Kırşehir’de 169 Çocuk Koruma Altında

Devletin sağlık, barınma, korunma ve sosyal yaşam imkanlarından faydalanan çocuklardan 32 tanesi ise koruyucu aile tarafından hayatlarını sürdürüyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, 5395 sayılı çocuk koruma kanunu kapsamında Kırşehir genelinde 169 çocuk devlet güvencesi altında hayatlarını sürdürüyor. Sevgi Evleri başta olmak üzere Kırşehir’de 3 farklı kurumda barınma ve bakım ihtiyaçları giderilen çocuklardan 32 tanesi ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen koruyucu aile projesi kapsamında eğitim,barınma ve sağlık hizmetlerinden faydalanıyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne yapılan müracaatlar sonrasında yapılan incelemelerin ardından koruma ve gözlem altına alınan çocukların takipleri yapılırken ihtiyaçları da devlet tarafından karşılanıyor.

Aile kurumunun öne çıkartılması ve aile içerisinde yaşanan iletişim bozukluklarının giderilmesi adına da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ‘Ailenin Toplumdaki Yeri’ konulu gerçekleşecek panelle de toplumun ve aile bireylerinin gelişimlerinin sağlanması ve bilinçlendirme çalışmalarının yapılması hedefleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol