Bakanlık vahim tablonun ardından harekete geçti
Türkiye, 6-7 Ekim'de karıştı. Meselenin Kobani (Ayn El Arap) olmadığı anlaşıldı. Van'da, olayları hükümete karşı tepki oluşturmak için fırsat bilen paralel polislerin panzerli ihaneti de kameralara yansıdı. Söz konusu kayıtlarda polislerin park etmiş araçları, panzer yardımıyla alevlere sürüklediği görüldü. İşte bu oyunun Doğu ve Güneydoğu'daki başka illerde de oynandığı ortaya çıktı. Bölgedeki il ve ilçelerde paralel yapıya mensup polislerin halkı provoke etmek, sokakları karıştırmak için buna benzer eylem yaptığına ilişkin iddialar ortaya atıldı.
 
BAKANLIK VAHİM TABLOYU GÖRÜNCE HAREKETE GEÇTİ
 
Kameralar incelendikçe bu iddiaları doğrulayan görüntüler ortaya çıktı. İçişleri Bakanlığı, kendisine ulaşan bu iddia, görüntü ve görgü tanıklarının ifadelerinden olayın boyutlarının vahim olduğunu tespit edince harekete geçti. Bakanlık, bölgede inceleme yapmak üzere çok sayıda müfettiş görevlendirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
antifeto 2 yıl önce

Ne bekliyor sunuz arkadaşlar..... İclerinde iyi olanlar zaten tövbe etti. Geriye kalanlar ise birde utanmadan vatana hizmet diye bagiriyor işte.. Evet vatanlari olan amerikaya iyi "hizmet" ediyorlar

Avatar
ahmet hoca 2 yıl önce

takvim gazetesinin geçmişini düşününce bu haber olmaktan çıkıyor iftiraya giriyor.gibi geliyor