Erdoğan: Onlara karşı dik durmaya mecburuz
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:
 
-Bu ramazanda Suriyeli ve Irak'lı kardeşlerimize daha fazla ehemmiyet gösterilmelidir.  Oruç insanın kendi kendini en fazla sorgulaması gereken zamandır. 
 
-Irak ve Suriye tarihin en zor süreçlerden geçiyor. Burada kimse kimseyi sorumlu tutmasın. Herkes kendi kendini sorgulaması gerekir.  
 
-Bazı zavallılar çıkıyor üzerine bombaları bağlıyor, sonra camiye gidiyor, sonra tekbir getirerek bombayı patlatıyor. Bunu da kendi inançları doğrultusunda yaptığını söylüyor. 
 
-Kendilerine en basit en temel soruları soramayanlar kardeş katletmeyi meşrulaştırmaktadır. 
 
-Şu anda tam da Yunus Emre'nin bu şiiri okunmalıdır
 
Yunus Emre der hoca 
Gerekse bin var hacca 
Hepisinden iyice 
Bir gönüle girmektir 
 
-Kendi nefsini terbiye edemeyenler, dünyaya istikamet çizemezler. 
 
-Herkesin kumandan, herkesin zabit olduğu bir orduda mücade edelecek nefer bulunamaz. Birlik Vakfı'nı önemli kılan da budur. 


-Bizler, ufukları dünyayı kuşatacak kadar geniş olanlar sayesinde zor dönemleri aştık. 
 
-Onlar, büyük makamların mevkilerin şöhretin peşinden koşan insanlar değillerdi. 
 
-Çoğunun isimlerini dahi bilmediğimiz o isimsiz kahramanlara çok şey borçluyuz.
 
-Biz ezelden gelen ebede giden bir davanın hizmetkarlarıyız. 
 
-İsimsiz nice kahramanın omuzlarında yükselen dava sarsılmadan sürüyor, ama güç devşirmeyi hedef alanlar, tökezleyip düşerler.
 
-Bugün neye sahipsek bizden öncekilerin fedakarlıklarının sayesinde sahibiz, bizden sonrakilerin sahip olacakları da sizin fedakarlıklarınızla olacaktır. 
 
-Bizden öncekiler bir avuç insan olarak yola çıktılar. Az kişiyiz demediler, bahanelere sığınmadılar. Zorun karşısında kolayı seçmediler. Bir avuç sudan bir nehre dönüştüler. Bizler de o nehri aldık deniz yaptık. Bizden sonrakiler de o denizi okyanuslara çevireceklerdir. 
 
-Filistin, Mısır, Somali, Libya bizlere bakıyor, bizleri istikbali ve umudu olarak görüyor. Öyle bir mesuliyetin bilincinde olalım. 
 
-Bir gerçeği burada ifade etmek istiyorum; ümmetin parçalanması için gayret edenlere karşı dik durmaya mecbur olduğumuzu hatırlatmak istiyorum. 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol