İspanya'da 3 üyesi boğulan grup erken dönüyor
İspanya'nın güneyindeki Marbella kentinde boğulan 3 Türk'ün ülkeye beraber geldiği Türk grup programını öne alıp bugün Türkiye'ye dönüyor. 
 
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki yatılı Anafartalar İşitme Engelliler Özel Eğitim Meslek Lisesi'nden AB'nin "Erasmus Plus" adlı programı kapsamında 5 Nisan'da Marbella'ya gelen Türk grubun, 13 Nisan'da yaşanan trajik olayın ardından bugün THY'nin tarifeli uçağı ile Türkiye'ye döneceği öğrenildi.
 
Gruptaki 2 öğrenci ve 1 öğretmenin denizde boğularak ölmesiyle psikolojileri bozulan Türk vatandaşları, normalde 18 Nisan cumartesi olan biletlerini değiştirip, bugün dönme kararı aldı.
 
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olayın ardından Gelibolu'daki okuldan gelen iki öğretmenden biri gruptaki 8 öğrenci ve 1 öğretmenle birlikte bugün Türkiye'ye dönerken, diğeri ise hastanede tedavi gören Hurşit Özbay'ın yanında bekleyecek.
 
Gruptakilerin, TSİ 19.30 sıralarında İstanbul'a ulaşması, daha sonra ailelerinin yanına veya Gelibolu'daki yatılı okullarına gitmeleri öngörülüyor.    
 
Bu arada denizde boğulan işitme engelli öğrenciler Şakir Çelik ve Serdar Fidan ile öğretmen Ümit Nalbant'ın cenazelerinin THY'nin Malaga-İstanbul seferiyle yarın Türkiye'ye gönderileceği bildirildi.
 
Tedavisine Marbella'da devam edilen Hurşit Özbay'ın ailesinin de İspanya'ya getirileceği öğrenildi. Hayatı tehlikeyi atlatan Özbay'ın solunumunun iyileştiği, organlarının zarar görmediği ancak ciğerlerinde çok su bulunduğu bilgisi alındı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol