Davutoğlu Başçı'dan brifing aldı!

Başbakan Davutoğlu, Merkez Bankası Başkanı ve ekonomi kurmaylarından brifing aldı

Davutoğlu Başçı'dan brifing aldı!

Başbakan Davutoğlu, Merkez Bankası Başkanı ve ekonomi kurmaylarından brifing aldı

08 Mart 2015 Pazar 20:44
Davutoğlu Başçı'dan brifing aldı!
banner221

Başbakan Ahmet Davutoğlu, New York temaslarını tamamlayıp Ankara’ya dönmesinin hemen ardından Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Vahdettin Ertaş ve Hazine Müsteşar Vekili Cavit Dağdaş’ı Başbakanlık Resmi Konutu’na çağırarak ayrı ayrı brifing aldı.
 

Görüşmede, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’da hazır bulundu. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu, New York temasları sırasında yabancı yatırımcılarla yaptığı görüşmelerde edindiği izlenimler çerçevesinde yapılan değerlendirmelerde yurtdışı ve iç piyasalarda son haftalarda yaşanan gelişmeler ele alındı.
 

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, kabulde, Pazartesi günü İsviçre’nin Basel şehrinde yapılacak olan, önde gelen büyük ekonomilerin Merkez Bankası Başkanlarının katılacağı ve son gelişmelerin ele alınacağı Küresel Ekonomi Toplantısı (Global Economic Forum) hakkında da bilgi verdi.
 

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın da katıldığı brifinglerde ekonomi ile ilgili kurumların önümüzdeki dönem atabileceği adımlar da değerlendirildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220