Doğan Holding'e polisten FETÖ operasyonu

Doğan Grubu'nun merkez binasına polis baskını yapıldı. Baskının gerekçesi Doğan Holding'in Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun FETÖ ile olan bağlantısı

Doğan Holding'e polisten FETÖ operasyonu

Doğan Grubu'nun merkez binasına polis baskını yapıldı. Baskının gerekçesi Doğan Holding'in Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun FETÖ ile olan bağlantısı

Hacı Ali Ekber
Hacı Ali Ekber
05 Ocak 2017 Perşembe 11:04
Doğan Holding'e polisten FETÖ operasyonu
banner221
FETÖ'nün medya ayağında yer aldığı tespit edilen ve ByLock kullanıcısı olduğu ortaya çıkan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun bağlantıları araştırılmaya devam ediliyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma neticesinde elde edilen yeni bilgiler üzerine Doğan Holding'e baskın düzenlendi.

Polis, Doğan Holding'in Üsküdar'daki binasına gitti. Emniyet yetkilileri sabahın erken saatlerinde Doğan Holding'in Üsküdar'da bulunan merkez binasına gitti. Polislerin binada arama yaptığı öğrenildi.

 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerde Doğan Holding'in Üsküdar'da bulunan merkez binasına geldi. İçeride arama yapan polis, 2 kişiyi gözaltına aldı. 
 
Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, FETÖ soruşturması kapsamında daha önce tutuklanmıştı.
 
Doğan Holding'den açıklama
 
Doğan Holding operasyona ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı.

Doğan Şirketler Grubu Holding AŞ'den yapılan açıklamada, "Bu sabah şirketimiz Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel'in ve eski yöneticimiz Yahya Üzdiyen'in, daha önce Ankara Temsilcimiz Barbaros Muratoğlu'nun tutuklanmasına neden olan soruşturma kapsamında ev ve ofislerinde arama yapılmış ve kendileri gözaltına alınmıştır." ifadesine yer verildi.

Doğan Şirketler Grubu Holding AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yer alan açıklamasında şöyle denildi: "Bu sabah şirketimiz Baş Hukuk Müşaviri Erem Turgut Yücel'in ve eski yöneticimiz Yahya Üzdiyen'in, daha önce Ankara Temsilcimiz Barbaros Muratoğlu'nun tutuklanmasına neden olan soruşturma kapsamında ev ve ofislerinde arama yapılmış ve kendileri gözaltına alınmıştır. Söz konusu arama işlemi sadece adı geçen yöneticilerimizin şahsi çalışma ofislerinde yapılmış olup şirketimiz ve bağlı ortaklıklarının faaliyetlerini etkileyen herhangi bir durum bulunmamaktadır. Şirketimiz ve bağlı ortaklıkları faaliyetlerine aynen ve kesintisiz olarak devam etmektedir. Konu ile ilgili yeni bir gelişme olduğu takdirde ayrıca kamuya açıklama yapılacaktır."


 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 05.01.2017 11:30
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220