Enes Kanter'in ki iman değil kesinlikle ilaçlı müdahale

Enes Kanter'in soyadını "Gülen" yapması ve twitterdan verdiği cevaba bakınca bunun akıl başta iken alınan bir karar olmadığı ortada...

Enes Kanter'in ki iman değil kesinlikle ilaçlı müdahale

Enes Kanter'in soyadını "Gülen" yapması ve twitterdan verdiği cevaba bakınca bunun akıl başta iken alınan bir karar olmadığı ortada...

Hacı Ali Ekber
Hacı Ali Ekber
09 Ağustos 2016 Salı 00:47
Enes Kanter'in ki iman değil kesinlikle ilaçlı müdahale
banner221
DİNİHABERLER.COM / ANALİZ

Fethullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen NBA oyuncusu Enes Kanter, babasının yazdığı “evlatlıktan reddetme” mektubuna cevap verdi. Kanter, yazdığı cevapta “Hocaefendi yolunda anam, babam, kardeşlerim tüm sülalem feda olsun” dedi ve yazdığı metnin sonuna “Enes (Kanter) Gülen” imzasını attı.

Bugün, Enes Kanter’in babası Mehmet Kanter, oğlunu evlatlıktan reddettiğini söyleyerek soyadını değiştirmesini istemişti.

Enes Kanter'in twitter mesajında kullandığı dini argümanlar budalalıktan başka bir şey olamaz. Hele sahabenin Allah Resulü'ne söylediği "Anam babam sana feda olsun!" sözünü harami Fetullah için sarfetmesi tam bir çelişki. 

FETÖ'nün İslami değerleri aşındırmakla ünlü hizmetlerine bakılırsa bu işin ardında Müslümanlardan intikam alma  adına parapsikolojinin envai çeşidini kullanan CIA'nın yer almasına şaşmamak lazım.

Sahabenin ana ve babasını feda ettiği Peygamber "başkasının yatak odasını gözetlememiş, başkasının telefonlarını dinlememiş, soru hırsızlığı yapmamış, müslüman ebeveyn ile evladın arasını açmamış, tehdit ve şantajla sadaka ve zekat toplamamış, kafirle işbirliği yapıp müslümanı vurmaya kalkmamış, sinsi sinsi devleti ele geçirme adına başkalarının ayağını kaydırmamış, diyalog adına ehli küfüre tavizler vermemiş, onun bunun ayıp ve açıklarıyla meşgul olmamıştı..."

Enes Kanter'in bu mektubu insanın aklına Hasan Mezarcı'yı getiriyor. Aklı başında lider konumundaki Hasan Mezarcı kendisine yapılan ilaçlı gözaltı tedavisinden sonra bir anda Mesihliğini ilan edip meczup bir hal almıştı.  

Gözaltına alınan FETÖ'cülerin anormal davranışı karşısında kan tahlilleri yapılmalı, mümkünse psikiyatristler kendilerini incelemeli, yapılan herhangi fizikötesi müdahaleye karşı gerekirse cinlerle meşgul olan insanlardan yardım alınmalı. 


Enes Kanter’in resmi Twitter hesabından paylaştığı cevap şöyle:


Babası evlatlıktan reddetti

Kanter’in babası Mehmet Kanter’in yazdığı mektupta, “'Enes'in FETÖ terör örgütü tarafından hipnotize olduğunu ve kullanıldığını düşünüyoruz.İnsanlar yanlışlıklar yapabilir. Yanlıştan dönmenin erdem olduğunu defalarca söyledik ancak ikna edemedik.Ben babası ve bütün kanter aileleri olarak fetö terör örgütü tarafından yapılan çirkin darbeyi kınıyor ve lanetliyoruz. Enes'i başta ben babası ve Kanter aileleri evlatlıktan reddediyoruz. Bir an önce soy ismini değiştirmesini istiyoruz.Başta Cumhurbaşkanımız ve Türk halkından böyle bir çocuğum olduğu için utanç duyarak özür diliyorum” ifadeleri kullanılmıştı.

Enes Kanter'in babası, Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Kanter, geçtiğimiz günlerde açığa alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.


 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 09.08.2016 01:36
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Klmno 2016-08-09 02:30:19

Acikcasi bu reddetme isinin tiyatrodan ibaret oldugunu dusunuyorum. Baba sorusturmada aklanmak icin oglu ile beraber şike yapiyorlar

Avatar
okur 2016-08-09 15:16:36

bir insan ancak bu kadar hain olur tam bi iblis.bunların yaptığını ancak firavunlar yapmıştır

banner220