Darbeci yavşak Akın Öztürk itiraf etti
FETÖ'cü şerefsizlerin darbe girişiminden sonra gözaltına alınan ve tutuklanan teröristlerin ifadelerine ulaşıldı.

Karar'ın haberine göre, darbe girişiminin başı olan YAŞ Üyesi Orgeneral Akın Öztürk, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki ilk ifadesinde her şeyi itiraf etti. Öztürk, "Darbe yapmaya çalıştım" dedi.

Akın Öztürk, medyaya gönderdiği açıklamada darbe iddialarını reddetmişti. Öztürk “Yüksek Askerî Şura üyesi olarak milletinin emrinde olan ben Hava Orgeneral Akın Öztürk; kalkışma başladıktan itibaren kısa süre içerisinde bulundukları yere ulaşarak sürekli bir şekilde Sayın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile birlikte hareket ettim ve yanında bulundum. Milletimizi ve demokrasimizi hedef alan bu darbe girişiminin hiçbir aşamasında yer almadığım gibi, ülkemiz açısından en az zararla atlatılabilmesi için elimden geleni yaptım. Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin Ünal’ın isteği üzerine faillerle bizzat münazara ederek bir an önce hatalarından dönmeleri için gayret sarf ettim” açıklaması yapmıştı. 

TUTUKLAMA İSTENDİ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün de arasında bulunduğu 27 general ve amiral, tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti. 


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
muhammed 5 ay önce

bunun neresi itiraf. bu olayda hiç bir şekilde yer almadım diyor sen ne anlayıp yayınlıyorsun. öbür tarafta bunun hesabı sorulmaz mı?!

Avatar
.. 5 ay önce

Ey ABD! hala belge mi bekliyorsun ! Al sana itiraf,al sana belge !!!