FETÖ o ülkede darbe yapabilir!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kırgızistan'ı Orta Asya'da kendisine üs olarak seçtiğini vurgulayarak, Kırgızistan yönetiminin içine de sızıyorlar. Onlara da böyle bir darbe girişiminde bulunabileceğini söyledik.

FETÖ o ülkede darbe yapabilir!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kırgızistan'ı Orta Asya'da kendisine üs olarak seçtiğini vurgulayarak, Kırgızistan yönetiminin içine de sızıyorlar. Onlara da böyle bir darbe girişiminde bulunabileceğini söyledik.

25 Temmuz 2016 Pazartesi 19:47
FETÖ o ülkede darbe yapabilir!
banner283
Katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve soruları yanıtlayan Çavuşoğlu, 15 Temmuz'a kadar dış politikada dostların sayısını artırma, var olan sorunları ortadan kaldırma gibi olumlu şeylerden bahsedildiğini ancak ne zaman Türkiye'de güzel şeyler olmaya başlasa birilerinin düğmeye bastığını söyledi. 

Çavuşoğlu, yine de kendilerinin çok boyutlu ve sadece kendi sorunlarının değil, bölgede ve ötesindeki gerginlikleri azaltmaya yönelik yapıcı adımları atmaya devam edeceklerini ifade etti.

DARBE GİRİŞİMİNİN ARKASINDA FETÖ'NÜN OLDUĞUNU TÜM DÜNYA BİLİYOR

Darbe girişiminin arkasında FETÖ'nün bulunduğunun açık olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, "Aslında bunu tüm dünya da biliyor. Bilmemesi de mümkün değil. Ama hukuki belgeleri de düzenlememiz lazım." diye konuştu.

TALEPLER 22 TEMMUZ'DA ÖZEL KURYEYLE ABD'YE GİTTİ

Şimdiye kadar FETÖ'nün geçici olarak tutuklanması talebinin ABD'ye 4 ayrı davada iletildiğini söyleyen Çavuşoğlu, ayrıca iki ülke arasında suçluların iadesi anlaşması bulunduğunu ve bu çerçevede 4 davaya bağlı iade talebini Adalet Bakanlığının hazırladığını ve bu taleplerin 22 Temmuz sabahı özel kuryeyle ABD'ye gönderildiğini belirtti.

Bakan Çavuşoğlu, "Bizim müttefikimiz ABD'den isteğimiz son derece net. Bu kişiyi bize iade edecekler. Biz bugüne kadar suçluların iadesi anlaşması çerçevesinde işbirliği yaptık. Şu ana kadar talebimize bir cevap yok" dedi.

"KIRGIZİSTAN İÇİN DE CİDDİ BİR TEHDİT VAR"

Bazı ülkelere de bizzat uyarıda bulunduğunu belirten Çavuşoğlu, bu ülkelerden birinin de Kırgızistan olduğunu söyledi. 

FETÖ'nün Orta Asya'da bu ülkeyi kendisine üs olarak seçtiğini vurgulayan Çavuşoğlu, "Her geçen gün orada bunların yapılanması büyüyor ve Kırgızistan yönetiminin içine de sızıyorlar.

Onlara da böyle bir darbe girişiminde bulunabileceğini söyledik. Bize darbe girişiminde bulunan bir terörist örgüte onların müsaade etmemesi gerektiğini söyledik. Aksi takdirde onlara bakış açımız değişir. Bizden hemen listeyi bir kez daha istediler. 

Ben ertesi gün listeyi onlara bir kez daha ulaştırdım. Kırgızistan için de ciddi bir tehdit var. Orayı üs olarak seçtikleri için. Kırgızistan devlet yapısının içinde sürekli sızmalar var." dedi.

MISIR'IN TERÖRİSTBAŞINI DAVETİ

Mısır'ın Fetullah Gülen'e davette bulunduğuna yönelik iddiaların hatırlatılması üzerine Çavuşoğlu, kendilerinin elinde Mısır'ın davette bulunduğuna dair net bir bilgi olmadığını ve iddialar üzerine yorum yapmayı doğru bulmadığını bildirdi.

 
earfix" style="margiarget="#altmnopadding" >asswr-96pa.5"96590" class="clearfearYşkin: @ommerler" datilemez"> void(true"> void(true-font secilemez"> ilrhttt_s&lsaq btn-warnasg &r Gplerinşanlarının FETargiarget="#altmnopadding" >windktr-96pa.4 asswr- ilir!" tiFETÖ opget="#altmabla/diY">&runuze-fottonmakoa daiemanset-tityeak tutumo tir.ref="#altmas-hea-hiddenismig" >abla/dle="KK#ighm hss;abla/ abla/abla/d>×vab pa.dot">&riha fbpa.disy data-srfix" style="margiar Umre(d, s,ti ) { ETÖ operasyonu: 21 ş js,tfjs = d.getE="cattsByTagNmm(s)[0]; ETÖ operasyonu: 21 if (d.getE="cattById(i ))ina-fet; ETÖ operasyonu: 21 js = d.createE="catt(s); js.id = id; ETÖ operasyonu: 21 js.: 2 = "// nect.vacebook.et-/tr_TR/all.js#xfbml=1"; ETÖ operasyonu: 21 fjs.parentNode.insla/Before(js,tfjs); ETÖ operasyonu: 2}(docucatt, '465610', 'vacebook-jssdk'));bygoogle fix" style="margiar Umre b rhttts> ="KKırgızistanhaberleri"IKKırgguncel"windop:/Ö o - giri- darbe ya-/haberlisanl //www.d603l kli sscirde="l ETÖ opeadığocatio#t">&riha hup hs->habers->-operi> bcd rgin-bottx;"> book rpa.ta-hsm="haberehhabelll-mla-hsm="haberler" data-hsid="130235" class="itemguncel"hatayopenhssailer.ih-su.din-k t-baslaki-yonet-imamsiz-chttp://www.dini039;dakHataytmanset-thssais-titleFr.ihoSu.din-titleak tancak nhya&ass="hs-s-tmnopadding" >h programı" syonu: 21 tutuklama" target="_blank"> h progracapipt> n> t-10 tti<15arfix" style="mh prograv> Diyaneığını bild#039;na 15 yıl hapisrpa.ta-hsm="habereha-hsm="haberler" data-hsid="130235" class="itemguncel"bbp--conri-des-titer.coafberlm/asayis/ysayisiulk-yonet21mamsiz-chttp://www.dini039;dakBBP -conri Des-titc lato">RiAfber O/asayis/ysa isiulk!&ass="hs-s-tmnopadding" >h programı" syonu: 21 tutuklama" target="_blank"> RiAfber O/asayis/ysa isiulk!& /sadığını byle=nopadding" >h progracapipt> n> t-10 tti<15arfix" style="mh prograv> RiAfber O/asayis/ysa isiulk!-item-title">Diyaneığını bild#039;na 15 yıl hapisrpa.ta-hsm="habereha-hsm="haberler" data-hsid="130235" class="itemguncel"na://wwbayka5w.nn('http:u,rumutto-iset/i-e Mı-ada-486-sa20mamsiz-chttp://www.dini039;dakEradıer, Bayka5leri Bakntitle hs-tu,rumutto iset/ide Mısısı&ass="hs-s-tmnopadding" >h programı" syonu: 21 tutuklama" target="_blank"> h progracapipt> n> t-10 tti<15arfix" style="mh prograv> Diyaneığını bild#039;na 15 yıl hapis
rpa.ta-hsm="haberehhabelll-mla-hsm="haberler" data-hsid="130235" class="itemguncel"pkkypg-teror-orgutn hatı-sdin-cuchurhttp:gazeunhalyonet07mamsiz-chttp://www.dini039;dakPKK/YPG Tsöylk. Bize n hatırsdin Cuchurhttp gazeunha&ass="hs-s-tmnopadding" >h programı" syonu: 21 tutuklama" target="_blank"> h progracapipt> n> t-10 tti<15arfix" style="mh prograv> Diyaneığını bild#039;na 15 yıl hapisrpa.ta-hsm="habereha-hsm="haberler" data-hsid="130235" class="itemguncel"fa.ih-parıka5w'httafberlm/asayis/ysayisiulk-yonet06mamsiz-chttp://www.dini039;dakFa.ih Parıka5tmanset-RiAfber o/asayis/ysa isiulk&ass="hs-s-tmnopadding" >h programı" syonu: 21 tutuklama" target="_blank"> h progracapipt> n> t-10 tti<15arfix" style="mh prograv> Diyaneığını bild#039;na 15 yıl hapisrpa.ta-hsm="habereha-hsm="haberler" data-hsid="130235" class="itemguncel"ugur:u,div w'httafberlm/asayis/ysayisiulk-yonet05mamsiz-chttp://www.dini039;dakUğur Dze:1artmanset-RiAfber o/asayis/ysa isiulk&ass="hs-s-tmnopadding" >h programı" syonu: 21 tutuklama" target="_blank"> h progracapipt> n> t-10 tti<15arfix" style="mh prograv> Diyaneığını bild#039;na 15 yıl hapis
rpa.ta-hsm="haberehhabelll-mla-hsm="haberler" data-hsid="130235" class="itemguncel"tsktafberle-azezer.coo/asayis/-baslattalyone195mamsiz-chttp://www.dini039;dakTSKiAfbertmansee Azezc lato">Rio/asayis/ancak nttı&ass="hs-s-tmnopadding" >h programı" syonu: 21 tutuklama" target="_blank"> Rio/asayis/ancak nttı& /sadığını byle=nopadding" >h progracapipt> n> t-10 tti<15arfix" style="mh prograv> Rio/asayis/ancak nttı-item-title">Diyaneığını bild#039;na 15 yıl hapisrpa.ta-hsm="habereha-hsm="haberler" data-hsid="130235" class="itemguncel"teror-mevzn ha-hgrah olarn-hgrawindarn-mllli-silahlsrto-v,ruldulyone191mamsiz-chttp://www.dini039;dakTsöylkmevzn hadird h olarndird windarn mllli silahlsrto v,ruldu&ass="hs-s-tmnopadding" >h programı" syonu: 21 tutuklama" target="_blank"> h progracapipt> n> t-10 tti<15arfix" style="mh prograv> Diyaneığını bild#039;na 15 yıl hapisrpa.ta-hsm="habereha-hsm="haberler" data-hsid="130235" class="itemguncel"zeyterldali-terorisp:guls=-l-rahatkiz-ettalyone190mamsiz-chttp://www.dini039;dakZeyter dtitli söyledikh programı" syonu: 21 tutuklama" target="_blank"> h progracapipt> n> t-10 tti<15arfix" style="mh prograv> Diyaneığını bild#039;na 15 yıl hapisDiyaneığını byle="margiaatioSağ Blok; < Umre sideb- 96pa.4
 <197v>