FETÖ'nün yeni marifeti: 'Listeyi Hazreti Peygamber kontrol edecek'

FETÖ mensuplarının "Listeyi Hazreti Peygamber kontrol edecek" yalanıyla himmet topladıkları ortaya çıktı.

FETÖ'nün yeni marifeti: 'Listeyi Hazreti Peygamber kontrol edecek'

FETÖ mensuplarının "Listeyi Hazreti Peygamber kontrol edecek" yalanıyla himmet topladıkları ortaya çıktı.

Erdi KARADENİZ
Erdi KARADENİZ
04 Ağustos 2016 Perşembe 13:37
FETÖ'nün yeni marifeti: 'Listeyi Hazreti Peygamber kontrol edecek'
banner221
Malatya'da "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "Terörizmin  Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçlarından 10'u tutuklu,  11'i firari 33 sanığın yargılandığı davada itirafçı olarak ifade veren ve  hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanması talep edilen sanık Mehmet  Tanrıverdi, örgütün "himmet" adı altında topladığı yardımlar hakkında çarpıcı  bilgiler verdi.

KODA ADI: HAKVERDİ
 
İfadesinde FETÖ ile ilk tanışmasının örgütle bağlantılı ulusal yayın  yapan Zaman gazetesine girmesiyle olduğunu anlatan Tanrıverdi, yaklaşık 3 yıl  boyunca gazetenin dağıtıcılığını yaptığını ve kendisine "Hakverdi" kod adı  verildiğini belirtti.
 
Yapı içerisinde şoförlük ve çaycılık yaptığını dile getiren  Tanrıverdi, güvenlerini kazandıktan sonra "cemaat" içerisinde nasıl bir yapılanma  olduğunu, bu yapılanmanın hiyerarşik boyutunu, "himmet" ve "burs" adı altında  alınan paraların nasıl ve kimler tarafından toplandığını, paraların nerelere  ulaştırıldığını, yapılanma içerisinde kimlere ne görevler verildiğini, kamuda  çalışan memurların tayin ve atama işlerinde neler yapıldığını öğrendiğini  kaydetti. 

"Listeyi Peygamber Efendimiz kontrol edecek"
 

 Malatya'da örgüt adına faaliyet yürütenlerin her pazartesi akşamı  toplandığını ve örgütün eğitim kurumlarından gelen gelirlerle esnaftan toplanan  paraların nereye gönderileceği konusunda bilgi alışverişinde bulunduklarını  aktaran Tanrıverdi, şöyle devam etti:
 
 "Ben ilk kez Turgut Özal Lisesinde yapılan ve içerisinde mütevelli  heyetinin de bulunduğu, yaklaşık 400 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen himmet  toplantısına katıldım. Toplantıya İstanbul'dan ismini 'Ali Rıza T.' olarak  hatırladığım yaşlı bir sorumlu katılarak konuşma yaptı. Bu konuşmada himmet  listesinde herkesin isminin olmasını, bu listeyi direkt ahirette Peygamber  Efendimizin kontrol edeceğini, o gün geldiğinde listede ismi bulunmayanların  pişman olacaklarını söyleyerek, herkesin katkıda bulunmasını istedi. Duygusal bir  slayt gösteriminden sonra salonun çıkış kapısının bulunduğu yere konulan  masaların üstüne insanların himmet parası bıraktıklarını hatta bazı bayanların  ellerindeki yüzükleri çıkarıp masanın üzerine bıraktıklarını gözlerimle gördüm."

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 04.08.2016 14:21
Anahtar Kelimeler:
FETÖ
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mevlüt 2016-08-04 14:06:35

sıfatına tükürdüğüm sıfatsız fetöş

banner220