Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜRGEV Yurtları Açılış Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Bu zaman kadar olduğu gibi bundan sonra da yanınızda olacağımı bilmenizi istiyorum. TÜRGEV 17-25 Aralık darbe teşebbüsünün en önemli hedeflerinden birtanesiydi. Böylesine hayırlı işler yapan kurum niçin hedef alınır. Bunun sebebini ve cevabını aramak gerekiyor. Bu kurumun hizmetleri neden engellenmek isteniyor. Yetimin öksüzün fakirin evlatlarının sığındığı bu kuruma neden kilit vurulmak isteniyor. Ahlaksızca bir kılıfla bunu yapmaya çalıştılar. Türkiye'nin ne kadar milli projesi ve kurumu varsa bunlarla beraber TÜRGEV'de hedef alındı. Güneydeki sevdikleri ülke ve yaşadıkları ülke için Türgev'i bir tehdit olarak gördüler. TÜRGEV inanan ve vatanını hizmet eden gençler yetiştirmek istiyor. Bunu hazmedemediler.

Allah rızası için diyerek topladıkları paraları Ülkemiz aleyine çalışan lobilere aktardılar. Sonunda kendi elleriyle kendi kuyularını kazdılar. Milletin tokadını yiyip yerlerine oturdular. Milletimiz bunları gönlünden sildi. Paralel yağı himmet diyerek yardım diyerek insanların duygularını istismar ettiler. Yurtdışındaki okullarımız için milli eğitim bakanlığı bünyesinde bir vakıf açılacak.

MUHALEFETİ ESİR ALACAKLARDI

Düşmanımın düşmanı dostumdur diyen yapı, darbe teşebbüsünde başarılı olsaydı onları da şantajla esir alacaktı. Biz onları bundan kurtardır ama hala Paralel yapının yanında yer alıyorlar. Varsın onlar inadına dekolte inadına mini etek desinler. Biz TÜRGEV'le diğer vakıflarımızla inancına kültürüne sahip gençler üretmeye devam edeceğiz. Dünya yok etmeye çalıştıkları TÜRGEV işte burada dimdik ayakta. Onların iste Pensilvanya'dan başka sığınacak yerleri kalmadı. Şuanda Pensilvanya'nın ikinci yakalama emri çıktı. Şimdi 17-25 Aralık'ın sırları ortaya çıkmaya başladı. Türkiye'de kendilerine yol arkadaşlığı edenlerden de medet ummasınlar.

Bizler Türkiye'de çok farklı bir hedefi oluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Bizim ilişkimiz tarihten aldığımız ilhamla geleceği inşa etmek.

Tek bir vatandaşımız aç karnına başını yastığa koymuşşa bunda hepimizin sorumluluğu var.
Özgecan kızımızla ilgili olanlar yenilir yutulur değil. Nasıl oldu da bu hale geldik. Bizim toplumumuzda böyle bir şey yoktu. Bu vahşetin yargıda karşılığı en yüksek şekilde verilmesi gerekiyor. Adaletin terazisi yerini bilim şaşmadan bulması gerekiyor. Özgecan'ın babasının verdiği ders unutulacak bir ders değil. Orada hepimizin alması gereken bir ders var. Anne ve Babaya buradan da Allah razı olsun diyorum.  Açılışını yaptığımız 8 yurdun evlatlarımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol