İncirlik'te bekleyen CIA Ajanları Erdoğan'ı alıp iğne yapacaktı. Sonra...

Darbe günü İncirlikte bulunan CIA Ajanları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı alacaktı. Ama bir Türk subayı durumu farkedip o bölümün elektriğini kesti. Plan başarılı olsaydı Erdoğan'a yapılan bir iğne ile Lahey Adalet Divanı'na kadar uzayan uzun ve sancılı bir dönem kendisini bekliyordu

İncirlik'te bekleyen CIA Ajanları Erdoğan'ı alıp iğne yapacaktı. Sonra...

Darbe günü İncirlikte bulunan CIA Ajanları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı alacaktı. Ama bir Türk subayı durumu farkedip o bölümün elektriğini kesti. Plan başarılı olsaydı Erdoğan'a yapılan bir iğne ile Lahey Adalet Divanı'na kadar uzayan uzun ve sancılı bir dönem kendisini bekliyordu

04 Ağustos 2016 Perşembe 11:44
İncirlik'te bekleyen CIA Ajanları Erdoğan'ı alıp iğne yapacaktı. Sonra...


Evet! Kaç gündür ulaşmaya çalışıyordum. Sonunda ABD'li DOSTUMU buldum! 

15 Temmuz'la birlikte pek çok soru sordum. "Bu darbe girişiminin lideri kim?", "Emri kim verdi?", "Başarılı olsalardı HÜKÜMETİ kim kuracaktı?", "Cumhurbaşkanı kim olacaktı?", "Parayı kim bulup verdi?", "Hangi gazeteciler darbenin içindeydi?", "Genelkurmay'da neler yaşandı?", "Akıncı Üssü'nde neler oldu?", "İstihbarat neden eksikti?" ve "Erdoğan dışında herkes bu darbeyi nasıl biliyordu?" Sorular benimdi!

Ama cevap bulmak kolay değildi!

Amerikalı dostum yine imdadıma yetişti. Bir eli Beyaz Saray'da, bir eli Pentagon'daydı. CIA'da neler olup bittiğini de çok ama çok iyi bilirdi!

Ben sordum...
İnanılmaz cevaplar geldi.
Hala şaşkınım.
Bakalım siz ne hissedeceksiniz.
Okuyun anlayın!
İşte o sohbet...

* 15 Temmuz'da neler oldu?

İtiraf etmeliyim ki Türkiye'de bir askeri darbe girişimi olacağına hiç ihtimal vermiyordum. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 3 parça olduğuna, Başkan Erdoğan'a yakın olan ekibin bunu engelleyeceğine inanıyordum.

Öncelikli olarak Başkan Erdoğan'a yakın isimlerin ordu içinde çok etkisiz olduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz'un ilk sonucu bu!

* Sonuca geliriz! Kim yaptı 15 Temmuz'u?

Peki, darbe girişimini kim yaptı? Gülen hareketine bağlı askerler mi? Evet! Bunu kabul etmekle birlikte darbenin planlayıcısı Amerika (NATO askerleri), yardımcı oyuncular ise İngiltere ve Almanya. Merkel'in emri ile İncirlik'te lojistik destek sağlandı. Bu konuda hiç şüphe olmadığını belirtmeliyim. Buna net olarak inan. Zaten Almanya ile yaşadığınız İncirlik sürtüşmesini hatırla!

* İncirlik önemliydi yani?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde GÜLEN'e bağlı askerler vardır.
Bunların büyük çoğunluğu ALBAYLARDIR! Paşalar da vardır ama bunların tek bağlı olduğu MAKAM GÜLEN değildir.
Albaylar bu darbenin içindeydi.
Hemen hemen hepsi! 400 kadar ALBAY yani! Sadece askerler değil ki! Erdoğan'ın yanında olanların bazıları da DARBENİN içindeydi!
Odasına kadar girenler DARBENİN merkezindeydi!

Darbe girişimi tek noktadan yönetildi. Merkez İncirlik Hava Üssü... İncirlik NATO'dur, NATO da İncirlik... Belki 5 NATO üssü daha vardır merkez olarak gösterilen ama İncirlik başkadır. İncirlik, Amerika için Türkiye'den çok daha önemlidir.


* Komuta merkezi de bu nedenle İncirlik'ti. Biraz açar mısın? 

Tabii ki... Albay John C. Walker (İncirlik), Albay Michael Manion (İncirlik), Yarbay Timoty Cook (İzmir) ve Yarbay Mark Coker (Ankara)...
Darbenin arkasındaki isimler bunlardı.
Bunlar operasyonu yürüttü! Türk ordusu içindeki DARBEYE karışanlar ve daha üst rütbeli komutanlar dahil çok kişi bunlardan EMİR ALIRDI!

Darbecilerden pek çoğu Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'dan emir almaz bunlardan alırdı. Siz bilmezdiniz ama... Bunları bilmediğiniz için de 15 Temmuz'u anlamakta zorlanıyorsunuz!

Darbenin en önemli 4 komutanının görevleri de farklıydı.
Öncelikli olarak Başkan Erdoğan'ı alacak ekibi yöneten kişi Yarbay Timoty Cook'tu. Aralarında birçok CIA ajanının olduğu ekip Başkan Erdoğan'ı Marmaris'teki otelinden alıp, İzmir'deki NATO üssüne götürecekti. Burada özel bir iğne yapılacak olan Başkan Erdoğan artık eskisi gibi olamayacaktı.

* Büyük plan bu muydu?

Elbette! Başkan Erdoğan'ın ele geçirilme planında cinayet kesinlikle yoktu. Erdoğan ne kadar kayıp verilirse verilsin sağ olarak İzmir NATO üssüne götürülecekti.

Yapılan iğneden sonra, Ankara'ya transfer edilecek Erdoğan için zor günler başlayacaktı. Bazı paşalar önceden ayarlanmıştı. Suriye'deki kimyasal silah bile Erdoğan'ın üzerine kalacak bir suç olacaktı.

İhanetler mahkemede tavan yapacaktı. Yalanlarla Erdoğan yalnızlaştırılacaktı. Yanında bir tek ailesi kalacaktı. Büyük ihtimal bir sonraki adım LAHEY, yani SAVAŞ SUÇLARI MAHKEMESİ olacaktı... Bu adamlar planı böyle yaparlardı. Sen de bilirsin ki tek sonuç için yola çıkılmaz! Yalnız şunu unutma, bu plan hala yürürlükte!


İncirlik'ten yönetilen darbe girişiminin başarısız olmasının nedeni, BİR TÜRK SUBAY! Bunu ilk kez duyduğunu biliyorum...

* Nasıl yani?

Darbenin başladığı ilk saatlerden itibaren her şey plana uygun gidiyordu. İncirlik'ten her nokta yönetiliyordu. Ancak o Türk subayı, kendi kararıyla İncirlik Hava Üssü'ndeki ilgili birimin elektriğini kesti. Daha sonra Ankara, bütün üssü elektriksiz bıraktı. İşte o andan itibaren darbe, başarısızlığa doğru yönlendi. Başkan Erdoğan'ı almaya otele giden Türk ekip, B Planı'nın bir parçası olarak harekete geçti.

Aslında Yarbay Timoty Cook'un CIA ajanlarından oluşan ekibi, Erdoğan'ı alacaktı. Onların başarısız olma ihtimali hiç yoktu. B Planı pek ihtimal dahilinde olmadığı için Türk ekip çuvalladı. Bütün acemiliğin nedeni bu! Kendilerine görev geleceğini bilmiyorlardı.

Zamanlama sorunları bu nedenle yaşandı. İNCİRLİK KÖR olunca bunlara "YÜRÜYÜN!" emri verildi.
Ama oyun bozuldu! Bozan da tek bir TÜRK SUBAY'dı!

Takvim - Ergün Diler
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatanperver 2016-08-04 19:59:47

duyumlara göre cıa, ingiliz istihbaratı bu kahraman subayı arıyormuş, zaten olacağı da bu...Allah bu aziz milletimizi ve vatanımızı muhafaza etsin..hükümet sert ve radikal bir karar alıp, rusya ile beraber -siyasi birlik- olup, batının gözüne baka baka ayasofya camiini cennetmekan sultan muhammed fatih han' vasiyyeti ve mülkü olan ayasofya müzesini müslümanların ibadet yeri olarak açmalıdır... islam birliğine ve müslümanların beraberliğine, türkiyenin islam alemine liderlik etmesinin güçlü bir basamağıdır, ancak açarken dünya müslüman liderlerini de çağrılsın, siyasi ve dini önderler kanaat önderleri ile hele putin de gelirse gerekirse iran'ı da çağır, bak gör! avrupa önünde attila'ya diz çöktükleri gibi nasıl diz çöküyorlar.. avrupaya incir(lik) ağacı diktin demektir..dik dur! eğilme bu aziz millet ve aziz müslümanlar seninle!...incirlik hava üssüne gelince ...arkası yarın..

Avatar
isa 2016-08-08 22:18:32

düzmece geldi. inanmadım