Dikkat! Bu illerde okullar tatil

Yoğun kar yağışı nedeniyle Karaman, Amasya, Samsun, Çorum, Nevşehir, Tokat, Aksaray,Kocaeli, Kayseri, Yozgat, Niğde,Sivas, Adıyaman, Adana, Bolu, Bursa, Kırşehir, Balıkesir, Sivas, Bartın, Konya, Yalova ve Kastamonu'da eğitime ara verildi

Dikkat! Bu illerde okullar tatil

Yoğun kar yağışı nedeniyle Karaman, Amasya, Samsun, Çorum, Nevşehir, Tokat, Aksaray,Kocaeli, Kayseri, Yozgat, Niğde,Sivas, Adıyaman, Adana, Bolu, Bursa, Kırşehir, Balıkesir, Sivas, Bartın, Konya, Yalova ve Kastamonu'da eğitime ara verildi

19 Şubat 2015 Perşembe 01:12
Dikkat! Bu illerde okullar tatil
 
Karaman
 
Karaman'da 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, kent merkezinde yaşamı olumsuz etkiliyor.
 
Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, kent merkezindeki okullarda eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.
 
Karayolları ve Karaman Belediyesi ekiplerinin, karla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor.
 
Amasya
 
Amasya'da il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okullar tatil edildi.
 
Amasya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, devam eden yoğun kar yağışı ve Meteoroloji İl Müdürlüğü'nden alınan hava tahminlerine istinaden 19 Şubat Perşembe günü il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi.
 
Açıklamada, kamu kurumlarında engelli statüsünde çalışan tüm personelin de yarın idari izinli sayılacadığı bildirildi.
 
Samsun
 
Samsun'da etkili kar yağışı sebebiyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın da ara verilecek.
 
Samsun Valiliğinin açıklamasında, kentte iki gündür etkisini sürdüren kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 19 Şubat Perşembe günü tatil edildiği belirtildi.
 
Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.
 
Samsun'da kar yağışı dolayısıyla dün ve bugün eğitime ara verilmişti.
 
Çorum
 
Çorum'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il merkezi ve 11 ilçede 19-20 Şubat tarihlerinde eğitime ara verildiği bildirildi.
 
Çorum Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, etkili kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 19-20 Şubat tarihlerinde eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı ifade edildi.
 
Kargı ve Bayat ilçeleri dışında il genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı süre içerisinde idari izinli sayılacağı belirtilen açıklamada, Kargı ve Bayat ilçelerinde kar yağışı olması halinde söz konusu iki ilçe için durumun yeniden değerlendirileceği kaydedildi.
 
Nevşehir
 
Nevşehir'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.
 
Valilikten yapılan açıklamada, il genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği belirtildi.
 
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.
 
Tokat
 
Tokat'ta ve Sivas'ın Şarkışla ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve soğuk havanının etkili olduğunu söyledi.
 
Yazıcı, "İl genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildi" dedi.
 
Şarkışla
 
Sivas'ın Şarkışla ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
 
Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, "Bugün kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerimizi evlerine gönderdik. İlçemizde kar yağışı yoğun olarak devam ediyor. Bu yüzden ilçe genelindeki okullarda yarın eğitime ara verilmesini kararlaştırdık" diye konuştu.
 
Aksaray
 
Aksaray'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde yarın eğitime ara verildi.
 
Aksaray Valiliğinden yapılan açıklamada, il genelinde kar yağışı nedeniyle bugün öğleden sonra tüm okullarda eğitime ara verilmesinin ardından, yarın için de eğitime bir gün ara verilmesi kararının alındığı bildirildi.
 
Açıklamada, alınan karara göre tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamilelerin de 1,5 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.
 
Kayseri
 
Kayseri'de olumsuz hava koşulları nedeniyle öğleden sonra ve yarın eğitime ara verildiği bildirildi.
 
Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporu ve veriler çerçevesinde, kar yağışı ve buzlanma ile hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün neden olabileceği riskler dikkate alınarak İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince il genelinde eğitim-öğretime bugün öğleden sonra ve yarın ara verildiği belirtildi.
 
Açıklamada, sabah saatlerinde yoğunluğunu artıran kar yağışının meteorolojik verilere göre etkisini artırarak devam edeceği ve hava sıcaklığının düşüşüne bağlı olarak don ve buzlanma olayları beklendiği kaydedildi. 
 
Kocaeli
 
Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte aralıklarla devam eden kar yağışının bu gece ve yarın da etkisini artırmasının beklendiği vurgulanarak, bu nedenle tüm ilçelerdeki anaokulları, ilk, orta ve liselerle rehabilitasyon merkezlerinde, eğitim ve öğretime yarın ara verildiği ifade edildi.
 
Kamuda çalışan engellilerle hamilelerin yarın idari izinli sayılacağına yer verilen açıklamada, mevcut kar yağışının olumsuz etkilerine karşı kentteki ilgili kurum ve kuruluşların gerekli tedbirleri almaları istendi.
 
Açıklamada, kar yağışının genel hayatı olumsuz etkilemesi, ulaşım hizmetlerinde ve trafikte oluşturulacağı güçlüklere vurgu yapılarak, vatandaşların zorunlu olmadıkça özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları ve araçlarında zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları uyarısında bulunuldu.
 
Sürücülerin kural dışı ve trafik seyrini tehlikeye atıcı davranışlardan kaçınmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları istenen açıklamada, vatandaşların, görülebilecek don ve buzlanmaya karşı tedbirli olmaları gerektiği kaydedildi.
 
Öte yandan, Kocaeli Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ikinci öğretimlerde eğitim öğretime ara verildiği bildirildi.
 
Sakarya
 
Sakarya'da olumsuz hava koşulları dolayısıyla yarın eğitime ara verildi.
 
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olaganüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında yarın eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.
 
Yozgat
 
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezindeki anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde eğitim-öğretime yarın da ara verilmesi kararlaştırıldı.
 
Aydıncık, Boğazlıyan, Sarıkaya, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Çandır, Sorgun, Çayıralan, Şefaatli ilçelerinde okullar yarın için tatil edildi. Yenifakılı, Yerköy ve Akdağmadeni ilçelerinde ise taşımalı eğitim veren okullarda eğitim yapılmayacak.
 
Niğde
 
Niğde Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.
 
Sivas
 
Sivas'ın ise Gemerek ve Yıldızeli ilçelerinde kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Yarın bu ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.
 
Sivas'ın Suşehri ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
 
Adıyaman
 
Adıyaman'ın Sincik ve Çelikhan ilçelerindeki bazı okullar, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın tatil edildi.
 
Sincik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ilçe merkezi dahil, ilçenin kuzey ve batı bölgelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda yoğun kar yağışı nedeniyle 19 Şubat Perşembe eğitime ara verildiği bildirildi.
 
Çelikhan'da ise kar yağışı ve tipi nedeniyle taşımalı eğitimin yapılan okullarda eğitime yarın ara verildiği öğrenildi.
 
Adana
 
Adana'nın Aladağ ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
 
Aladağ Kaymakamlığından yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilçe merkezinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 19 Şubat Perşembe ara verildiği bildirildi.
 
Bolu
 
Bolu'da kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.
 
Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, aşırı soğuklar, buzlanma ve akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle il genelinde tüm okullarda eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe ara verildiği kaydedildi.
 
Bursa
 
Bursa'da kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
 
Bursa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve tüm ilçelerde yoğun kar yağışının devam etmesi ve buzlanma nedeniyle anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin 19 Şubat Perşembe tatil edildiği bildirildi.
 
Açıklamada ayrıca, kamuda çalışan hamile ve engellilerin de aynı gün idari izinli sayılacağı belirtildi.
 
Kırşehir
 
Kırşehir'de olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime yarın ara verildi.
 
Kırşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik tahminler çerçevesinde il genelinde devam eden kar yağışının yarın da etkisini sürdüreceği, hava sıcaklığında yaşanacak aşırı düşüşe bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artmasının beklendiği belirtildi.
 
Açıklamada, bu nedenle il genelindeki tüm okullarda eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe ara verildiği kaydedildi.
 
Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve engelli olanların da aynı tarihte idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü ifade edildi.
 
Balıkesir
 
Balıkesir'in Dursunbey, Susurluk, Manyas, Sındırgı ve Kepsut ilçelerinde yarın eğitime ara verildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kar yağışı ve fırtınanın ulaşımda aksamalara yol açması nedeniyle Dursunbey, Susurluk, Manyas, Sındırgı ve Kepsut'ta tüm ilk ve orta dereceli okullarda 19 Şubat Perşembe eğitime ara verildi.
 
Merkez Karesi ve Altıeylül ilçelerinde ise taşımalı eğitim yapılan, birleştirilmiş sınıfların da aralarında bulunduğu tüm köy okulları ve ilçe merkezine taşımalı eğitim kapsamında gelen ilk ve orta dereceli okullar ve tüm özel eğitim kurumları da tatil edildi. Bigadiç'te ise taşımalı sistemle eğitim verilen kurumlarda eğitime ara verildi.
 
Bartın
 
Bartın'da, kar yağışı nedeniyle Ulus ilçesi dışındaki yerlerde eğitime yarın ara verileceğini bildirildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi, merkez ilçe, Amasra ve Kurucaşile ilçelerindeki tüm ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim ve öğretime 19 Şubat Perşembe ara verileceğini söyledi.
 
Konya
 
Konya'da, yoğun kar yağışı nedeniyle bazı yerlerde okular yarın tatil edildi.
 
Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kış şartları nedeniyle Çumra, Güneysınır, Halkapınar, Bozkır, Karapınar, Emirgazi, Hadim, Taşkent, Ereğli, Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Akören, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu, Seydişehir ve Ilgın ilçelerinde ilk ve orta dereceli okulların 19 Şubat Perşembe tatil edildiği belirtildi.
 
Ayrıca, merkez Selçuklu ilçesine bağlı taşıma merkezi olan Tepekent, Başarakavak, Sızma, Aşağı ve Yukarı Pınarbaşı ilk ve ortaokulları, merkez Karatay ilçesine bağlı taşıma merkezi olan Kızören, Yağlıbayat ilk ve ortaokullarının yarın tatil edildiği ifade edildi.
 
Açıklamada, kamu görevlisi engelli, hamile ve malul gazilerin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.
 
Yalova
 
Yalova'da kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kent merkezi ve tüm ilçelerde yoğun kar yağışının devam etmesi ve buzlanma nedeniyle anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin 19 Şubat Perşembe tatil edildiği bildirildi.
 
Kastamonu
 
Kastamonu'da yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.
 
Alınan bilgiye göre, kent merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullar ile Bozkurt ilçesindeki taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime 19 Şubat Perşembe ara verildi.
 
Aynı gün, kent merkezindeki resmi kurumlarda çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılması kararlaştırıldı.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.