Kışanak'tan küstahlık: Özerklik ilan ederim!

Güneydoğu'da birçok kentte çeşitli tarihlerde DBP tarafından ilan edilen sözde 'öz yönetim' iddialarına ilişkin açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak, "Devlet, gelip benim belediye başkanımı gözaltına alırsa, ben de özerklik ilan ederim" ifadelerini kullandı. Güneydoğu'da birçok kentte çeşitli tarihlerde DBP tarafından ilan edilen sözde 'öz yönetim' açıklamalarıyla ilgili olarak Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi Belediyesi Eş Başkanları DBP'li Seyid Narin ve Fatma Şık Barut, Silvan Belediye Eş Başkanları Yüksel Bodakçı ve Melikşah Teke ile bazı partililerin gözaltına alınmasına tepki gösterildi.
 
Sur Belediyesi önünde toplanan belediye başkanları ve sivil toplum örgüt temsilcileri, gözaltına alınanların serbest bırakılması çağrısında bulundu.
 
KIŞANAK'DAN HADDİ AŞAN SÖZLER
 
Burada bir açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak, operasyonlara sert tepki göstererek, bu ülkede hukuksuzluk, devlet nizamı haline getirilmeye çalışıldığını iddia etti.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ibrahim 1 yıl önce

susturun şu lanet kadını yandaşlarınla beraber cehennemde yan

Avatar
ahmedi amedi 1 yıl önce

İyi özerklik ilan edinde yavaş yavaş milleti dinden imandan uzakaştırın sonra dindarlari balkondan atın ustünden arabayla geçip bide yakın yetmez başını taşla ezin çok hoş bir şey yapmış gibi bir de tilili çekin iste pkk bu değil mi var mı bir yalan inşallah bu millet bunu görecektir artık