İslam Dünyası’nın gençleri buluşuyor
İlki 2008 yılında İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslararası Gençlik Buluşmaları, bugüne dek İslam Dünyası’nın farklı coğrafyalarından, farklı etnisite ve renklerden binlerce gencin bir araya gelmesine vesile oldu.

13. Uluslararası Gençlik Buluşması

İslam Dünyası’nda sivil toplum kuruluşları arasında sürdürülebilir gelişim, birlik ve koordinasyonu sağlamak amacıyla yola çıkan İDSB (İslam Dünyası STK’lar Birliği)’nin bu amaç doğrultusunda en önemli faaliyetlerinden biri olan Uluslararası Gençlik Buluşmaları ile İslam Dünyası’nın gençleri aynı duygu ve düşünceler etrafında bir araya getiriyor.

2008 yılında İstanbul’da başlayan buluşmalar; ilerleyen yıllarda Endonezya, Fas, Sudan, Kıbrıs, Arnavutluk ve Malezya’da devam etti. Asya’dan Afrika’ya, Avrupa’dan Amerika’ya dünyanın dört bir köşesinden binlerce gencin katılımıyla gerçekleştirilen bu buluşmalarda gerçekleştirilen konferanslar, seminerler, çalıştaylar ve kültürel etkinlikler ile İslam Dünyası’nın bölgesel ve küresel sorunları ile çözüm önerileri tartışılıyor.

“Gençlik için sürdürülebilir gelecek”

Türkiye, Endonezya, Fas, Sudan, Kıbrıs, Arnavutluk ve Malezya’nın ardından 13. Uluslararası Gençlik Buluşması Pakistan’da düzenleniyor. Uluslararası Riphah Üniversitesi ile Pakistan Hizmet Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilecek olan 13. Uluslararası Gençlik Buluşması’nın başlığı ise ‘Gençlik İçin Sürdürülebilir Gelecek’ olarak belirlendi. 4-10 Şubat 2016 tarihleri arasında Pakistan’ın başkenti İslamabad şehrinde gerçekleştirilecek olan 13. Uluslararası Gençlik Buluşması’nın ayrıntılarına uniw-iyg.org adresinden ulaşabilir, sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol