Hürriyet'in haberi tamamen yalan!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hürriyet'in bugünkü '5 IŞİD mensubu firar etti' haberinin yalan olduğunu söyledi.

Hürriyet'in haberi tamamen yalan!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hürriyet'in bugünkü '5 IŞİD mensubu firar etti' haberinin yalan olduğunu söyledi.

İsmet DEMİR
İsmet DEMİR
11 Mayıs 2016 Çarşamba 17:20
Hürriyet'in haberi tamamen yalan!
banner221
Hürriyet'in algı operasyonuna sert cevap!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul 5. Ürün ve El Sanatları Fuarı açılışında yaptığı açıklamada, Hürriyet'in manşetine de değindi.

Bozdağ, cezaevlerine dönük haberlerin büyük kısmının çarpıtma ve yönlendirme haberler olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Bugün Türkiye'de büyük bir gazetenin manşetinde, IŞİD firarı, 5 tane mahkum firar etti diyor, nedir olayın aslı, IŞİD firarı dediğinizde ne anlarsınız IŞİD'in teröristleri cezaevinden kaçmış anlarsınız herkes öyle biliyor ama haber farklı, bu haber açık şekilde Türkiye Cumhuriyeti devletinin DEAŞ terörüne yardım ettiği algısını oluşturmak adına çarpıtma bir haberdir. Bu gazeteciliğin etiğine uyuşmaz düpedüz ahlaksızlık, deniyor ki 5 kişi DEAŞ'lı firar etti manşet onu gösteriyor, 5 kişi dedikleri kişiler yargılanmışlar ceza almışlar, cezaları kesinleşmiş, açık cezaevine girme hakkı almışlar çıkmışlar, yargılanırken DEAŞ terör örgütü suçlamasından beraat etmişler, mahkeme diyor ki bunlar DEAŞ'lı değil, bir defa mahkumiyetleri DEAŞ terör örgütünden değil, bunu içeride veriyorlar arka sayfada küçük küçük, başta vermiyorlar. 5 kişi deniyor 5 kişi yok, istihbarat haber vermiş doğru istihbarat ayın 3'ünde haber verdi böyle bir kaçış var tedbir var olay var diye anında müdahale edildi, aynı gün üzerine gidiliyor, aynı gün bunlar kapalı cezaevine alınmak için görevliler üzerine gidiyor o arada açık cezaevinden gidiyorlar, açık cezaevinden ayrılma bizim literatürde firar sayılmaz, dış güvenlik tel örgü yoktur, neden cezası bitmek üzere olan kişiler oraya gidiyor." 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 13.05.2016 04:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220