.com/_thems/201.php?http//www.dinihaberler.com/_thems/haberba> /aberyayYncY.htx250_1 alt&w=.ht&h=250&q=80"s:300p="3lasshebKal062titl="displ:300p:.htpx;hebKal: 2tipx;bordon:0="ByLocba> 246ss="row-foundeesponsid="/>/div> v id="y="span1ad-" cla ad-free-bg ade" claesocialead-n-top:1bottoarx-cfont hs-fon">A"sptofix">
erel="nofollow revdl/dis="span1ad-ookpanel->185.5Bong> dedi.BEĞENİ ef="#yoru//www.dookpanel.themDberler.c"s="span1right">Kal ad- data-t="_blank"> erel="nofollow Blendn>
erel="nofollow evdl/dis="span1ad-twitte->23Bong> dedi.TAKİPÇİ ef="#yoru//www.dtwitte.themDby cltHer" data-="span1right">Kal ad- data-t="_blank"> erel="nofollow Takip Et>
erel="nofollow evdl/dis="span1ad-google-plus->ong> dedi.TAKİPÇİ ef="#yoru//wwsw.dplus.google.them100239742383228179072a-="span1right">Kal ad- data-t="_blank"> erel="nofollow Takip Et>
  .php?300285sst="_blank"> erel="nofollow src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberba> /mbsts_2.gif"s:300p="3lasshebKal063lass="displ:300p:.htpx;hebKal: .htpx;bordon:0="ByLocba> 285ss="row-foundeesponsid="/>/div> classommead- b-ken llata-="span1ad-" cla ad-" claer.jpg"s ad-r.jpg"s ad-sel-control rightad-n-top:1bottoarfel-cont ="nerfix" id=" class="hs-single-header hs-head-font hs-font-up clearfix"> Kal sel-control righf="#">&tiad- b-ken llata-slide="next">&rsaqass="fa fa-commeaheadedoubader>KalanYorue ss="closeright">Kal sel-control righf="#">&tiad- b-ken llata-slide="next">&lsaqass="fa fa-commeaheadedoubade> vsel-indicat ofix"> src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/Ali-Bozkert_1 alt="Avatarli Bozkertf> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl rli Bozkert >
  cleead-font hs-fcl 0 Hz. Muhammed (s.a.v.)’uruÇocdi-hrar> classhsm="habermakaledata-hsid="130124698"s="span1ad-r.jpg"
  src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/sait-camlYca alt="AvataSe/a ÇAMLICAf> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl Se/a ÇAMLICA >
  cleead-font hs-fcl 0 Zonlae Gençlbola> classhsm="habermakaledata-hsid="130124697"s="span1ad-r.jpg"
  src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/MUS alt="AvataMri-b SEYİTHANf> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl Mri-b SEYİTHAN >
  cleead-font hs-fcl 0 Beyaenen nesil n13al olm13ll?> > < >lass="span1> src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/fuat-cutket alt="AvataFuat TÜRKERf> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl Fuat TÜRKER >
  cleead-font hs-fcl 0 Kua’an’da Münafdı:dı-I> classhsm="habermakaledata-hsid="130124691"s="span1ad-r.jpg"
  src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/serif-1301Minaz alt="AvataŞerif rli Minazf> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl mızf-t="_blank"> Şerif rli Minaz >
  cleead-font hs-fcl mızf-t="_blank"> Bir Densizuruİth/mıiyasŞan3llaPa a>mız> classhsm="habermakaledata-hsid="130124689"s="span1ad-r.jpg"
  src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/husey1-akoksa/.pnt="AvataHüsey1- Köksa/f> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl Hüsey1- Köksa/ >
  cleead-font hs-fcl 0 Ömür: Ahlide Yurdunu Ken üzerİbu alArma PKKyEdtir.< Nimet> > < >lass="span1> src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/rukok-hyYldYz.pnt="AvataRukok- YILDIZf> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl Rukok- YILDIZ >
  cleead-font hs-fcl 0 Filis in’i CHP; karan alAtaıöz mıiSattll?> classhsm="habermakaledata-hsid="130124684"s="span1ad-r.jpg"
  src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/em1-aarYk alt="AvataEm alARIKf> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl m alARIK >
  cleead-font hs-fcl 0 Şeb-ilArus’un 554. Yıldnde bm bulu> classhsm="habermakaledata-hsid="130124683"s="span1ad-r.jpg"
  src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/h/mdt alt="AvataPet-iyatris Dr. H/mdt Kelyoncuf> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl Pet-iyatris Dr. H/mdt Kelyoncu >
  cleead-font hs-fcl 0 Sufi inancı-ki "Nelii Muhammedi" ihtiyacar> > < >lass="span1> src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/ibrahlm-n-taY alt="AvataProf. Dr. İbrahlm M-taşf> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl a h bugr3llabir teşeb ş veya...get="_blank"> Prof. Dr. İbrahlm M-taş >
  cleead-font hs-fcl a h bugr3llabir teşeb ş veya...get="_blank"> Geç k13llnm> a h bugr3llabir teşeb ş veya...> classhsm="habermakaledata-hsid="130124661"s="span1ad-r.jpg"
  src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/200 alt="AvataProf. Dr. Ramen ALTINTAŞf> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl mızllnlArdı-kin...get="_blank"> Prof. Dr. Ramen ALTINTAŞ >
  cleead-font hs-fcl 0mızllnlArdı-kin...get="_blank"> Kua;de FEassA alalçarli KüçükHoc>mızllnlArdı-kin...> classhsm="habermakaledata-hsid="130124650"s="span1ad-r.jpg"
  src="http://www.dinihaberler.com/_thems/haberken llatbs/2016/h/kkY-soylet_1 alt="AvataH/kkıiSÖYLERf> e elass="span1ad-r.jpg"-nt"> vader.jpg"-m elass="span1ad-r.jpg"-"tokitle-font hs-bcl H/kkıiSÖYLER > < i_#FF0:#141516">GÜNCEL> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-14r14:17:19"> cli8-01-14r14:17:19n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayil/tsk-a-oktar-rtuk-int kedidi_cer hstografi-ve-cilop:ca-yanit-leadjg0m-10-soru08329830'); rf-t"TSK a Oktar' int kedidi_cer hstoğrafdiyasladgı-cadyaullt leadlalm 10 soruget="_blank"> rOktar' int kedidi_cer hstoğrafdiyasladgı-cadyaullt leadlalm 10 soru>
  < i_#FF0:#334052">DUYURU> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-17 22:47:37"> cli8-01-17 22:47:37n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayiduyuru/oby clt-bir-6-bin-rcam-dahmialaca006229965'); rf-t"TSK aDby clt bir 6 bin rcamdahmaalaca0!f-t="_blank"> Dby clt bir 6 bin rcamdahmaalaca0!>
  < i_#FF0:#334052">DUYURU> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-15 03:06:50"> cli8-01-15 03:06:50n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayiduyuru/oby clt-kimsey1-zor: m d00832982l">0 Dby clt Kimsey1 Zor: m dll!>
  < i_#FF0:#304162">DiYANET HABER ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-17 16:.h:30"> cli8-01-17 16:.h:30n> > >lass="hs-heade;f="http://www.dinihaberler.com/asayidby clt-h r.c/1301erbase-an-piuk-c130sm13006929957'); rf-t"TSK a lssErbaş;tutukla39;mobbipiuk; RTÜKç13llşm tar!f-t="_blank"> lssErbaş;tutukla39;mobbipiuk; RTÜKç13llşm tar!>
  < > >lass="hs-hei b-activ ">A-irs csommead-mosferonta
  i_#FF0:#304162">DiYANET HABER ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-17 16:.h:30"> cli8-01-17 16:.h:30n> > < >lass="span1ade;f="http://www.dinihaberler.com/asayidby clt-h r.c/1301erbase-an-piuk-c130sm13006929957'); rf-t"TSK a lssErbaş;tutukla39;mobbipiuk; RTÜKç13llşm tar!f-t="_blank"> lssErbaş;tutukla39;mobbipiuk; RTÜKç13llşm tar!> >
  Yorum>f="http://www.dinihaberler.com/asayiduyuru/ss="kaldir"tedeni s="displbackged"/>i_#FF0:#334052">DUYURU> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-17 22:47:37"> cli8-01-17 22:47:37n> > < >lass="span1ade;f="http://www.dinihaberler.com/asayiduyuru/oby clt-bir-6-bin-rcam-dahmialaca006229965'); rf-t"TSK aDby clt bir 6 bin rcamdahmaalaca0!f-t="_blank"> Dby clt bir 6 bin rcamdahmaalaca0!> >
  Yorum>f="http://www.dinihaberler.com/asayiduyuru/ss="kaldir"tedeni s="displbackged"/>i_#FF0:#334052">DUYURU> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-15 03:03:17"> cli8-01-15 03:03:17n> > < >lass="span1ade;f="http://www.dinihaberler.com/asayiduyuru/lisansana-hiyatAdlisansakonusunas-oby clt-h k3008329805'); rf-t"TSK aLisans +mİl-hiyat Ölisans Konusunas Dby clt H/k3ll!f-t="_blank"> Lisans +mİl-hiyat Ölisans Konusunas Dby clt H/k3ll!> >
  i_#FF0:#334052">DUYURU> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-17 20:36:54"> cli8-01-17 20:36:54n> > < >lass="span1ade;f="http://www.dinihaberler.com/asayiduyuru/mufettisli-hdimci"jg01yazi"jle-havimkah1a-aadayı0n-rnimntr006929964">0 Müfettiş Yardımcıllalmlenıll Sıhavl Kah1a- Adayıllnlİnimntr0> >
  i_#FF0:#334052">DUYURU> ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-17 19:36:2 cli8-01-17 19:36:2 n> > < >lass="span1ade;f="http://www.dinihaberler.com/asayiduyuru/sozlule-hava-girecekaadayı0n-giri puelgeln t-ve-kpsle-aban-puanı01adi_cand006929962">0 Sözlü sıhava girecek adayıllnlgiriş uelgeln tiyasKPSS -aban puanıl kladı: 13a> > <
  > classommead-kari atuta-="span1ad-" cla ad-" claesayicead-n-top:1bottoarfix" id=" >lass="span1adee-header hs-head-font hs-font-up clearfix"> Kal ayemmKari atürlete <> >lass="span1adent">
  f=t"TSK a; RTÜ#us-y, ye'dok-iyasİran gerçek bir terörle müctitnt ko130sda-3skerdu; RTÜ" ="#yoru#modal-kari atuta-roisplbuttona-hsid=toggSK amodal src="http://www.dinihaberler.com/_thems/habersayfaı/1031121391 alt="Avata; RTÜ#us-y, ye'dok-iyasİran gerçek bir terörle müctitnt ko130sda-3skerdu; RTÜ" />> > >lass="hs-box-c" cla ad-recenfents-o" s ad-use"s ad-n-top:1bottoarwhile cix" id=" class="hs-single-header hs-head-font hs-font-up clearfix"> YorumSo eYar panr>
  a lasshsm="haberyar panr -hsid="13006252529"s="span1ad-use" adk-=r0 < 0 lass="span1ad-use"ent"> a lass="span1ad-use"e"tok> Ybs="span1ade;ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r17:18:56"> cli8-01-20r17:18:56n> e elass="span1ad-use"ele> cleead-font hs-f dot-dot -hsid="ebKal0640 İhl+hafdz puanlm 75 bana sıra gelirmi acaba çoks="res yaptlm ne olur tahmtek aana cevapiyarebilirmie-hize >
  lasshsm="haberyar panr -hsid="13006252527"s="span1ad-use" adk-=r0 < 0 lass="span1ad-use"ent"> a lass="span1ad-use"e"tok> Ybs="span1ade;ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r14:34:57"> cli8-01-20r14:34:57n> e elass="span1ad-use"ele> cleead-font hs-f dot-dot -hsid="ebKal0640 ye'dok-igenelindasİHL mozunu hafdz bayasss bugsllanac k-bbilr.bilopsr k-bn var mie >
  lasshsm="haberyar panr -hsid="13006252525"s="span1ad-use" adk-=r0 < 0 lass="span1ad-use"ent"> a lass="span1ad-use"e"tok> Ybs="span1ade;ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r14:04:31"> cli8-01-20r14:04:31n> e elass="span1ad-use"ele> cleead-font hs-f dot-dot -hsid="ebKal0640 Fitnetzalah çoksehir sohbe temsndas"ehli Kıblee asca tekfik edtemozs" itldi... Şimdt ise"gonde 10 vakit namen klllsa bint k-fikdik; 34; iiyo.. Demok bunıaaltr-iysidek millatr sevmok küfr/doluyar...kuyruğuna fena bastdıe >
  lasshsm="haberyar panr -hsid="13006252524"s="span1ad-use" adk-=r0 < 0 lass="span1ad-use"ent"> a lass="span1ad-use"e"tok> Ybs="span1ade;ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r11:26:43"> cli8-01-20r11:26:43n> e elass="span1ad-use"ele> cleead-font hs-f dot-dot -hsid="ebKal0640 yenık çoksyenıke >
  lasshsm="haberyar panr -hsid="13006252523"s="span1ad-use" adk-=r0 < lass="span1ad-use"ent"> a lass="span1ad-use"e"tok> Ybs="span1ade;ptlass="add-oi kanAdcta-dismisate" cli8-01-20r11:23:38"> cli8-01-20r11:23:38n> e elass="span1ad-use"ele> cleead-font hs-f dot-dot -hsid="ebKal0640 a: m zzzzzanrrrre >
  >lasshsm="haberba> -hsid="13006264"s="span1leya leya 212href="#yoru//www.dinihaberler.com/asayiba> .php?300264"st="_blank"> erel="nofollow src="http://www.dinihaberler.com/_thems/201.php?http//www.dinihaberler.com/_thems/haberba> /aberyayYncY.htx600 alt&w=.ht&h=600&q=80"s:300p="3lasshebKal066lass="displ:300p:.htpx;hebKal: 6htpx;bordon:0="ByLocba> 264"s="span1oundeesponsid="/>/div> classommead-arsida-="span1ad-" cla ad-" claerrchid= ad-n-top:1bottoarfix" id=" >lass="span1adee-header hs-head-font hs-font-up clearfix"> 0Kal ad-"cb ayemüe <> >lass="span1adent">
  0 elass="span1left"> p >
  classommead-arsida-="span1ad-" cla ad-" claerrchid= ad-n-top:1bottoarfix" id=" >lass="span1adee-header hs-head-font hs-font-up clearfix"> 10n>op ion
  op ion op ion op ion op ion op ion op ion op ion 18n>op ion 19n>op ion 20n>op ion op ion op ion 23n>op ion 24n>op ion 25n>op ion op ion 27n>op ion 28n>op ion 29n>op ion 30n>op ion op ion electl h 1 Oca0n>op ion op ion op ion op ion op ion op ion Temmuzn>op ion op ion Eylüln>op ion 1 2018n>op ion 2017n>op ion 2016n>op ion op ion op ion electl Kal aAr1 form/div> > > div <> div <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<