Amerikan domuzu yine endişelendi

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye'de başarısız darbe girişimi sonrası gerçekleşen tutuklamalarla ilgili açıklama yapıldı.

Dışişleri Sözcüsü John Kirby, günlük basın toplantısında Türkiye ile ilgili eleştirilerde bulundu. Suriye'nin Esed zalimince yerle bir edilmesi karşısında endişelenmeyen Amerika, darbecilerin başarısız olmaları durumunda tüm Türkiye'yi bombalayacakları itiraflarına rağmen darbe yanlısı medyanın göz altına alınmasından dolayı endişelendiğini duyurması darbenin uluslararası müdahalesini göz önüne serdi.

Aptal Kirby, FETÖ medyasının 17-25 Aralıktan beri nasıl bir tartışma ortamı oluşturduğunu bilmezmiş gibi kolluk güçlerinin Terörist Fethullah'ın haşhaşi basın mensuplarını göz altına almanın kamuoyunda olması gereken tartışmaları engellediğini ileri sürdü. Teröristler darbeye kalkışacak ve medyası da darbenin meşruiyyetini anlatarak algı operasyonu yapacaktı.

Kirby, darbe girişimi sonrasında çok sayıda gazetecinin gözaltına alınması ve tutuklanmasına değindi. Sözcü, 'Türkiye'deki tutuklamaları endişe verici bir gelişme olarak görüyoruz. Kolluk ve yargı mensupları kamuoyundaki tartışmaların önünü kesmek için kullanılıyor' ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
FETÖDARBEAmerika

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol