Başbakan Davutoğlu'ndan ilk açıklama
İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;
 
* Maalesef Savcı Mehmet Selim Kiraz şehit oldu. Değişik hukuk anlayışları içinde olaylara yaklaşırız ancak bu terör eylemi karşısında bütün bu farklılıkları unutup omuz omuza verme vaktidir.
 
* Bütün medyamıza teröre karşı mücadelede çağrıda bulunuyorum. Emniyet görevlilerimize buradan teşekkür ediyorum. Yayın yasağı uygulandı bu benzer durumlarda bütün ülkelerde yapılan bir şeydir. Ve bu kurula uyan bütün medya mensuplarımıza teşekkür ediyorum.
 
* Avukat giysisi içinde silahın içeri sokulması hakkında da ne tür tedbirlerin alınacağı ile ilgili çalışmalar yapıyoruz.
Savcımızın ailesine, yargı mensuplarımıza ve tümTürkiye'ye başsağlığı diliyorum ve taziyelerimi ifade ediyorum.

 
TERÖRİSTLERİN KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ
 
* Teröristlerin kimlikleri tespit edildi. Şafak Yayla Zonguldak 1991 doğumlu, Bahtiyar Doğruyol, Ardahan 1987 doğumlu. Avukatların adliye binalarına girerken x-raylar'den geçmeleri ve bu aramaların uygulanması gerekiyor. Bunun için ne gerekiyorsa bunları yapacağız. Adalet dağıtılan adalet saraylarında muhakkak güvenlik sağlanacak.
 
GÜVENLİK GÜÇLERİMİZE İKİ TALİMAT VERİLDİ
 
* Olayın olması sonrasında güvenlik görevlilerimiz iki net talimat verilmiştir. İlk talimat savcımız sağ sağlim kurtulması yönündeydi ancak silah seslerinin duyulmasının ardından verilen talimat ile operasyon başlatılmıştır. Savcımız ilk etpata yaralı olarak kurtarılmıştır.
 
KILIÇDAROĞLU'NA SERT ELEŞTİRİ
 
* Daha olayın arka planı bilinmeden Kılıçdaroğlu'nun attığı twitler son derece provakasyon içeriklidir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun daha önceki açıklamalarını da biliyoruz yüzlerini kapatan eylemcilerle ''birlikte olurum'' dediği açıklamalar gibi maalesef bugünde onlarla birlikte oldu. 
 
ELEKTRİK KESİNTİLERİ
 
Saat 10:36'da Türkiye genelinde elektrikler kademeli bir şekilde kesildi. Enerji bakanımız bu olay sırasında yurt dışındaydı arayıp hemen ülkeye dönmesini söyledim. 16:30'da Türkiye'nin yüzde 80'i 18:30'da da tümü elektriğe kavuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol