İşte Paralel Yapı'nın seçim planları!

24 TV'de Ersoy Dede'nin sunduğu Açık Görüş programına konuk olan Vatan Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Hüseyin Yayman, paralel yapının 7 Haziran'a kadar seçim kampanyaları boyunda izleyeceği yolu anlattı.
 

Paralel yapının bir taraftan AK Parti'ye aday adayları vasıtasıyla sızmaya çalışacağını ifade eden Yayman, bir taraftan da AK Parti aleyhine kampanyasını "ikiyüzlülük ve iki dillilikle" sürdüreceğini söyledi. Yayman'a göre paralel yapı; hem çözüm süreci üzerinden AK Parti'yi taviz vermekle suçlayacak, hem de HDP'ye oy toplayacak.
 

İşte Hüseyin Yayman'ın o sözleri:
 

AK Parti'ye sızmaya çalışacaklar
 

Hatay'daki ve Türkiye'nin diğer vilayetlerindeki izlenimim, kripto paralellerin, ya da daha önce paralel yapıyla ilişkisi olan insanların AK Parti aday adaylığı konusunda çok yoğun bir talep içerisinde oldukları yönünde. Ve süzgeçlerden geçme konusunda çaba içerisinde olduklarını gördüm ben.
 

Bu konuda AK Parti'nin ince eleyip sık dokuyacağını ve partinin içine bu insanların girmesine izin vermeyeceğini düşünüyorum.

İkiyüzlü siyaset izleyecekler
 

Diğer taraftan, paralel yapının seçim sürecindeki en temel gündemi bence çözüm süreci üzerinden AK Parti'yi ve hükümeti vurmak olacak. Burada çok ikiyüzlü, iki dilli bir siyaset izleyecekler. Daha ağır sözler söyleyebilirim ama benim üslubuma yakışmaz bu.
 

Bir taraftan çözüm süreci konusunda hükümeti taviz vermekle suçlayacaklar, diğer taraftan; Diyarbakır'da, Mardin'de, Şırnak'ta paralel yapının unsurları HDP'ye oy isteyecekler. Ablalar HDP'ye oy toplamak için sahalara inecekler.
 

Bu da tabi malesef paralel yapının nasıl bir yüzü olduğunu ve Türkiye halkına nasıl bir düşmanlık içinde olduğunu bir kez daha göstermiş olacak. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol