Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak?

YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu, Kurban Bayramı sonrasında açıklanması beklenen ama bir türlü açıklanmayan DGS hakkında Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Sınavın üzerinden 1 ay geçmesine rağmen sonuçlarının hala açıklanmaması sosyal medyada büyük tepkiye yol açarken, Çavuşoğlu’da gecikmenin nedenini ‘silgi tozu’ olarak belirtti. Çavuşoğlu Twitter hesabı üzerinden, "Ağırlıklı olarak kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkilerinden dolayı geciken DGS ise insh.cumaya. DGS’deki gecikmeye sebep olan silgi tozu sorunu ile ilgili olarak basımda formanın ön tarafında daha fazla pay bırakmak için bugün karar aldık" paylaşımında bulundu.

İPTALİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Sosyal medya üzerinde Dikey Geçiş Sınavı’nın iptal olacağı söylentilerine de açıklık getiren Abdullah Çavuşoğlu, “DGS de iptal söz konusu değil. Personel şu an dahi mesaide. İnşallah cumaya süreç tamamlanmış olacak” ifadelerini kullandı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mshmut 3 ay önce

Osym ye tek kelime yazık boyle kuruma yoneticilerine

Avatar
Ali 3 ay önce

Ösym fetö imamı daha yakalanmadı yani YÖK ve Ösym ye fetö taraması yapılmadı. Orda garip işler dönüyor

Avatar
Hoca 3 ay önce

Okullar açildi millet daha sonuç açiklanip kayit yaptiracak.seneye inşlaah.hep mağdur oluyoruz bune yaa.şimdi bu optik okuyucu yanliş okuyup bizi kazanmadi diye yazarsa ne yapacaz.Allah sonumuzu hayretsin.