CHP kafalı hukukçu Feyzioğlu'nun terör yorumu tepki aldı
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan, Barolar toplantısının açılışında terör operasyonlarına ilişkin haddini aşan bir açıklama yaptı.

İktidarın ortalığı teröre boğan ve toplumu kutuplaştıran PKK-FETÖ dahil tüm örgütlere karşı başlattığı kararlı operasyona destek vermesi gereken Feyzioğlu terörle mücadele eden iktidarı ve devleti ortalığı germekle suçladı.

Daha önce de içinde bulunduğu gayrı milli tutumlara benzer bir tavır sergileyen Feyzioğlu küstahça ‘uyarılar’da bulundu.

"OHAL’e dayanılarak çıkartılan KHK’lar ile tüm devlet teşkilatı, kapalı kapılar ardında yeni baştan şekillendirilmiştir" denilen açıklamada tepki çeken ifadelere yer verildi.  

OHAL döneminde teröre karşı alınan kararları eleştiren Feyzioğlu "Türkiye Barolar Birliği olarak, tüm vatandaşlarımızı içine sürüklendiğimiz durumun oluşturduğu açık ve yakın tehlike konusunda uyarıyoruz. Cumhurbaşkanını ve siyasi iktidarı, hukukun evrenselleşmiş kurallarına uymaya ve toplumdaki gerginliği sona erdirmeye davet ediyoruz." dedi.

Feyzioğlu’nun bu ‘açıklaması’ sosyal medyada kısa süre içerisinde büyük tepki topladı.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol