İsmailağa Holding Yönetim Kurlu ile Marifet Çetesi Birbirine Düştü

Suat AVNİ / DİNİHABERLER.COM Marifet derneği şubat sayısında Andulfettah KEVSERİ adlı yazar, ehli sünneti savunma babında Diyanet'e ve Devlete ağır suçlama yapmış, ehli sünnet inancını vaazlarında anlattığı saçmasapan rüya , hikaye ve hurafelerle yerle

İsmailağa Holding Yönetim Kurlu ile Marifet Çetesi Birbirine Düştü

Suat AVNİ / DİNİHABERLER.COM Marifet derneği şubat sayısında Andulfettah KEVSERİ adlı yazar, ehli sünneti savunma babında Diyanet'e ve Devlete ağır suçlama yapmış, ehli sünnet inancını vaazlarında anlattığı saçmasapan rüya , hikaye ve hurafelerle yerle

06 Şubat 2015 Cuma 03:37
İsmailağa Holding Yönetim Kurlu ile Marifet Çetesi Birbirine Düştü
Suat AVNİ / DİNİHABERLER.COM

Marifet derneği şubat sayısında Andulfettah KEVSERİ adlı yazar, ehli sünneti savunma babında Diyanet'e ve Devlete ağır suçlama yapmış, ehli sünnet inancını vaazlarında anlattığı saçmasapan rüya , hikaye ve hurafelerle yerle bir eden dernek ve dergi yazarlarından CÜBBELİ AHMET hocayı görmezden gelmişti.

Devlet ricalinin eskisiyle yenisiyle Mahmut Efendi'yi ziyaret ederek en yüksek paye ve saygıyı göstermesine rağmen böyle bir suçlama devlet ve cemaat çevrelerinde en hafif tabiriyle kadir bilmezlik olarak nitelendirilmişti.

Ancak dernekte aklı biraz da olsa çalışan bazı kişiler, tam da seçim arefesinde böyle bir yazının, marifet çetesinin işini zorlaştıracağını anlayınca oryantal vari bir kıvırma ile hem dergiyi hem de yazarını bir çırpıda satarak kendini aklama yoluna gitmiştir.

Ancak kıvırma açıklamısını dergiye değil de İsmailağa Holding'e havale ederek istemeden de olsa bir çatışma görüntüsüne sebep olmuştur. İyi polis kötü polis oyunu oynayarak işin içinden sıyrılacağını düşünen çetenin, Çeçenistan olayından sonra yaptığı bu büyük hata, devlet ricali cenahında nasıl bir karşılık bulacağı merak konusu olmaya başlamıştır.

Edinilen izlenim ve bilgilere göre oluşan kuvvetli kanaat, seçim sonrası bu cemaat içerisindeki rant şebekesine de bir operasyonun olacağı.

İzleyip göreceğiz...


Haberi okumak için resme tıklayınızİSMAİLAĞA CAMİİ YÖNETİM KURULU BASIN AÇIKLAMASI:

Marifet Dergisi Şubat 2015 Sayısında Yayınlanan Yazı Hakkında Marifet dergisinin Şubat 2015 tarihli nüshasında yer alan, “Ehl-i Sünnet’i Devlet Kurumlarıyla Yıkmak” başlıklı yazı dolayısıyla, bazı medya çevrelerinin İsmailağa Cemaatini ilzam edici haber yayınlamaları, muhtemel yanlış anlamalara yol açabileceğinden bu basın açıklaması zaruri görülmüştür.

Söz konusu dergi ve ilgili yazının, İsmailağa Cemaatini temsil düzeyinde bir keyfiyeti bulunmadığı gibi, tarihi seyir içerisinde devlet ve kurumlar nezdindeki Diyanet ve cemaatlere ilişkin politika ve gelişme süreçlerini bir bütün olarak algılama gerçekliğinden uzak yazarının şahsi ve indi bakış açısını yansıttığını ve ancak kendisini bağlayıcı olabileceğini vurgulamak isteriz.

Esasen bu bakış açısı, ülkemizde, dini eğitim ve hizmet kurumlarının nasıl bir gelişme süreci gösterdiğine, nereden nereye geldiğine, bu süreçlerin içinde yaşayarak büyük bedeller ödeyen ve bütün safahatına tanıklık eden İsmailağa Cemaati’nin bakış açısı değildir. Umumi olarak, cemaatimizle birlikte, ülkemizde ve İslam coğrafyasında ehli sünnet hassasiyeti taşıyan bütün Müslümanlar bu gerçeği çok iyi bilmekte, görmekte ve hakkaniyetle değerlendirmektedirler.

Muhterem üstadımız Mahmud Efendi Hazretlerinin de üstatlarından tevarüs ettiği ve altmış senelik büyük bir azim ve gayretle sürdürdüğü hizmet anlayışı, itidal ve hakkaniyet telkinleri bu istikamette olmuştur.

Cemaatimiz, Osmanlıdan beri merkezinde yer aldığı Ehl-i Sünnet İslam anlayışını temsil mükellefiyetinde gördüğü ülkemiz ve insanımızın bütün İslam dünyası için ümit vadettiğinin bilincinde ve niyazındadır.

Sonuç olarak, daha önceki sayılarında da kışkırtıcı bir siyasi muhalefet diliyle İsmailağa Cemaati’ni muhalifleştirme çabası içinde aynı paralel amacı güden medya çevrelerinin istismar vesilesi yapan söz konusu Marifet dergisinin ilgili yazısı cemaatimizi bağlamamaktadır.

Zamanlaması, dili ve üslubu ile belli bir kasta istinat ettiğini düşündüğümüz bu yazının, küresel medya ittifak çevreleri tarafından Cemaatimizle ilişkilendirilmesi, durumdan vazife çıkarma gayretinden ibarettir ve ancak bu çevrelerin işine yaramaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Selami Kozluklu 2015-02-06 08:47:02

Haberi sunuş üslubunuzdan İsmail ağa cemaati ile Marifet dergisi yazarlarını aynı kişiler zannettiğiniz anlaşılıyor. Ã. İnsİnsanoğlu'nun geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı yazı iki grup arasındaki ihtilafı az çok ortaya koyuyor. İsmail ağa cami heyeti olarak kaleme alınan yazı ile Marifet'te bu yazıyı kaleme alan kişi aynı zihniyetin ürünüdür değildir. Bir kere Marifettekiler İsmailağa Cemaati ismini kabul etmiyorlar. Marifettekiler, Mahmut Efendi Hazretlerini esir edip cemaatten tam anlamıyla koparan, orada Mahmut efendiyi kullanarak büyük rant oluşturan büyük çoğunluğu yirmi senelik mavisi olan kişilerdir. İsmail ağa cemaati adına kaleme alınan yazıyı yazan kişiler ise elli seneyi aşkın zaman Mahmut Efendinin sohbetlerinde yetişen gerçek anlamda Mahmut efendinin çizgisinde olan kişilerdir. Cemaatin kudemasıdır. İki grup kesinlikle aynı değildir. Bu kadar cahil olmayın, bir cemaat hakkında haber yaptığınızda azıcık araştırın.

Avatar
imam 2015-02-06 13:42:15

____ADMİNİN YORUMU___ Diyanet'in akılsız imamlara ihtiyacı yok

Avatar
imam hatib 2015-02-06 21:36:32

____ADMİNİN YORUMU___ ATMA ŞAKİR...

Avatar
vatandaş 2015-02-06 23:01:05

yahu baş ile gövde ayrılır mı, ayrılmaz ama, ayırmaya çalışıyor haberi hazırlayan muhterem

Avatar
imam hatip 2015-02-07 11:01:11

____ADMİNİN YORUMU___ BU ŞEKİLDE YORUMLARA DEVAM EDERSENİZ, HAKKINIZDA YASAL TAKİP BAŞLATILACAKTIR...