Mahmut Efendi Hazretlerini Nereye Götürüyorsunuz?

İsmailağa cemaatinde neler oluyor?

Mahmut Efendi Hazretlerini Nereye Götürüyorsunuz?

İsmailağa cemaatinde neler oluyor?

06 Haziran 2014 Cuma 22:32
Mahmut Efendi Hazretlerini Nereye Götürüyorsunuz?
Beykoz'dan Fatih'e cemaatimin arasına gelemiyecek kadar sağlık sorunu yaşayan Mahmut Efendi, her türlü olumsuz şartların mevcut olduğu Çeçenistan'a, hemde Rus ajanı olduğu her akli selim sahibi tarafından bilinen bir kişinin davetine neden götürülüyor. Yeni Şafak Gazetesinin  dikkat çektiği ilginç sorular cevap bekliyor. Ayrıca camiayı yakından tanıyan yazarımız Ahmet Mehmetalioğlun'un daha tehlikeli bir yorumu na göre gidip de gelmemek var. Yani daha önce Hızır hoca, Bayram Ali Hocanın başına gelen hadisenin Mahmut Efendinin başına gelme ihtimali yüksek. Ailesini ve yetkilileri sorumlu davranmaya davet ediyoruz.
 
 
Aracı Olan Marifet Derneği Neden Hiç Bir Açıklama Yapmadı? 

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) Çeçenistan’a gideceği ile ilgili haber ülkemiz ve camiamız tarafından şaşkınlıkla karşılandı. İsmailağa Vakfının ve Marifet Derneğinin bu konuda hiçbir açıklaması olmadığı halde gazete manşetlerinden bu tür bir haberin duyurulmasına hiç kimse bir anlam veremedi. Marifet Derneğinin habere ilişkin hiçbir açıklamada bulunmaması veya tekzip etmemesi ise hala merak konusu.

 
Kamuoyuna yansıyan haberlerde Çeçenistan’a götürülme işinde Marifet Derneğinin aracı olduğunu öğreniyoruz. Marifet Derneği aracı ise neden böylesine önemli bir meseleyi gazete manşetlerinden duyuyoruz? Eğer böyle bir şey varsa bu aile içi bir meseledir. Camia olarak bunu gazete manşetlerinden değil yetkili ağızlardan duymak gerekirdi. Hal böyleyken maalesef Marifet Derneği hiçbir açıklama yapmadı.
 
AİLESİ RAZI OLMADIĞI HALDE GÖTÜRMEK Mİ İSTİYORLAR?
 
Efendi Hazretlerimizin (k.s.) ailesi ve yakın akrabaları olaya tepki gösterirken Efendi Hazretlerimiz (k.s.) çok riskli bir bölge olan Çeçenistan’a niçin götürülmek isteniyor? Marifet Derneği, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) ailesi ile her konuda beraber hareket ediyor deniyordu. Acaba ne oldu da Efendi Hazretlerimizin (k.s.) ailesinin ve yakın akrabalarının tepkisine rağmen Marifet Derneği götürme işinde aracı oldu?
 
AİLE İÇİ MESELELER ARAMIZDA HALLEDİLMELİDİR
 
Efendi Hazretlerimizin (k.s.) Çeçenistan’a götürülme haberini apar topar medyaya aksettirmenin hiçbir tutarlı tarafı yoktur. İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı’nın haberi enine boyuna incelemeden Marifet Derneği ile irtibata geçip olayın aslını araştırıp çözüme ilişkin bir adım atmadan hemen medyaya taşıması, oldukça yanlış olmuştur. Camiamızın önderi konumunda olan bir kurumun aile içi meseleleri medyatik hale getirmesi tamamen tecrübesizliğin eseridir. Bu hadisenin medyaya taşınmasındaki amaç nedir? Camiamıza ilişkin bu türden haberlerin kamuoyuna lanse edilmesi, camiamıza yarardan çok zarar vermektedir. Bu konuda vakfın daha temkinli hareket etmesi gerekirdi. Marifet Derneği ile görüşüp müşterek bir noktada buluşmalıydılar. Yaşanan bu hadise, vâkıfın, Marifet Derneği üzerinde bir etkisinin olmadığını gösteriyor. Ya da aralarında bir kopukluk var. Eğer bahsettiğimiz şeyler var ise bunların bir an önce giderilmesi gerekmektedir. Eğer böyle bir şey yok ise bundan sonra cereyan edecek hadiselerde daha ihtiyatlı davranılmalı ve ortak hareket edilmelidir.
 
CAMİAMIZ BU KONUDA BİR AN ÖNCE AYDINLATILMALIDIR
 
Aile içi ve böylesine önemli bir haberi gazete manşetlerinden duymak istemiyoruz. Eğer bu haberin doğruluk payı varsa Marifet Derneği halkımızı ve camiamızı aydınlatıcı bir açıklama yapmalıdır. Eğer yalan bir haber ise bir an evvel tekzip etmelidir.
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Birisi 2014-06-06 22:59:05

Bu işte fetonun parmağı var. (Allah onun belasını versin. Vatan haini deyyus adi haysiyetsiz şereften yoksul) Allahın laneti fetoşun üzerine olsun.

Avatar
kimsin sen 2014-06-06 23:17:22

aşağılık birisi nin sözlerini iadeli taahhutlü birisi ne iade ediyoruz

Avatar
the-imam 2014-06-06 23:24:34

yine cemaati karıştırmaya çalışıyorlar.gerekli açıklama marifet derneği resmi sitesinde yapılmıştır...http://www.marifetdernegi.org/id/3203/haberler.html

Avatar
mst 2014-06-06 23:30:42

Bu bir tuzak dikkat edin