İnhirafçı cemaatlerin tamamının çalışma prensipleri aynı!

FETÖ'nün üst yönetim yönerge metinleri ortaya çıkarıldı.Hain örgütün anayasasında yer alan ilk maddede, FETÖ'ye bağlı olmayanların Müslüman dahi olsa asla kardeş kabul edilemeyeceğini belirtiyor

İnhirafçı cemaatlerin tamamının çalışma prensipleri aynı!

FETÖ'nün üst yönetim yönerge metinleri ortaya çıkarıldı.Hain örgütün anayasasında yer alan ilk maddede, FETÖ'ye bağlı olmayanların Müslüman dahi olsa asla kardeş kabul edilemeyeceğini belirtiyor

28 Kasım 2016 Pazartesi 10:57
İnhirafçı cemaatlerin tamamının çalışma prensipleri aynı!

Mahmut DENİZ - ANKARA
DİNİHABERLER.COM / ANALİZKelime-i Şehadet getirmekle Allah mü'minleri kardeş kabul eder, ortak hukuka tabi tutarken FETÖ'nün ele geçen cemaat içi ilişkileri düzenleyen belgeleri ile görüntüde var olan kendileri dışında insanları müslüman görmeme alışkanlıkları olur olmaz 'bunlar müslümansa gerçek müslüman kim?' sorularını hatıra getirdi. 

İşin tuhaf olan tarafı şu ki kendilerini İslam'a hizmete adadığını söyleyen ve milletin himmet ve duygularını kullanan inhirafçı cemaatlerin tamamında bu ortak fikirler hakim. Kendi içlerinde kendilerine müslüman, kendilerinden olmayanlar ise takvaca kendilerinden ne kadar üstün olursa olsun hiç bir kıymeti harbiyesi yok.

Al birini, vur diğerine...


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) üst düzey sorumluları olan mütevelli heyetlerinin çalışma yöntemleri ve Pensilvanya tarafından belirlenen 100 maddelik anayasa niteliğindeki yönergelerin yazdığı belgelere ulaşıldı.

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı operasyonda gözaltına alınan örgütün Karadeniz Bölgesi sorumlusu Halit K.'nın evinde örgüte ait gizli belgeler ele geçirildi.

Belgelerde, örgüt üst yönetiminin çalışma esasları, mütevelli heyeti, bölge ve il sorumlularının görevleri belirtiliyor. Örgüt yönetiminin anayasası olarak kabul edilen metnin ilk maddesinde "hizmet hareketine" bağlı olmayanların Müslüman olsa bile kardeş kabul edilmediği yazıyor. Sözde anayasada, "Hizmet denilince hiç bir konuda itiraz etmeyecek, gücü yettiğince koşacak. 'Hizmet hayatımın gayesi ve fıtratımın neticesidir' diyemeyenler Müslüman olsalar da kardeşimiz değillerdir" ifadesi yer aldı.

KUR'AN'A GÜLEN YORUMU

Anayasa metni gibi hazırlanan belgelerde, örgütün mütevelli, bölge ve il temsilcilerinin görev ve sorumlulukları maddeler halinde yazıyor. Kendilerini "hizmet adamı" olarak tanımlayan FETÖ, temsilci olarak seçilenlerin, hizmet dışında başka bir işle ilgilenmesini yasaklıyor. Din eğitimi üzerinden propaganda yaparak vatandaşı aldatan örgütün, sözde anayasasındaki dikkat çeken maddelerden birini de, 'Kur'an eğitiminin daimi olarak hizmet odaklı ve teröristbaşı Fetullah Gülen'in vaazları üzerinden verilmesi' oluşturuyor.

İŞ ADAMLARI İÇİN ÖZEL MADDE

Belgelerde FETÖ'yü ayakta tutan finans sektörü için özel maddeler konulduğu da dikkat çekti. Şirketlere özel ilgi gösterilmesi gerektiği yazan belgelerde, hizmet çıkarları gözetilmek kaydıyla şirket müdürlerinin her türlü taleplerinin yerine getirilmesi talimatı veriliyor. Sözde anayasada, sohbetlere, bir cemaate, düşünceye ya da siyasi görüşe bağlanmış olanların çağrılmaması gerektiği belirtiliyor.

İŞTE MADDELER

- Hizmet denilince hiç bir konuda itiraz etmeyecek, gücü yettiğince koşacak. "Hizmet hayatımın gayesi ve fıtratımın neticesidir" diyemeyenler Müslüman olsalar da kardeşimiz değillerdir.

- Hizmet endeksli daimi Kur'an öğretimi.

- İl şirket müdüründen gelen her türlü şeye amade olmak, ancak ünitemizin hassasiyetleriyle ilgili konular görüşülerek dikkate alınmalıdır.

- Şirket müdürünün dertlerine ortak olunmalı, burs, himmet vb.

- Temsilcilerin başka işi olmamalı.

- Temsilcilerimiz öncelikle müstakil ilahiyatçı olmalı, yoksa vaiz, yoksa din dersi öğretmeni, yoksa İHL çıkışlı fakülte mezunu olmalı.

- Hizmetin dönen çarkı iyi anlatılmalı, entegrasyonlar sağlanabilmeli.


 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
veysel 2016-11-28 16:14:56

buradan bütün fetöcülere sesleniyorum.madem peygamberimizi çok seviyorsunuz,hergün rüyalarınıza giriyor,müslüman müslümanın ancak kardeşidir buyurmuyormu?bu nasıl müslümanlık diye kendinize sorun.

Avatar
veysel 2016-11-28 16:18:18

peygamberimiz müslüman müslümanın ancak kardeşidir buyuruyor.bunlar yahudi ve hıristiyanları kardeş edinmişler zaten.Allah bunlara hidayet nasip etsin.