Erdoğan'dan Osman Öztürk Hoca'ya son görev


Yükseköğretim Genel Kurulu Üyesi ve Başbakanlık Başmüşaviri Prof. Dr. Osman Öztürk, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. Prof. Dr. Osman Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da hocasıydı.

Sabah Antalya'da 19. Milli Eğitim Şurası'na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, programını yarıda bırakıp İstanbul'a gelerek hocası merhum Prof. Dr. Osman Öztürk'ün cenaze törenine katıldı.

Cenaze töreni Fatih Camii'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve pek çok vatandaş katılıyor. Merhumun cenaze Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.

PROF. DR. OSMAN ÖZTÜRK KİMDİR

1944 Tarsus doğumlu olan Öztürk, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı fakültenin tarih bölümünde doktorasını tamamladı. Hacettepe, Marmara, Sakarya, Dokuz Eylül, Kırklareli Üniversitelerinde görev yapan Öztürk'ün yayınlanmış 15 kitabı, 120 civarında Türkçe-Arapça-İngilizce makalesi ve milletlerarası bilimsel toplantılara sunulmuş tebliğleri bulunuyor. Evli ve dört çocuk babası olan Öztürk, Arapça, Farsça ve İngilizce biliyordu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
omer 2 yıl önce

Allah rahmet eylesin.