Canlı bomba Cumhuriyet Gazetesi'nde çalışmış!
37 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren kişinin, ilk bulgulara göre, Balıkesir Üniversitesi'nde Turizm Otelcilik bölümünde okuyan S.Ç.D. olduğu belirlendi.

PKK ÜYELİĞİNDEN YARGILANDI

Balıkesir Üniversitesi öğrencisi olan D., 4 kadın arkadaşı ile birlikte Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde, PKK terör örgütü üyeliği ve propogandası suçundan da yargılanıyordu.

HDP'NİN AVUKATI SAVUNMUŞ

D. ile birlikte H.S., K.S., S.S. isimli üç kardeş ve Y.A. adlı üniversite öğrencisinin son duruşması Aralık 2015′te yapılmış ve dava karar için ertelenmişti. Davada D.'in avukatlığını HDP'li Hüseyin Boğatekin yapmıştı.



CUMHURİYET GAZETESİNİN OTOPARKINDA GİZLENDİ İDDİASI

Sosyal medyada S.Ç.D.'nin, terör suçundan serbest kaldığı dönemde Cumhuriyet gazetesi için serbest muhabirlik yaptığı iddia edildi.

Canlı bombanın Cumhuriyet gazetesinin otoparkında saklandığı ve aramalarda yine Cumhuriyet gazetesinin basın kartı ile sıyrıldığı iddia edildi.

YALANLAMA GELMEDİ

Ortaya atılan iddialar sonrası gözler Cumhuriyet'e ve onun Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a çevrildi. Can Dündar ise gün içinde PKK'nın adını anmadan saldırıyı lanetledi ancak iddialarla ilgili tek bir açıklama yapmadı.



Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
okur 9 ay önce

bu gaztenin adının cumhuriyet olması yanlış

Avatar
osman 9 ay önce

twit atan muazzam sallamış ,hiç bir basın mensubu,akreditesi olmadan hiç bir kontrol merkezinden geçme ihtimali olmadıgını bilmeden sallamış durmuş