Deniz aşırı savunma

Kaset skandalıyla siyasi hayatını bir anlamda sonlandıran Paralel Yapı'ya hala karşı gelemeyen CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, şimdi de onların okullarını savunmaya başladı. Zirve Üniversitesi'nde öğrencilerle bir araya gelen Deniz Baykal, söyleşi sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı.

UTANÇ VERİCİ BİR OLAY

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gittiği ülkelerdeki devlet adamlarına, Türkiye Cumhuriyeti'ne darbe girişiminde bulunan Gülen örgütünün okullarıyla ilgili bazı detaylar anlatması üzerine gelen bir soruya Baykal, "Türkiye'de artık kendi kendimizle uğraşmaktan artık kurtulmamız gerekiyor. Maalesef özellikle ülkenin kaynaşıp bütünleşmesini sağlaması gereken insanlar, vatandaşlarımız arasında ciddi ayrımcılık yaparak çok tehlikeli politika izliyorlar. Türkiye'de iktidarın husumet üretmesi, bir kısım vatandaşlara yönelik husumet üretmesi, kendi tarihinden husumet çıkarması gerçekten kabul edilir bir şey değil. Bunlar çok büyük yanlışlar. Maalesef tanık oluyoruz. Vatandaşın sağ duyusu umarım bunları değerlendirecektir, bu gidişe son verecektir" dedi. Bu açıklamalar Twitter'da sert bir şekilde eleştirildi. İşte o yorumlar:

-Artık yürekli ol Deniz Baykal. Bu kadar da Cemaat'ten korkma, cesaretli ol.

-Yayınlanmayan kasetleri nedeniyle Gülen'i savunmak zorunda hissediyor.

-Deniz Baykal, yıllar sonra da korkak bir siyasetçi olarak hatırlanacaksın.

-Deniz Bey, korkaklar bin defa cesurlar bir kez ölürler. Bilmem anlatabildim mi?

-CHP'yi Gülen'e teslim ettiniz, şimdi de savunuyorsunuz. Yazıklar olsun size.

-CHP'nin Gülen'le anılması bile bizim için utanç verici. Baykal bunda senin de payın var.

-Kasetler sizi yönetiyor galiba. Ancak bu dünyaya yürekli bir mesaj bırakın Sayın Baykal.

BAYKAL, GÜLEN'İN OKULUNU ZİYARET ETTİ

Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Fas'ta Gülen örgütünün bir okulunu ziyaret edip büyük övgüler yağdırmıştı: Türk kültürünüve değerlerimizi buralara getirerenlere şükranlarımı sunuyorum..
Anahtar Kelimeler:
deniz aşırı savunma

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol