Karadere’de Hayır Coşkusu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Karadere kırsal mahallesinde düzenlenen geleneksel Çiftçi Hayrı’nda büyük coşku yaşandı.

Karadere’de Hayır Coşkusu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Karadere kırsal mahallesinde düzenlenen geleneksel Çiftçi Hayrı’nda büyük coşku yaşandı.

26 Nisan 2016 Salı 13:31
Karadere’de Hayır Coşkusu
banner221
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Karadere kırsal mahallesinde düzenlenen geleneksel Çiftçi Hayrı’nda büyük coşku yaşandı. Kaymakam Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Bülent Ölçensoy, Belediye Başkanı Necdet Uysal ve Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.M.Oğuzhan İlban da, çiftçilerin sevincine ortak oldu.

İlçeye 14 kilometre uzaklıktaki Karadere mahallesindeki Çiftçi Hayrı yoğun ilgi gördü. Hayra, ilçe merkezi ve çevre mahallelerden çok sayıda katılım oldu. Camide, kılınan öğlen namazının ardından Emekli Vaiz Ramazan Daş’ın öncülüğünde dualar yapıldı. Bolluk, bereket ve yağmur için eller açılıp dualar yapılırken, duanın ardından yağmurun başlaması da çiftçileri sevindirdi. Köy muhtarı Hüseyin Girgin öncülüğünde bir araya gelen Karadereliler, konuklara ikramda yarışırken, ilçedeki bürokratlarda çiftçileri yalnız bırakmadı. Kaymakam Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Binbaşı Bülent Ölçensoy, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr.M.Oğuzhan İlban ve AK Parti İlçe Başkanı Onur Bedirde, çiftçilerin mutluluğuna ortak oldu. Muhtar Hüseyin Girgin’e teşekkür eden Kaymakam Hüseyin Öner ve Belediye Başkanı Necdet Uysal, mahallere kullanılmayan eski camide de inceleme yaptı. Hayır konuklara, etli pilav ve ayran ikram edildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son Güncelleme: 26.04.2016 13:46
Anahtar Kelimeler:
Hayır Coşkusu
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner220