Diyarbakır'da 'kara çarşaflı' İngiliz yakalandı

Edinilen bilgilere göre, olay, sabah saatlerinde meydana geldi. Sokağa çıkma yasağının 25’inci gününde devam ettiği Sur ilçesinde çatışmaların yaşandığı bölgenin girişine gelen “kara çarşaflı” bir kadın, güvenlik noktasını aşarak, içeriye girmeye çalıştı. Polis, güvenlik noktasında kadını durdurarak, üst araması yaptı. Bu sırada kadının yabancı olduğunu fark eden polis, çarşafı çıkardı. Bunun üzerine kadının İngiltere vatandaşı olduğu öğrenildi. 
 
 Üzerinde bir tablet bilgisayar ile fotoğraf makinası çıkan kadının, çatışmaların yaşandığı bölgeyi gezmek amacıyla geldiğini ileri sürdüğü de öğrenildi. 
 
Gözaltına alınan kadın, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.    

Diyarbakır'da 'kara çarşaflı' İngiliz yakalandı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Al_i osman 12 ay önce

Haber yaparken lùtfen dikkat edin.Allah cc.nun emri olan çarşafa kara diyerek adeta aşağılarcasına bir üslup kullanmanızı şiddetle kınıyorum.

Avatar
hamit 12 ay önce

Alı osman bey e katılıyorum haber diye değerlerimizi yikmayalim.Ve ilginç oralarda nice ajan casus vardır kimbilir. Uyanık olmak lazım vatandaş

Avatar
ahmet 12 ay önce

diyanetin resmi verilere göre ditarbakır genelinde 148 imam açığı var. bu kadar yerde ezan okunmadığını gören dış göçler .sadece bir ajan yakalanmışsa büyük şans. zamanında medrese tekke ve zaviyeleri kapatılar.eskide heryerde fahri imamlar görev yapardı.şuanda oda yok.diyamette atama yapmıyor.tabiki ajanlar cirit atacak.suç kimin? Allah kurtarsın