İsmailağa'daki rant kavgasında kan aktı

İsmailağa'da neler oluyor, soğuk savaş sıcak savaşa dönüştü...

İsmailağa'daki rant kavgasında kan aktı

İsmailağa'da neler oluyor, soğuk savaş sıcak savaşa dönüştü...

26 Mart 2015 Perşembe 21:04
İsmailağa'daki rant kavgasında kan aktı
banner283
İsmailağa cemaati içerisinde uzun zamandan beri süregelen ve soğuk savaş halinde devam eden rant kavgaları sıcak savaşa dönüştü. Mahmut Efendi'nin 1995 yıllarından sonra çeşitli entrikalarla vaazlardan ve aktif liderlikten el çektirilmesinden sonra çeşitli gruplar oluşmuş ve bu gruplar arasında kıyasıya bir doğuk savaş devam ediyordu.

Sonunda bu savaş sıcak çatışmaya dönüştü ve kan aktı. İşte bu savaşı gün yüzüne çıkaran o açıklama;
 
Kardeşkanı Akıtmak Hiç Kimseye Yarar Sağlamaz
 
İki hafta içinde iki darp olayı ile karşı karşıya kaldık. Yaşanılan bu vahşice saldırılar, bilerek ve bilmeyerek meydana gelmiş olabilir. Ancak durum ne olursa olsun, herkes saldırı olaylarının ne kadar korkunç boyutlara ulaştığının farkında olmalıdır. Birileri, kin ve nefret uyandırarak ortalığı karıştırmak istiyor.
 
Henüz 17 yaşında olan genç Hocamız Muhammet Demirhan yavrumuzun, aldığı darbelerle kafatasında çatlaklar meydana gelmiş ve gözünün altındaki kemikte kırılmıştır. Ayrıca başka bir hoca kardeşimizde Kavacık meydanında üç kişi tarafından hunharca saldırıya uğramıştır. Burada şunu açıkça ifade etmek istiyoruz ki; kardeşkanı akıtmak hiç kimseye yarar sağlamaz, sadece küfrün elini güçlendirir.


 
İhvana El Uzatan Ahlak Yoksunu Bu Canilere Sormak İstiyoruz
 
Gençliğin, uyuşturucu ve zina gibi pek çok kötülükler içindeki bataklığa saplandığı şu günümüzde tüm bunlardan uzak durarak medresede hocalık yapan ve henüz daha on yedisinde olan pırıl pırıl bu yavrumuza el kaldırırken hiç mi vicdanınız sızlamadı? Bu öfke ve kin ne için? İhvan anlayışınız bu mu? Sizin kardeşlik anlayışınız kan akıtmaksa size diyecek hiçbir sözümüz yok! Çünkü gerçekten çok acınacak bir haldesiniz.


 
İLAN EDİYORUZ!
 
Şehir eşkıyalığına soyunup, ortalıkta kan akıtmak için dolaşan herkes şunu çok iyi bilsin ki Fatih Medreseleri, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) idealleri doğrultusunda samimi bir hissiyatla ve iştiyakla İslami bir hizmetin içindedir. Bu acımasız fiilleri işleyenler, sadece birer maşa konumundadırlar. Asıl bu işi azmettirenler şunu iyi anlasınlar, bizim hiç kimseyle bir alıp veremediğimiz yok! Ayrıca hiçbir zaman kin ve nefretle hareket etmek gibi bir niyetimiz olmadı olmayacaktır da!
Yıllardır fitne ateşini körükleyerek zarar vermeye çalışanlar, her zamanki katı ve bilinçsiz duruşlarıyla, milleti taşkınlığa ve saldırganlığa sürüklemektedirler. Böylesine ucuz bir işin içinde olanlar, en sonunda yaptıkları iğrenç planlarıyla karşı karşıya kalacaklarını iyi bilmelidirler.


 
UYARIYORUZ!
 
Yıllardır sürdürülen fitnelerin zamanla ne kadar zararlı hale geldiğini hepimiz bugün yakinen görmekteyiz. Yapılan bu çirkince saldırıların sebebi; hesapsız ve duyarsız davranışlardır. Cemaatimizin birlik beraberliği konusunda hiç kimsenin kılını kıpırdatmaması oldukça üzücüdür. Herkes, bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı içerisinde hareket etmektedir. Ama şu çok iyi bilinmelidir ki; bir gün o yılan sana da dokunacaktır. O nedenle vakit geçmeden herkesin başını iki elinin arasına alıp, bir muhasebe yapması gerekmektedir. Vakit geçtiğinde; “Eyvah!” demek, kesinlikle fayda vermeyecektir. Fatih Medreseleri olarak bizler bu uyarıları, bıkmadan usanmadan 15 yıldır samimiyetle yapıyoruz. Ancak şunu da çok iyi biliyoruz ki uyarılarımız yine dikkate alınmayacak. Olsun! Bizler samimiyetle uyarılarımıza devam edeceğiz. Elbette bu gün olduğu gibi yarında haklı olduğumuz anlaşılacaktır.
 
Son olarak vakit geçmeden önce tedbirin alınmasını tavsiye eder ve camiamızın huzur içinde kaliteli çalışmalar yapmasını Rabbimizden niyaz ederiz.
 
Çağrı bizden, anlayış sizden, muvaffakiyet Allah’tandır.
Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cemaat 2015-03-26 21:56:30

Yakında silahlı çatışma çıkarsa hiç şaşırmam.

Avatar
Akdeniz 2015-03-26 22:35:34

Cemaatlar holdingleşince olacağı bu. daha iyi günler bunlar

Avatar
İsmail aga 2015-03-26 22:44:07

Fatih medresleri İsmail ağaya bağlı değildir

Avatar
Baki kalkan 2015-03-26 22:51:30

Elinize ağızınıza sağlık Allah o fitnecilerin belasını versin

Avatar
Imam 2015-03-26 22:52:28

arkadaşlar bu Olayların bu şekilde olacağı buydu. Burada en büyük hata Diyanet'in dir. Siz camilerine atayacağınız imamı bile onlara sorarsanız yani butür cemaatlere değer verirseniz olacağı budur. Diyaneti Yönetenler şapkalarını önüne Alıp düşünsünler. Daha işler farklı boyutlara gelmeden.

Avatar
mehmet 2015-03-26 23:19:13

şirk yuvası cemaat ve tarikatlar kuran dönün

Avatar
akif 2015-03-26 23:24:24

Admin.... öyle bir manşet atmis sin ki bizde sandikki bayram hoca gibi, hizir hoca gibi, yine bir şehid haber var sandık.Ama cook şükür bişey yok . Bizler fatih medreselerin cook iki biliriz, haberin alındığın yerde meymenet yok. Bırakın bunlari

Avatar
kadir 2015-03-26 23:29:31

Camia içerinde birileri çalışır birileride yattığı yerden ortalığı karıştırır