Dünya Türkmen kıyımına seyirci

Esed rejiminin Türkmenlere karşı soykırım amaçlı kanlı saldırılarını dünya sessizce izliyor. Savaşçı-sivil ayrımı yapılmaksızın gerçekleştirilen soykırım saldırıları karşısında üç maymunu oynayan Batılı devletler ve ABD güçleri; Türkmen katliamına ilişkin önlem alıcı hiçbir girişimde bulunmuyor.

Dünya Türkmen kıyımına seyirci

Esed rejiminin Türkmenlere karşı soykırım amaçlı kanlı saldırılarını dünya sessizce izliyor. Savaşçı-sivil ayrımı yapılmaksızın gerçekleştirilen soykırım saldırıları karşısında üç maymunu oynayan Batılı devletler ve ABD güçleri; Türkmen katliamına ilişkin önlem alıcı hiçbir girişimde bulunmuyor.

22 Kasım 2015 Pazar 09:11
Dünya Türkmen kıyımına seyirci
banner283
Rusya, İran, Lübnan Hizbullahı ve Iraklı Şii milisler tarafından desteklenen Esed rejimi güçleri, Türkmen köylerine yönelik soykırım saldırılarını sürdürüyor. Kara, deniz ve havadan Türkmenlere ölüm yağdıran rejim kuvvetleri, dünya kamuoyunun sessizliğinden de güç alıyor. Son olarak Ayn-el Arap’ın (Kobani) PKK/PYD’nin elinden çıkmaması için yoğun olarak algı çalışması yürüten ve Kobani’deki Kürtlerin katledildiğini savunan Batı kamuoyu, Bayırbucak Türkmenlerinin soykırımla burun buruna kalmasına göz yumuyor. 
 
Batı’nın insani olmayan ikiyüzlü politikalarının yeni göstergesi olan Bayırbucak katliamını Akit’e değerlendiren Uluslararası Stratejik Tahlil ve Araştırmalar Merkezi Başkanı Ahmet Akgül, “Şu anda yapmaya çalıştıkları şey, hayalleri olan ‘enerji koridoru’ uğruna ne yapılması gerekiyorsa yapmaktır. Bu anlamda ne Türkmenler umurlarında ne de Türkiye. Planladıkları enerji koridorunu selametle Akdeniz’e ulaştırmak için hangi etnik grup kıyımdan geçirilecekse hiç acımadan bunu yapıyorlar” diye konuştu.
 
KOBANİ’DE BAŞKA BAYIRBUCAK’TA BAŞKALAR
 
Ayn-el Arap’taki (Kobani) DAEŞ ve PYD/PKK arasındaki çatışmalarda PKK lehine kamuoyu oluşturan Batı kamuoyunun söz konusu Türkmenler olduğunda sessizliğe bürünmesini de yorumlayan Akgül, “Şişirme bir balon olan Kobani’de siviller ölmediği gibi ölmeyen siviller üzerinden bir vaveyla kopartıldı. Bunu da tamamen Batı kamuoyu ile bir İngiliz toplum mühendisliği ile yapmaya çalıştılar. Burada da en fazla özgürlük aşkıyla yanan Kürtler kullanıldı. Türk Solu’nun rahminde büyüyen Kürt Solu da buna destek verdi. Bugün Bayırbucak Türkmenleri için maalesef sadece Türkiye ve sosyal medyada çekine çekine kamuoyu oluşturmaya çalışan Müslümanlar var. Yani bir tarafta hırçın bir şekilde saldıran seküler laik kesim diğer tarafta da kendi yapısı gereği hep itidali tavsiye eden ama itidalin sonucu olarak da hep ezilen İslami kesim var. Kobani ile Bayırbucak arasındaki fark ne yazık ki bu” dedi. 
 
İSLÂM DÜNYASI ANADOLU’DAN ‘BABALIK’ DA BEKLİYOR 
 
Türkiye’nin Bayırbucak Türkmenleri konusunda daha fazla inisiyatif alması gerektiğini de dile getiren Ahmet Akgül, “İslâm dünyası Anadolu’ya sadece ana olarak değil baba olarak da bakıyor. Yani sadece sığınanı kabul eden, bağrına basan değil, onların birtakım ihtiyaçlarını da gideren, onların eli ve dili olmasını da istiyor. Türkiye’nin Sünni İslâm coğrafyasına babalık etmesi ve bunu yaparken de uluslararası kamuoyundan çekinmemesi gerekiyor” ifadesini kullandı. 
 
KIYIM KAPIMIZDA
 
Ahmet Akgül, “Yakın geçmişte Suriye’nin orta kesimlerinde Sünni Araplara uygulanan kıyım maalesef şu an itibariyle Suriye Türkmenleri özelinde kapımıza dayanmış durumda” şeklinde konuştu. 
 
TÜRKMENLER KATLİAMLA KARŞI KARŞIYA
 
Rus uçaklarının desteğinde Esed rejimine bağlı birlikler tarafından Türkmen bölgelerine yapılan ağır saldırılarda yüzlerce sivil hayatını kaybetti. Buna rağmen Türkmen birlikleri stratejik öneme sahip Kızıldağ’ı savunmaya çalışıyor. Cephede savaşan Türkmen Orduları komutanlarından Ahmet Arnavut’a ulaşan Akit, bölgede yaşananlarla ilgili sıcak bilgiler aldı. Arnavut, “Türkmenler olarak çok zor durumdayız. Burada 7 düvele karşı ölüm kalım savaşı veriyoruz. Acil destek sağlanamazsa Türkmen köyleri büyük bir katliamla karşı karşıya kalacaklar” dedi.
 
RÖPORTAJ SIRASINDA ÇATIŞMALAR SÜRDÜ
 
Kızıldağ Fırınlık bölgesindeki cephe mevziisinde çatışma sesleri arasında Akit’e konuşan Arnavut, “Önceki gün her 5 saniyede bir füze ve bomba attılar. Saldırılar o kadar yoğundu ki civardaki Türkmen köylerinde ne kadar kayıp verdiğimizi bile kontrol edemedik. Son aldığımız bilgilere göre yüzlerce sivil atılan bombalarla hayatını kaybetti. Bizim Türkiye’den başka güvencemiz yok. Kanımızın son damlasına kadar savaşacağız. Bizim kaderimiz Türkiye’nin kaderiyle ortaktır. Allah yardımcımız olsun” diyerek durumu özetledi. 
 
TOPYEKÛN SALDIRI ALTINDAYIZ
 
Rusya’nın da dahil olmasıyla Suriye savaşında yeni bir denklem ortaya çıktığını söyleyen Arnavut, “Şu anda Türkmenler olarak sadece bazı muhalif gruplardan destek alıyoruz. Bunun dışında rejim gücüne başta İran destekli Şii milisler olmak üzere herkes destek veriyor. Kurtlar sofrasında yalnız başımıza kaldık. Topyekûn saldırı altındayız” ifadesini kullandı.
 
SİVİLLER YOLA ÇIKTI
 
Birçok Türkmen köyünde yaşayan sivillerin ağır kayıplar verdiği belirten Arnavut, “Şimdiye kadar sivilleri Türkiye’ye göndermek istemedik. Bizim burada kalarak topraklarımızı savunmamız gerektiğine inanıyoruz ama çok fazla sivil kayıp verdiğimiz için sivillerin hayatını düşünerek, onları Türkiye sınırına yakın bölgelere naklediyoruz. Katil Esed rejimi ve işbirlikçileri asker ve sivil demeden saldırıyorlar” diye konuştu.   
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
BEYTULLAH 2015-11-22 15:41:34

ALLAH ım İSLAM a ve MÜSLÜLÜMANLARA yardım et YARABBİ.AMİİİİİN.