Kahpe İran'ın Gavur kadar merhameti ve haysiteyi yok!

Sözde Müslüman İran, Müslüman katliamına devam ediyor, İran'ın ahlaksız yaklaşımına Müslüman toplumdan ve sosyal medyadan “Allah belanı versin İran, gâvur kadar merhamet ve haysiyetin yok” şeklinde tepki yağdı.

Kahpe İran'ın Gavur kadar merhameti ve haysiteyi yok!

Sözde Müslüman İran, Müslüman katliamına devam ediyor, İran'ın ahlaksız yaklaşımına Müslüman toplumdan ve sosyal medyadan “Allah belanı versin İran, gâvur kadar merhamet ve haysiyetin yok” şeklinde tepki yağdı.

15 Aralık 2016 Perşembe 14:05
Kahpe İran'ın Gavur kadar merhameti ve haysiteyi yok!
Doğu Halep'te bombalanmayan tek bir evin bile kalmadığı, son bir ayda şehirde yaşayan 5 kişiden 4’ünün şehid edildiği ortaya çıktı. Fars milliyetçisi ve Şii faşisti İran rejimi, Şii terör örgütü Lübnan merkezli Hizb’üş Şeytan, Şii terör örgütü Haçlı Şabi ve Rusya’nın desteği ile Satanist Nusayri Esed’in liderliğindeki Baas rejiminin, İslam yurdu Halep’te giriştikleri katliamın engellenmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü ve ateşkes sağlandı. Alçak İran rejimi ateşkesi engellemek için büyük çaba harcadı. 

Ateşkesin ilanından sonra Şii teröristler ile sapık Esed rejimine bağlı güçler Halep'te katliama devam etti. 51 İslam ülkesi içinden Türkiye'den başka hiçbir devletin umursamadığı katliam, Türkiye'nin çabalarıyla önemli ölçüde durduruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise toplumdan yeni bir ahitleşme istedi ve teröre karşı ülke çapında seferberlik ilan etti.

TÜRKİYE BASKI YAPTI HALEP'TE ATEŞKES İLAN EDİLDİ

Satanist Esed rejimi ve destekçilerinin ağır saldırısı altındaki Halep'te Türkiye'nin diplomatik baskıları, önceki akşam ateşkes ilan edilmesini sağladı. Erdoğan-Putin görüşmesinin ardından Türk istihbarat yetkilileri ile Rus askeri makamları görüşmeleri devraldı. Terör devleti İran ve Şii terör örgütü Hizb'üşşeytan anlaşma olmaması için uzun süre direndi. Fakat Türkiye baskısını sürdürünce ateşkes sağlandı. Mutabakata göre ilk etapta bölgede sıkışan sivillerin Halep'in batısına çıkarılıp, Fırat Kalkanı Hârekatı ile terörden arındırılan bölgeye ve İdlib'e taşınması; ikinci etapta ise Halep'teki Müslüman savaşçıların güvenli şekilde tahliyeleri sağlanacak. 

BM'YE GÖZLEMCİLİK GÖREVİ

Ateşkese göre Birleşmiş Milletler, tahliye işleminde gözlemci olarak bulunacak. Varılan anlaşma ile hava bombardımanı durduruldu. Ancak Şii katillerin Sünni halka yönelik tecavüz ve kurşuna dizme alçaklığı devam etti. Hâlen Selahaddin, Seyf ed Devle, Meşhed, Ensar el Şeri, İzaa ve Zibdiyye mahallelerinde kontrolü elinde bulunduran ÖSO askerlerinin sayısı ise 3 bin 500 olarak açıklandı. Halep'in doğusundaki sivilleri güvenli şekilde tahliye edecek otobüsler bölgeye ulaştı.

BM OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI KARARI ALMALI

Recep Tayyip Erdoğan, BM'nin yeni Genel Sekreteri Antonio Guterres'i telefonla arayarak Halep konusunu görüştü. BM'nin harekete geçmesini isteyen Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na olağanüstü toplanma çağrısı yaptı. Şam rejimi ve destekçilerinin Halep'te yürüttükleri vahşetin tüm dünyayı dehşete düşürdüğüne dikkati çeken Erdoğan, Türkiye'nin şehri rahatlatmaya çalıştığını, bu çerçevede kısmi bir ateşkes üzerinde mutabakat sağlandığını söyledi. Erdoğan, Halep'te yaşananlar karşısında BM'nin harekete geçmesini isterken Guterres ise, Suriye ve Irak'tan gelen mülteciler için yaptıkları takdir toplayan Türkiye'nin Halep meselesindeki duyarlılığına katıldığını, uluslararası toplumun bu drama seyirci kalmaması gerektiğini söyledi.

GÂVUR KADAR MERHAMET VE HAYSİYETİ YOK
İRAN'IN GÂVUR KADAR MERHAMET VE HAYSİYETİ YOK

Sözde Müslüman İran, Müslüman katliamına devam ediyor. İran'ın ahlaksız yaklaşımına Müslüman tolumdan ve sosyal medyadan “Allah belanı versin İran, gâvur kadar merhamet ve haysiyetin yok” şeklinde tepki yağdı. Türkiye'nin arabuluculuğu sayesinde gerçekleşen mutabakatla Halep'in doğusundaki sivilleri güvenli şekilde tahliye etmek için gönderilen otobüsler Şii milislere ait kontrol noktalarında engellendi. 33 otobüs dün sabah gün ağarmadan Halep'in dışındaki ana caddeye park etti ve şehrin doğusundan çıkacak insanları beklemeye başladı. Şii katil sürülerinin çocuklara ve genç kızlara tecavüz etmesi üzerine, ailelerin kızlarını tecavüze uğramamaları için öldürdüğü iddiaları ise dramın vardığı noktayı gözler önüne serdi. İran rejiminin desteklediği Şii itlerin davranışları, DAEŞ vahşetini bile gölgede bıraktı. 

RUSYA'DAN OYALAMA TAKTİĞİ

İkiyüzlü tavırları dikkat çeken Rusya'nın Dışişleri Bakanı Lavrov ise sürecin uzaması için çabalıyor. Anlaşma sonrasında satanist Esed güçleri ve Şii katil sürülerinin katliamlarını görmezlikten gelen Rusya'nın, bu süreçte adeta ‘yapabildiğiniz kadar tecavüz ve katliam yapın' dercesine bir tavır içinde olduğu görülüyor. Önceki gece varılan mutabakattan sonra dün sabah saat 05:00'te başlayacağı duyurulan sivil geçişler, tecavüzcü Şii katil sürülerinin saldırıları nedeniyle askıya alındı. Taraflar arasında görüşmeler sürerken, şehirdeki gözlemciler tahliye işleminin herhangi bir neden gösterilmeden ertelendiğini bildirdi. Yayınlanan bir veriye göre Doğu Halep'te bombalanmayan tek bir ev bile yok. Son bir ayda şehirde yaşayan 5 kişiden 4'ü şehid edildi.

ESED VE İRAN ALÇAKÇA SALDIRIYA GEÇTİ

Türkiye'nin arabuluculuğuyla, Rusya öncülüğündeki rejim güçleri ile muhalifler arasında önceki gün 19.00 sularında varılan ateşkes anlaşması neticesinde saldırılar durmuştu. Ancak Halep'in doğusunda ateşkes sağlanmasına rağmen, Esed rejimi ordusu ve İran komutasındaki Şii milisler anlaşmayı ihlal ederek saldırıya geçti. Kuşatma altındaki bölgede rejim güçlerinin bulunduğu cephe hatlarından önceki gün 10.30 sularında top ve havan atışları yapılmaya başlandı. Muhaliflerin kontrolündeki 6 kilometrekarelik yerleşim alanının farklı noktalarına, 40 dakika içerisinde onlarca top ve havan mermisi düştü.

RUSYA BİLE ‘İNSANI YARDIMA TAMAM' DEDİ

Moskova, Halep'te insani çözüm için Ankara ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmesinden sonra dün Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, “özellikle Halep olmak üzere ülkedeki şiddet olaylarının bir an önce bitmesi gerektiği” belirtildi. Lavrov ve Çavuşoğlu Haleplilerin güvenliğinin ve uluslararası kuruluşların katılımıyla insani yardım ulaştırmanın önemine vurgu yaparken, uluslararası terörle mücadeleye devam edileceği kaydedildi.

LAVROV'DAN ‘GÜVENLİK' GARANTİSİ

Silahlı grupların 2-3 gün içinde doğu Halep'ten tamamen çekileceğini söyleyen Rus Bakan Lavrov, Moskova'da katıldığı bir programda, “Onların kendiliğinden şehirden ayrılması için koridorlar oluşturuldu ve güvenlik garantisi verildi. Daha sonra Halep'ten ayrılanların yerleşeceği topraklarla uğraşmak gerekecek ancak şu an önemli olan Halep'teki trajediyi sona erdirmek” dedi. Halep'ten sivillerin tahliye edilmesi için de koridorlar oluşturulduğunun altını çizen Lavrov, Rusya'nın DEAŞ ve El Nusra dışındaki tüm gruplarla irtibat halinde olduğunu sözlerine ekledi.

ÇAVUŞOĞLU: BİRİLERİ HALEP'TE ATEŞKESİ BİTİRMEK İSTİYOR

Halep'te ateşkesin sağlanması, insani yardımların ulaştırılması, siviller için gerekli adımların atılması konusunda Türkiye'nin epeydir çaba sarfettiğini hatırlatan Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde özellikle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı telefon görüşmeleri, kendilerinin dışişleri bakanları ve fikirdaş ülkeler kapsamındaki toplantıları, İran ve Rusya ile ikili görüşmeleri ve ayrıca asker ve uzmanların muhataplarıyla görüşmelerinin yoğun şekilde devam ettiğini anlattı. Önceki gün varılan anlaşmayla sivillerin Halep'ten çıkarılması ve ihtiyaçların karşılanması çerçevesinde adımların atıldığını söyleyen Çavuşoğlu, “Şimdi görüyoruz ki rejim ve bazı ayrı gruplar buna engel olmaya çalışıyor ve burada Rusya var, İran var, İran'ın desteklediği güçler var ve tabi ki rejim var. Böylesine bir insani konuda bile bizim isteğimiz hiç kimse topu başkasına atmasın, burada bir anlaşma var ve bunun da uygulanması gerekiyor. Esasen 10 gün önce de buna benzer bir anlaşmanın yapılmasına vesile olmuştuk, tarafları bir araya getirmiştik. Daha sonra bu anlaşma maalesef istediğimiz gibi uygulanmadı ama burada bir dram var. İnsanlar katlediliyor, çocuklar öldürülüyor. Dolayısıyla artık hiç kimse kimseye suç atmasın, burada herkes sorumludur, vebali herkesedir. Biz samimi bir şekilde anlaşma çerçevesinde insanların buradan çıkarılması konusunda adımlar attık, vesile olduk ama görüşmelerimizi devam ettiriyoruz. Umarım herkes buna riayet eder ve bu çerçevede burada vahşet ve zulüm durur” şeklinde konuştu. Sivillerin tahliyesinin yapılıp yapılmadığına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Çavuşoğlu, engellemeler nedeniyle tahliyenin tam anlamıyla gerçekleşmediğini ancak hazırlıkların tamamlandığını söyledi. Bakan Çavuşoğlu, Halep'ten insanların getirilmesiyle hem Türkiye içinde hem de Suriye'nin kuzeyinde oluşabilecek kamplarda, insani ve tıbbi yardım konularında ilgili kurumların hazırlıklarını tamamladığını sözlerine ekledi.

HALEPLİ SİVİLLER İÇİN ÇADIR KENT KURULACAK

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık "Doğu Halep'te 30 kilometrekareye kadar sıkışmış olan insanların o bölgeden çıkarılması ve güvenli şekilde İdlib'e getirilmesi bekleniyor. Bu kapsamda gece başlayan tahliyelerde şu an aldığımız bilgiye göre bin kişinin bölgeye geldiği, bu rakamın artacağı yönünde. Biz tabii bu hafta içerisinde nüfusunun nereye doğru gideceğini izleyeceğiz. Yardım ve lojistik planlaması yapacağız. Sığınmacılar için yeni kamp için izleme durumundayız. İdlib tarafına doğru 50 bin civarında insan geleceğini düşünüyoruz. Bunların bir kısmının akrabalarında ve evlerde kalacağı düşünülerek mevcut oradaki kamplarının kapasitesinin artırılması, eğer ihtiyaç olursa da bazı yeni alanlar tespit etti arkadaşlar. Çadır kentler kurulması için yardım kuruluşlarına yardım yapılması söz konusu" dedi.

‘STOKLARIMIZ HAZIR, BEKLETİYORUZ'

Ateşkesin ardından Halep'teki ailelerin hangi bölgelere gideceğinin ilerleyen saatlerde belli olacağını anlatan Erdem, şunları kaydetti: "Buna göre de TDV olarak gerekli çalışma ve hazırlıklarımızı yapıyoruz. Gün içerisinde ailelerin yaşayacağı güvenli bölgeler belirlendikten hemen sonra çadır kent kurma çalışmalarımızı başlatacağız. Bununla birlikte giyecek, gıda, battaniye ve diğer acil yardım malzemelerini de stoklarımızda hazır bekletiyoruz. Azez bölgesinde gıda anlamında bir sıkıntımız yok. Yine aynı şekilde İdlib'e dün ulaştırdığımız yardımlar kapsamında orada da gelecek ailelere hemen yardımda bulunabileceğiz."

İRANLI KOMUTAN SURİYE'DE ÖLDÜRÜLDÜ

Devrim Muhafızları Ordusu'na mensup İranlı bir komutanın Suriye'nin Halep kentindeki dünkü çatışmalarda öldürüldüğü bildirildi. İran'ın yarı resmi ajansı Fars'ın haberine göre, Devrim Muhafızları'na mensup "Tedmür İmha Taburu" komutanı Hasan Ekberi, Halep'in doğusundaki çatışmalar sırasında top mermisinin isabet etmesi sonucu öldü. Ekberi'nin 1980-1988'deki İran-Irak savaşı gazilerinden olduğu kaydedildi. Öte yandan Devrim Muhafızları'na mensup güçlerden Ahmed Celali Neseb, İranlı milisin de dünkü çatışmalarda öldürüldüğü belirtildi. Suriye'de 5 yıldır devam eden iç savaşta Beşşar Esed yönetimine askeri destek veren Tahran, bu ülkedeki çatışmalarda şu ana kadar aralarında 15 generallerin de olduğu çok sayıda askeri personelin öldüğü kaydedildi.


Kaynak: beyazgundem.com
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
memur 2016-12-15 16:22:01

bazıları bunu yeni anlıyor ve buna rağmen şianın veya şia yanlılarının peşine gidiyor. ehli sünneti savunanlara hücum ediyor.

Avatar
birisi 2016-12-15 19:41:17

ilk defa makul bir haber yaptınız

Avatar
Mehmet 2016-12-15 16:02:57

Muta çocukları.

Avatar
veysel 2016-12-15 16:09:37

küfür tek mi̇lletti̇r.şi̇mdi̇ büyük şeytan i̇ran oldu.şeytan i̇randan kaçiyor.

Avatar
yavuz 2016-12-15 20:57:44

aylardır size olan kızgınlığımı bir parça olsun geçti.dini haberler..elle tutulur tek haberin..ama yine de tşkr.

Avatar
ÜMMET CAN 2016-12-15 21:17:54

fi̇ravun seni̇ pi̇sli̇k bakalim hz ali̇ye ve kayinbabasi hz peygambere ne cevap vereceksi̇n