Meteoroloji'den kritik uyarı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Zonguldak, Bartın ve Çorum çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in güneybatı kesimleri ile Aydın'ın kıyı İlçelerinde kuvvetli, Muğla ve Antalya il merkezleri ile Muğla'nın kıyı, Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının, Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada yağışların, İzmir'in güneybatı kesimleri ile Aydın'ın kıyı İlçelerinde kuvvetli, Muğla ve Antalya il merkezleri ile Muğla'nın kıyı, Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiği belirtilirken, yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, hortum riski, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Açıklamada, rüzgrın, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak eseceği bildirildi.

BÖLGELERDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in güneybatı kesimleri ile Aydın'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli, Muğla il merkezi ile kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgrın; Güney Ege kıyılarında kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu; Batı Akdeniz'in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya il merkezi ile batı kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu; Eskişehir, Ankara, Konya, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Bolu ve Düzce çevreleri ile gece saatlerinden sonra Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, güneydoğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERİN HAVA SICAKLIĞI

BURSA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı.(17)

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı.(17)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; güneybatı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.(17)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu.(22)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; il merkezi ile batı kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.(20)

MERSİN: Parçalı ve çok bulutlu.(22)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde güney kesimleri ile akşam saatlerinden sonra il geneli yağmur ve sağanak yağışlı.(17)

KONYA: Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı.(16)

TRABZON: Parçalı bulutlu.(20)

ERZURUM: Parçalı bulutlu.(9)

DİYARBAKIR: Parçalı bulutlu.(19)

GAZİANTEP: Parçalı bulutlu.(18)

ŞANLIURFA: Parçalı bulutlu.(22)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol