Fahri Kur'an öğreticileri, Davutoğlu'ndan kadro istedi
Başbakan Ahmet Davutoğlu'na geçici Kur\'an kursu öğreticileri ve vekil imamların sorunlarını anlatan bir dosya veren ve kadro isteyen geçici Kur\'an kursu öğreticisi Zehra Gürses, "Sayın Başbakanımıza sorunlarımızı anlatan bir dosya takdim ettim. Ve birinci ağızdan sıkıntılarımızı dile getirdim. Dosyamızı elimden alan Başbakanımız dosyayı mutlaka inceleyeceğini belirtti" dedi. Geçici Kur\'an kursu öğreticilerinin 600 lira gibi bir ücret karşılığında çalıştıklarını belirten Zehra Gürses, "Her ay tam gün çalışmamıza rağmen sigortalarımız ayda 10 gün olarak yatırılıyor. Her an işimize son verilecek olmanın korkusunu ve üzüntüsünü içimizde hissederek işimize gidip geliyoruz" diye konuştu.

Geçici Kur\'an kursu öğreticilerinin, ilahiyat lisans ve ön lisans mezunu ile hafızlardan oluştuğunu belirten Gürses, "Geçici Kur\'an kursu öğreticileri, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından iki yılda bir yapılan KPSS, DHBT ve her sene müftülüklerce yapılan mülakat sınavlarını hakkıyla kazandıktan sonra vazifelerini layıkıyla yapan donanımlı insanlardır. Geçici Kur\'an Kursu öğreticileri, sınavları kazandıktan sonra köyler ve kasabalardaki kurslara gönderilen donanımlı birer diyanet personelidir. Kadrolu Kur\'an kursu öğreticileri ile aynı işi yapmamıza rağmen kadrolulara verilen sosyal ve ekonomik hiçbir hakka sahip olamıyoruz. Başbakanımızdan ve Cumhurbaşkanımızdan sorunlarımızın çözmesi için kendilerine dualar ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Rıdvan Daşçı 10 ay önce

kusura bakmayın ama vekillerin kadro istemeleri kadar yüzsüzce hiç bir şey yoktur.vekil imamlık mülakatlarında ne kadar torpil olduğunu herkes biliyor.bu insanların tamamına yakınıı bulundukları makama torpille gelmişken nasıl kadro isteyebiliyorlar.ben 86 puan almış biri olarak kıraatiminde iyi olmasına rağmen girdiğim vekillik mülakatlarında geçirilmedim neden çünkü torpilim yoktu.

Misafir Avatar
ahmet 10 ay önce @Rıdvan Daşçı

86 puanın var ama bu vekaleten göreve layık görülmemişsin daha çok çalışman lazım görev yapan vekil arkadaşlar hakediyorlar ama malesef sen ve senin gibilerine kadro veriliyor yarın huzuru mahşerde bunun hesabını verecekler

Beğenmedim! (1)