Cizre'deki bodruma girildi, 60'a yakın terörist etkisiz hale getirildi
Cizre'de terör örgütü PKK mensuplarına yönelik "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu"nda sona yaklaşıldı.

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonun sürdüğü Şırnak'ın Cizre ilçesinde teröristler, Cudi ve Sur mahalleleri arasındaki dar alana sıkıştırıldığı açıklanmıştı.

Güvenlik güçlerince 564 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda çoğu el yapımı patlayıcılarla tuzaklanmış 678 barikat kaldırılmış, 242 çukur kapatılmış, kontrol edilen 14 bin 589 evden bazılarında tuzaklanan bin 220 patlayıcı imha edilmişti.

DAR BÖLGEDE SIKIŞTIRILMIŞLARDI

Güvenlik güçlerinin teröristleri Cudi ile Sur mahallelerindeki Nusaybin Bulvarı ve Ebul İz Caddesi ile Beyazıt Sokak arasında kalan, 10-15 binanın bulunduğu dar bölgede sıkıştırdığı açıklanmıştı. Kaçış yolları kapatılan teröristlerin, tüm silah ve mühimmatı yığdıkları bu alanda yaptıkları saldırılara güvenlik güçleri anında karşılık verdiği belirtilmiş, çembere alınan teröristlerin bir bölümünün örgütün dağ kadrosundan olduğu değerlendirilmişti.

60'A YAKIN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

PKK'nın "Mamo" ve "Rozan" kod adlı iki üst düzey isminin de bulunduğu Cizre'deki bodrum katına da operasyon gerçekleştirildi. Yapılan operasyonda 60'a yakın PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Öldürülen PKK'lılarla ilgili kimlik belirleme çalışmalarının sürdüğü, kesin açıklamanın yarın sabah yapılacağı belirtildi. 
 
Anahtar Kelimeler:
PKKTeröristCizreBodrum

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
adem 11 ay önce

elhamdülillah

Avatar
aliii 11 ay önce

canı gonuldenn ohhhhhhhhhhhhhhhhh....atesleri bol olsun..yiğitlerimin elleri dert gormesınnn