İşte FETÖ'nün firarileri

FETÖ soruşturmaları kapsamında çok sayıda kişi firari durumda bulunuyor.

İşte FETÖ'nün firarileri

FETÖ soruşturmaları kapsamında çok sayıda kişi firari durumda bulunuyor.

Erdi KARADENİZ
Erdi KARADENİZ
12 Eylül 2016 Pazartesi 22:23
İşte FETÖ'nün firarileri
banner221
FETÖ'ye yönelik soruşturmalar ve açılan davalar nedeniyle yakalama kararı çıkarılan çok sayıda isim firari durumda. Bu isimler arasında bir numaralı sanık Fetullah Gülen'den, askerlere ve akademisyenlere kadar onlarca kişi bulunuyor.

ŞU AN 134 KİŞİ FİRARİ DURUMDA

Yakalama kararı bulunan ve firari durumda bulunanlardan bir kısmı FETÖ'nün darbe girişiminin başarısız olmasının ardından yurt dışına kaçtı. Son yakalanmaların ardından firari general/amiral sayısı 6, firari asker sayısı ise 134'e düştü.

FİRARİLER ARASINDA GAZETECİLER DE BULUNUYOR

Yakalama kararı bulunan firariler arasında çok sayıda da gazeteci bulunuyor. Bu kişilerden Abdullah Abdulkadiroğlu, Bilal Şahin, Bülent Ceyhan, Fatih Akalan, Fatih Yağmur, Kamil Maman, Mahmut Hazar ve Selahattin Sevi'nin darbe girişiminden sonra Ahmet Dönmez, Turan Görüryılmaz ve Ufuk Emin Köroğlu'nun ise 15 Temmuz'dan önce farklı tarihlerde yurt dışına çıkış yaptığı belirlendi. FETÖ soruşturmaısında haklarında gözaltı kararı bulunan diğer gazeteciler Cevheri Güven, Erkan Akkuş, Ertuğrul Erbaş, Kerim Gün, Levent Kenez, Metin Yıkar, Muhammed Fatih Uğur ve Mürsel Genç de halen firari.DENİZ YOLUYLA KAÇAN DA VAR

Şüphelilerden Fatih Akalan'ın Antalya'nın Kaş ilçesinden deniz yoluyla, diğer şüphelilerin ise hava yoluyla ülkeden ayrıldığı öğrenildi.

ESKİ FUTBOLCULAR DA LİSTEDE

Firariler arasında eski Galatasaraylı futbolcular Hakan Şükür ve Arif Erdem de yer alıyor. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220