Kur'an zannettiler İncil çıkınca şoke oldular
DAEŞ terörü Suriye ve Irak'ı kan gölüne çevirirken İngiliz, Fransız, ABD ve son olarak da Rusya, bölgeye yerleşti. Fransa'nın başkenti Paris'te 129 kişinin hayatını kaybettiği çoklu saldırı, Batı kamuoyunun İslam'a karşı olan olumsuz algısını pekiştirdi. Bu durumdan yola çıkan Hollandalı iki programcı sokağa indi ve ilginç bir sosyal deney yaptı.   

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da ilginç bir Kur'an deneyi yapan ikili deyim yerindeyse denekleri gafil avladı.  "Dit Is Normaal" adlı programın sunucuları, bir İncil satın aldı, kapağını da “Kuran-ı Kerim” yazan kapakla değiştirdi. Sonrasında ise Amsterdam sokaklarında turlayıp,  önlerine çıkan Hollandalılara, İncil’den bölümler okumaya başladı. Kur'an-ı Kerim'den bölümler dinlediklerini zanneden Hollandalılar, okunan bölümler için çok sert eleştirilerde bulundu.

SALLADILAR DA SALLADILAR

"Kuran çok agresif bir kitap. Kadınların ellerinin kesilmesinden bahsediliyor. Bu kabul edilemez. Dünya değişiyor ve bu değişime Müslümanların da uyması gerekiyor." gibi ifadeler kullandı.

KUR'AN DEĞİL İNCİL

Deneyin sonunda ise deneklere bölümler okudukları kitabın Kur'an değil, İncil olduğu söylendiğinde ise Hollandalılar'ın şaşkınlığı kameralara işte böyle yansıdı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol