Fuat Avni yakayı ele verdi!

Paralel’e yönelik her operasyonu önceden sızdıran Twitter köstebeği ‘fuatavni’ yakayı ele verdi. Emniyetin şifresini kullanan, rüşvet ve rütbe dağıtan, yazışmalarda kendi ismini deşifre eden Pensilvanya tetikçisinin ‘Eski polis, Taraf yazarı Uslu’ olduğu ortaya çıktı.

Fuat Avni yakayı ele verdi!

Paralel’e yönelik her operasyonu önceden sızdıran Twitter köstebeği ‘fuatavni’ yakayı ele verdi. Emniyetin şifresini kullanan, rüşvet ve rütbe dağıtan, yazışmalarda kendi ismini deşifre eden Pensilvanya tetikçisinin ‘Eski polis, Taraf yazarı Uslu’ olduğu ortaya çıktı.

16 Şubat 2015 Pazartesi 04:36
Fuat Avni yakayı ele verdi!
banner283
Paralel Terör Örgütü'ne emniyet, yargı ve medyada yapılacak operasyonları ve kritik konularda hükümetin atacağı adımları Twitter'da önceden yayınlayan 'fuatavni' takma adlı kullanıcı deşifre oldu. STAR Gazetesi'nin ulaştığı belgelerde, kimliği sır gibi sakalanan ve kamuoyunun kim olduğunu merak ettiği köstebeğin 'Eski emniyetçi Taraf Yazarı Emre Uslu' olduğu ortaya çıktı. Fuat Avni'nin deşifre olması için İstihbarat birimleri de, uzun süredir araştırma yapıyordu. 17 Aralık Darbe girişiminin başarısız olması üzerine Nisan 2014'te yurt dışına kaçan Emre Uslu'nun, takibe takılmamak için emniyetteki paralel ve rüşvetçi polislerle direkt mesaj (DM) ile irtibat kurduğu kaydedildi. Operasyon bilgilerini sızdıran polislerin banka hesaplarına Pensilvanya'nın ödülü olarak 50 ila 100 bin dolar arasında para yatırdığı da tespit edildi. Görüşmelerde bir emniyet müdürüne ise 470 bin dolar rüşvet aktarıldığı kaydedildi. Kirli görüşmelerde Emre Uslu'nun, diyaloga geçtiği kritik görevlerdeki polislere, Fetullah Gülen'in duyduğu memnuniyeti aktardığı, yaptıkları hizmet karşılığında Fetullah Gülen'in polisleri paraya boğup, üst düzey rütbe vereceği vaadinde bulunduğu anlaşılıyor.
 
KİRLİ GÖRÜŞMELER TWITTER'DA
 
Paralel örgüt ve paralel medyanın önemli haber kaynağı 'Fuatavni' kullanıcısının yakayı ele verme süreci şöyle başladı: İlk olarak cemaatin 17 ve 25 Aralık hükümete darbe operasyonu sürecinde sosyal medya ayağında yayınlar yapmak için açılan @FuatAvni, @fuatavnifuat ve @fuatavni_f hesaplarını İstihbarat birimleri takibe aldı. Twitter'ın kurucularının Türkiye'ye bilgi vermediğini söylemesi üzerine tüm kirli görüşmelerin 'Fuatavni' hesabından yapılmaya başlandığı tespit edildi. Bilişim uzmanı istihbaratçılara takılan Fuatavni kullanıcısının kirli görüşmelerini Twitter'da direkt mesaj yolu ile yaptığı belirlenirken istihbarat uzmanları görüşmeleri tek tek incelemeye aldı. Sonuç olarak istihbarat birimleri bu kişinin eski emniyetçi Taraf yazarı Emre Uslu olduğunu belirledi.
 
DEHŞETE DÜŞÜREN PARA TRAFİĞİ
 
Yapılan incelemede paralel yapının uzantılarına bilgi sızdıran polislerin arasında kritik görevlerde yer alan polislerin de bulunduğu belirlendi. Deşifre olan mesaj trafiğinde Emre Uslu'nun irtibat kurduğu polislere bilgi karşılığında yüklü miktarda para verdiği tespit edildi. Uslu, sık sık polislere Gülen'in hizmetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirip kendilerini paraya boğacağını ve üst düzey rütbeler verecekleri vaadinde bulunuyor.
 
EMNİYET MÜDÜRÜNE 470 BİN $
 
Kayıt altına alınan ve tespit edilen kirli görüşmelerde, kritik görevlerde bulunan polislerle Twitter kullanıcısı arasında şok diyaloglar geçiyor. Görüşmelerde 400 bin dolar rüşvet verilen bir emniyet müdürü 70 bin dolar daha istiyor. 5 bin lira maaş alan Müdürün, bu denli rüşvet istemesine kızan Fuatavni artan rüşvet miktarına çok sinirlense de istenileni yapıyor. Bir polis aldığı rüşvetin yanında çocuğunu paralel yapının okulunda bedava okutuyor, ona alınan araba için teşekkür ediyor. Kayıtlarda Uslu'dan 'Emoş' diye bahsedildiği de görülüyor.
 
EMNİYETİN ŞİFRESİ USLU'DA 123EGM1234 KAPATIR MISIN?
 
192.168.160.141PUTTY
 
Tarih: 12.02.2014 Saat: 11.24
 
ISADGSS: Abi ben polis memuru İbrahim
 
FUATAVNİFUAT: Buyur İbrahimciğim, paran yattı demi sıkıntın eksiğin yok?
 
ISADGSS: Yok yok abi sağ olun, abi şimdi savcılık evrakını götürdüm, Ebru Şen'de var, Elif Yılmaz, Nazlı Çelik Berksoy, Hidayet Karaca, Ekrem Dumanlı'yı gözaltına alcaz. Savcıdan talimat bekliyoruz.
 
FUATAVNİFUAT: Tamam canım teşekkür ettim
 
ISADGSS: Abi ben teldeyim de hesabın şifresi 123egm1234 kapatır mısın?
 
FUATAVNİFUAT: Tamam canım işine bak sen
 
ISADGSS: Tamamdır abi görüşürüz.
EN KRAL YERE KOMİSER YAPACAKLAR BANKA HESABINA 50 BİN DOLARTARİH: 11.12.2014 SAAT: 11.09FUATAVNİFUAT: Oğlum ne yaptınızHİGNDSAAA: Abi iyiyiz emniyet büyük operasyona hazırlanıyorFUATAVNİFUAT: Önceden bana yazHİGNDSAAA: Tamam abi aklımdasınFUATAVNİFUAT: Emre sen komiserdin demiHİGNDSAAA: Evet abiFUATAVNİFUAT: Bak koçum bu sosyal medya önemli, sen operasyonları fişle, ben patronla konuştum seni en kral yere başkomiser yapacaklar. Banka hesabına da 50 bin dolar paraHİGNDSAAA: Tamamdır abi büyük bir gelişme olursa yazacağım ben sanaFUATAVNİFUAT: Tamamdır beklemekteyim telimi biliyorsun saat kaç olursa olsun ara.TWITTLAR AYNI CİHAZDANBelirlenen kimlik numaralarına göre, Emre Uslu, 'Fuat Avni' ve 'Fedakar Kişi' olarak adlandırılan şahıslar aynı cihazdan Twitter'a bağlanıyor.CHP BİR BAŞA GELSİN ALAYINIZI MÜDÜR YAPACAĞIZ192.168.141puttyPİSTİLAJ: Selam


FUATAVNİF: Selam, buyurPİSTİLAJ: Abi operasyon talimatı var. 27'sinde İstanbul merkezli 10 ilde daha. Sizin adamları fena dağıtacaklar söyleyeyimFUATAVNİF: Tamamdır hangi illerPİSTİLAJ: Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır vb. tamamını çözemedim. Devrem haber verdi zaten, özel harekat falan da girecekFUATAVNİF: Tamam kimseye söyleme canımPİSTİLAJ: Tamam abiFUATAVNİF: CHP bir başa gelsin göreceksin müdür yapacaklar alayınızıPİSTİLAJ: Yok be abi gözüm yok, sağ olun kızım özel okulda okuyor sayenizde altımda da araba var son modelFUATAVNİF: Onlar daha ne ki gülümPİSTİLAJ: Sağ olun abi ben hesabı siliyorum görüşürüz.ULAN 400 BİN VERDİK HALA İSTİYORİşte dehşete düşüren kirli fuatavni kayıtları: Tarih: 19.01.2014 Saat: 13.06SOCİALVOYAGE: Nakbayın ödemesini yaptın mı abim soruyo, seni aramış ulaşamamışFUATAVNİ FUAT: Nakbay?SOCİALVOYAGE:Orhan var ya la NakbayFUATAVNİ FUAT: O dikkat çeker dedi, Avustralya'da akrabasına gönderdikSOCİALVOYAGE: 70 bin daha istiyormuşFUATAVNİ FUAT: Yok ebesinin....SOCİALVOYAGE: Öyle demişFUATAVNİ FUAT: Ulan 5 bin maaş alan adama 400 bin verdik hala lazım diyorSOCİALVOYAGE: Öyle demiş abiFUATAVNİ FUAT: Ya de şimdi veremeyizSOCİALVOYAGE: Abi adam müdür lazım olur illaki, bu son işimiz olmaz yani atın gitsin ne olacakFUATAVNİ FUAT: Haklısın patrona bi sorayım da, Emre atcakmış de, benim Avustralya'da var hesapSOCİALVOYAGE: Tamam abi atıyoruz diyeyim miFUATAVNİ FUAT: De o gö..n oğluna, TİB'e de iki attık zaten ama onlar zeki. İlhan'ın bir akrabası şirket adına senet kesti buna öyle verdik onlara o da elemanlarına dağıttı oradanSOCİALVOYAGE: Aynen adam zekiymiş boş adamı başkan yapmazlardı zatenFUATAVNİ FUAT: Aynen ben çıkıyom, konuşmayı silcem, yazma daha gazeteye geçeyim ben ararım akşam.HOCAEFENDİ'YLE GÖRÜŞTÜM, SAMANYOLU'YLA KONUŞ BENİ REKLAM YAPSINLAR15.12.2014 SAAT: 04.44LİSANYOKBZ: Nasıl gidiyor işler EmoşFUATAVNİFUAT: İyi abi de bakanlar işi boş çıktıLİSANYOKBZ: Burası ne kadar güvenli ben ABD'deyimFUATAVNİFUAT: Abi twitter Türkiye'ye bir şey vermez rahat ol senLİSANYOKBZ: Oğlum bu bakanlar yüzünden emniyette adam kalmadı, bir tek ufuklar kaldı işteFUATAVNİFUAT: Aynen abi ben başından biliyordum bu kadarı çok fazla elimizde patlar ama dinleyen kimLİSANYOKBZ: Onlarla konuştum ben bizimkilere operasyon hazırlığındalar savcı tutanağını görmüşler. Sen sosyal medyadan onları hırsız göster yeterFUATAVNİFUAT: Aynen abi operasyonları önceden bildirince Samanyolu ile konuş beni reklam etsinler devamı gelir zatenLİSANYOKBZ: Sende güvenli hat var mıFUATAVNİFUAT: Güvenli hat? Sonu 24 işteLİSANYOKBZ: Arayacam beş on dakika sonra hoca efendiyle görüştüm ben sen burdakileri sil
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.