Kardinal Fetullah Gülen ABD’ye ‘harb-ü darp’ ilan etmiş

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in 1990’lı yıllarda olduğu tahmin edilen bir vaazında ABD’ye işgalci dediği ortaya çıktı. Pensilvanya’ya yerleştikten sonra örgütüne ABD aleyhine yaptığı tüm konuşmaların silinmesi talimatını veren Gülen, bu vaaz kasetlerini elinde bulunduranları da hain ilan etmişti. ABD aleyhine konuştuğu vaazların paylaşılmasının ise haram ve ihanet olduğu fetvasını vermişti. Karar’ın Ankara Başsavcılığı’nın hazırladığı FETÖ çatı iddianamesinden ortaya çıkardığı bu durum, örgütün değişen şartlara göre takiyye yaptığını bir kez daha belgemişti.

‘FACİA YARATTILAR’ 

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in haram saydığı kasetler ortaya çıkmaya başladı. Twitter’daki “hudutmeksika” adlı hesapta paylaşılan konuşmasında Gülen şunları söylüyor: “Amerikalılar şu çeyrek asır içinde kaç yeri işgal ettiler. Daha Vietnam’daki yaralar sarılmadan Mogadişu’ya girdiler, Körfez’e girdiler. Sudan’ı terörist ilan ettiler, gitti Libya’yı bombaladılar adamın oğlunu öldürdüler sen teröristsin diye. Dünyanın değişik yerlerinde ne fecai ve fezaya sebebiyet verdiler. Demokrasi için şart diyorlar yani. Dolayısıyla Harb-ü Darp. Harb-ü Darp yaparak(savaşarak) ona karşı çıkmak lazım. Mahvilini bulmak lazım.”

FETO elebaşının Pensilvanya’ya yerleştikten sonra ABD’ye yönelik ağır eleştirilerin yeraldığı vaaz kasetlerinin imha ettirdiği, bunların örgüt evlerinde tutulmasının ihanet sayılacağı yönünde talimatı olduğu FETÖ çatı ididanamesine girmişti. Ancak tiwtterda yayınlanmaya başlayan vaazlar, bazı cemaat mensuplarının “haram” ve “ihanetle” korkutulamadığını ortaya koydu.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
fatih alp 2 ay önce

Söz per sonuçları hakkında bılgı yok mu admın
____ADMİNİN YORUMU___ BUGÜN AÇIKLANACAK...

Avatar
İmam 2 ay önce

Vah vah oraya kadar düştünüz demek. Dinlemek isterdim o vaazı.