Kılıçdaroğlu'ndan Osmanlı düşmanlığı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi'nin toplu temel atma töreninde çağ açıp çağ kapayan tarihe yön vermiş Osmanlı Devleti için "Devasa Osmanlı niye tüfek yapamıyor?" ifadesini kullanarak saçmaladı

Kılıçdaroğlu'ndan Osmanlı düşmanlığı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi'nin toplu temel atma töreninde çağ açıp çağ kapayan tarihe yön vermiş Osmanlı Devleti için "Devasa Osmanlı niye tüfek yapamıyor?" ifadesini kullanarak saçmaladı

16 Ekim 2016 Pazar 20:24
Kılıçdaroğlu'ndan Osmanlı düşmanlığı
Türkiye Cumhuriyeti'nin Osmanlı'nın devamı olduğunu, Mustafa Kemal'in yaptığı tüm yenileşme hareketlerinin 2.Mahmut dönemiyle başlayan modernleşme süreci olduğunu unutan Kılıçdaroğlu tarih cahili olduğunu gösterdi. Osmanlının bir silah bile yapamamasını 

Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'a tefsir yazmasını isteyen de Mustafa Kemal değil mecliste var olan bir grup İslamcı milletvekili idi. Buhari tercemesi ve Elmalı tefsirinin Mustafa Kemal ile hiçbir alakası olmadığı bilinirken Kılıçdaroğlu'nun bunu Atatürk'e maletmesi dinleyenleri güldürdü. 

OSMANLIDA İLK SİLAH 1.MURAT DÖNEMİNDE KULLANILDI


Gelmiş-geçmiş Osmanlı târihçilerinin en büyüğü olarak kabul edilen Kemâl Paşa-zâde'nin "Tevârîh-i Âl-i 'Osmân" adlı eserinin bugüne kadar hiç neşredilmeyen, Sultan I. Murad (Hüdâvendigâr) dönemiyle ilgili "III. Defter"inde, İstanbul'un fethinden neredeyse bir asır önce, henüz Murâd Hüdâvendigâr Hân'ın pâdişahlığı döneminde "tüfek kullanıldığını" gösteren iki mühim kayda rastlanır.

Kemâl Paşa-zâde bahsettiğimiz defterde, Gâzî Hüdâvendigâr'ın emrindeki Osmanlı ordusunun 1360 (H. 762)'de Çorlu'ya düzenlenen seferde küffâr ordusuyla çarpıştığı ânı tasvir ederken; "Savâş kumâşı satıldı, top-u tüfeng çatıldı, sapandan at-u âdem biri-birine katıldı." diyerek, Osmanlı ordusunda daha o yıllarda iken tüfeğin kullanıldığına işâret eder.

FATİH'İN TOPLARINI DA GÖR KEMAL

İstanbul'un fethini mümkün kılmak için dev toplar döktüren ve dâhiyâne bir fikirle havan topunu keşfeden Fâtih'in, ateşli silâhların bu kadar gerekli olduğu bir kuşatmada, babasının pâdişâhlığı döneminde kullanılan "tüfek"ten haberdar olmadığını veyâ askerlerine onu kullandırmadığını iddiâ etmek hangi parlak(!) zekânın ürünüdür? Kaynaklarda yer alan bunca "târihî" vesîka yalanlarını su yüzüne çıkarırken, kendilerini rezil etmek için hâlâ çırpınıp duran ve çırpındıkça daha da batan bu şuursuz CHP zihniyetinin Osmanlı düşmanlığı bitmeyen kripto Ermeni kini midir?


"DEVASA OSMANLI NİYE TÜFEK YAPAMIYOR?"

Kılıçdaroğlu, "Gazi Mustafa Kemal, 'kendi kitabını okuduğunda anlasın' diye, Elmalılı Hamdi Yazır'a Kuran'ı mealini yazdırıyor. Okuduğunu anlasın, ibadet ederken neleri söylediğini anlasın' diye. Yapıyor muydu bunu Osmanlı? Yapmıyordu. Dumlupınar'a gittim. Dumlupınar Savaşı dolayısıyla bir müze kurmuşlar, müzede silahlar var. O savaşta kullanılan silahların bir kısmı Almanlara, bir kısmı Amerikalılara, bir kısmı da Ruslara ait. Osmanlı'nın tek bir tüfeği bile yok çünkü tüfek yapamıyor. Devasa Osmanlı niye tüfek yapamıyor? Çünkü bilimi dışladı, aklı dışladı Osmanlı. yapamıyor. Oysa bilim 21. Yüzyılın sihirli anahtarıdır artık. Bilime önem vereceğiz, çocuklarımız öğrenecekler bunu" şeklinde konuştu.
Son Güncelleme: 16.10.2016 20:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.