F-16'lar Kandil'e bomba yağdırdı

Türk Hava Kuvvetleri, Kuzey Irak’taki PKK kamplarına yönelik sekizinci dalga operasyonunu bu kez Şehit Onbaşı Hamza Yıldırım için yaptı.
 
Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü’nden havalanan 30 F-16 başta Kandil olmak üzere Zap, Metina, Hakurk ve Haftanin bölgelerinde terör örgütüne ait kamp, sığınak ve barınakları hedef aldı.
 
Operasyona Şehit Onbaşı Hamza Yıldırım’ın adı verildi
 
Operasyon, Şehit Onbaşı için Devlet Zirvesi’nin de katıldığı Ankara Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılınırken başladı. Diyabarkır’daki 181. Filo’ya ait uçakların hava operasyonuna 2 tanker uçağı da destek verdi.
 
Böylece uçaklar bağlı oldukları üsse sık iniş yapmadan hedeflere bomba yağdırdı. Bu operasyonla birlikte Türk Hava Kuvvetleri’nin 30 ve üzeri uçakla yaptığı hava harekatı sayısı  dördü buldu.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
HELÂL OLSUN 1 yıl önce

Pilot subaylarımıza ve ordumuza helâl olsun, annelerinden emdikleri sütler de helâl olsun. M. Karayılan, C. Bayık ve en üstteki diğer geberesicelerin de ölüm haberlerinin, sırtımızı pyd ye dayadık, pkk tükürüğünde boğar, sokaklara çıkıp kendi güvenliğinizi sağlayın gibi vatan hainliği düşüncesindekilerin de kelepçelenip ömür boyu hapse tıkıldıkları günler de yakındır inşallah, o günleri bize en yakın zamanda göster Allah'ım. Amin. Bunlara çanak tutan medya gazete, tv. ve aydın cahilleri de ne zaman tutuklayacaksınız, kapatacaksınız ey savcılar, molotof kokteyli atan eli silahlı maskelileri ne zaman kıçlarından vurup, darağaçlarında sallandıracaksınız ey emniyet müdürleri, komiserler, polisler!!!!!!!

Avatar
şakir 1 yıl önce

şükürler olsun

Avatar
Al-i osman 1 yıl önce

RABBİM HER ATTIĞINIZI İSABET ETTİRSİN İNŞAALLAH.BU SAATTEN SONRA DÜŞMANLARA GÜLMEK HARAM OLSUN.TUTTUKLARI HER İŞ ELLERİNDE PATLASIN.RABBİM BURUNLARINI YERLERDE SÜRTSÜN.REZİL,ZELİL,HOR,HAKİR OLDUKLARI GÜNLERİ BİZLERE GÖSTERSİN İNŞAALLAH.AMİN.