90 yaşındaki Kamerun'lu Müslüman Görmez'e Osmanlı'yı hatırlattı
Kanal A'da yayınlanan, Fatin Dağıstanlı'nın sunduğu Türkiye'nin Seçimi programına konuk olan Diyanet İşleri Başkanı Görmez Kamerun\'lu 90 yaşındaki Müslümanla ilginisin anısını anlatırken şunları söyledi:
 
Kamerun'u ziyaret ettim. Kamerun'da 90 yaşında bir ihtiyar, yine böyle bir Cuma hutbesinden sonra, bana sarıldı, ağlamaya başladı. 'Kusayra seferi, bugün tamamlandı elhamdülillah' dedi. Tarih bilgimizin ne kadar zayıf olduğunu aynı zamanda gezerken öğrenmiş oluyoruz. Anlamadım dedim efendim, meğer öğrendim ki bitişikteki Çad'la aralarında Kusayra diye bir kent varmış. Meğer bizim ecdadımız Kusayra'ya kadar gitmiş. Kusayra'dan sonra bugün Kamerun olarak adlandırılan yere herhangi kimse ulaşamamış. Dolayısıyla, Kusayra seferini bugün elhamdülillah tamamladınız' diyor 90 yaşında Kamerun\'lu bir güzel insan.
 
Peki Kusayra'ya biz petrol mü vardı, biz petrol aramaya mı gittik Kusayra'ya? Biz Kusayra'yı işgal etmeye mi gittik? Biz Kusayra'yı sömürgeleştirmeye mi gittik? Hayır. Biz ta oralara, tarih boyunca iyilik taşımaya gittik, biz kardeşliği götürdük. Biz nizamı götürdük. Biz medeniyet götürdük. Onun içi bizim tekrar tekrar bu milletin her ferdinin sorumluluğunu yeniden hatırlamaya ihtiyacı var.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol