Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisini ağlatan soruyu açıkladı

Kadıköy Ahmet Sani Gezici Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi hizmet binası ve yeni eğitim-öğretim yılı açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan İmam Hatip Lisesi'nde okuduğu dönemde hocalarının kendilerine sürekli "Oğlum ölü yıkayıcısı mı olacaksınız?" diye sorduğunu ve soru karşısında hep ağladığını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisini ağlatan soruyu açıkladı

Kadıköy Ahmet Sani Gezici Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi hizmet binası ve yeni eğitim-öğretim yılı açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan İmam Hatip Lisesi'nde okuduğu dönemde hocalarının kendilerine sürekli "Oğlum ölü yıkayıcısı mı olacaksınız?" diye sorduğunu ve soru karşısında hep ağladığını anlattı.

28 Eylül 2015 Pazartesi 11:40
Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisini ağlatan soruyu açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesi'nin açılış töreninde konuştu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;
 
-Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Ayrı mutluluğu yaşıyorum.
 
-Ülkemizdeki her güzel hizmet gibi, bu okulu da dillerine dolayanlar, burası üzerinden bizi yıpratmak isteyenler oldu. Bu okulun arazisine ilişkin rant meselelerini meclis gündemine taşıyacak kadar düştüler. Hamdolsun, onlar bizim muhatabımız değil.
 
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığımız döneminden beri şunu gördüm, inancınıza sahip çıkmadan, bir çakıl taşının bile yerini değiştirmeniz mümkün değil.
 
- Ülkemizdeki her güzel hizmet gibi bu okulu da dillerine dolayanlar, kendilerine rant devşirmeye çalışanlar oldu.

Bugün aynı zamanda okulun arazisiyle ilgili pek çok ahlaksız iddiaları dile getirenlerin, hatta meclis gündemine kadar taşıyanların utanç günüdür. Ama biliyoruz ki onların karakterinde utanma duygusu maalesef yok.

 
''ADETA ŞAH DAMARIMIZI KESTİLER''
 
"Türkiye, ülkenin ihtiyaçlarıyla ve eğitimin gerekleriyle hiçbir şekilde uyuşmayan bir 8 yıllık kesintisiz eğitim garabetini yaşadı. (Tabii bunları belki sizler hatırlamıyorsunuz ama dinlediniz büyüklerinizden). O ne büyük garabetti. Adeta şah damarımızı kestiler. Şah damarı kesilen bir insan yaşayabilir mi? Yaşayamaz. Nesli o hale düşürdüler. O zaman 600 bin imam hatip öğrencisi vardı bir anda bu sayı nereye düştü? 60 bine düştü. Sabır, sabır, sabır... 'Men sabera zafera'... Hamdolsun sabrın neticesinde bakın şu anda imam hatiplerde okuyan öğrenci sayısı 1 milyon 200 binin üzerine çıktı" dedi.
 
Sırf imam hatip okullarını bitirmek için yok etmek için tüm eğitim sistemini adeta felç ettiler. İmam hatip okullarında milli ve manevi değerlerine bağlı, bu ülkenin tarihiyle kültürüyle yoğrulmuş nesiller yetişmesinden rahatsız olanlar, meseleyi nereye getirdiler hatırlayın, 'bir imam müezzin ihtiyacı' parantezine sıkıştırmak istediler. 'Türkiye'nin bu kadar imama ihtiyacı yok' dediler, 'Bu kadar müezzine ihtiyacı yok' dediler. Bu okulların hedefi sadece imam ve müezzin yetiştirmek değil ki.
 
Başı örtülü vatandaşımla başı açık vatandaşımın arasında hiç bir ayrım yapmadık. Ders kitaplarını çocuklarımıza ücretsiz olarak veriyoruz. Kız çocuklarımızın eğitimine önem verdik. Okuma oranlarını yükselttik. 12 yılda 21 milyon çocuğumuzun annelerine 4 katrilyon vererek eğitimlerinin devamını sağladık.
 
"HOCA SORAR BİZ AĞLARDIK"
 
İstanbul'da tek imam hatip vardı Fatih'te ben orada mezun oldum. Hocalarımız bize şunu derdi. Oğlum buraya niye geldiniz? Okumaya geldik. Oğlum ölü yıkayıcısı mı olacaksınız? Biz ağlardık ama biz oraya ölü yıkayıcısı olarak gitmedik. Zira bunlar da öldüğü zaman İmamın önüne geliyor. Bunları da yıkayacak birileri lazım. Yoksa ölüleriniz ortada kalır. Onlar hep bu işi ticari anlamda düşündüklerinden dolayı böyle baktılar. Bunlar hep tek parti döneminin imam hatipleri ölü yıkayıcı olarak gören görüş anlayışı yıkıldı. Mesleki eğitim çok büyük darbe yedi.

Biz 4+4+4 sistemini getirerek bu yanlışa son verdik. İmam Hatipler ile birlikte Meslek Liselerini cazip hale getirecek adımlar attık. Nasıl ki başı açık kardeşim özgürse başını kapatmak isteyen kardeşim de özgür.

 
''KAT SAYI ADALETSİZLİĞİNE SON VERDİK''
 
''Mesleki ve teknik eğitimi %35'e düşen oranını yükselttik. Kat sayı adaletsizliğine son vererek üniversite sınavlarında adil bir şekilde yarışa girmelerini sağladık. Kız evlatlarımızın üzerindeki baş örtü baskısını kaldırdık''
"Bugüne kadar hangi eseri ülkeye kazandırdıysak, hangi hizmeti milletimizin istifadesine sunduysak hepsini de birilerine rağmen yaptık. Birilerine rağmen netice aldık. Hep engellemeye çalıştılar ama biz tereddüt etmedik, inandık, azmettik, üstüne üstüne gittik ve neticeyi aldık" dedi.
 
''Teröre sarılanlar, okulları, camileri, hastane, ambulansları bombalayanlar. Onlara milletim gerekli dersi verir''
 
"Eğitim ve öğretim desteğinden geçtiğimiz yıl 250 bin öğrencimiz, eğitim kademesine göre 2 bin 500 lira ile 3 bin 500 lira arasında değişen meblağlarda faydalandı. İnşallah bu yıl da 2 bin 680 ile 3 bin 750 lira arasında değişen rakamlarla eğitim-öğretim desteği uygulaması devam edecek"
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ortağız bir namusa 2015-09-29 08:38:54

Bir imam hatipli olarak cumhurbaşkanımla gurur duyuyorum neden mi sadece imam hatipli olduğu için senden muhtar bile olamaz dedikleri kişi bugün dünyalık makamların en zirvesinde ve ondanda öte köşkünde imamlık yapıyor.onun için Rabbim yardımcın olsun