''MHP, PKK ile görüştü'' iddiası
7 Haziran seçimlerinde MHP’nin Gaziantep Adayı olan Ümit Özdağ 1997’de ABD’de, 2002’de Ankara’daki ofisinde terör örgütü PKK ile görüşüp pazarlık yapmış.
 
Başbakanlık, Genelkurmay ve MGK Genel Sekreterliği’ne gönderilen ‘kişiye özel, ivedi’ gizli belgede, Karayılan’ın 2002’de Özdağ’ı Kuzey Irak’a davet ettiği, ayrıca PKK’nın Avrupa kolundan davet aldığı, onun bazı işlerini gerekçe gösterip buralara gitmediği belirtiliyor.
 
'FEDARASYON' YANİ ÖZERKLİK!
 
Özdağ, terörden hapis yatıp çıkan PKK’lı İrfan Güler’i ofisinde kabul edip ağırlıyor. MHP’li Özdağ ve PKK’lı Güler’ın devlet kayıtlarına giren görüşmesinde örgütün istekleri masaya yatırılıyor. Güler ‘federasyon’ yani özerklik seçeneği dışında bir dayatmayı kabul etmeyeceklerini belirtiyor. Özdağ, bunu devletin üst düzeylerindeki tanıdıklarına götüreceği garantisini verip, bu tür görüşmelerin sürmesini ve özellikle gizli kalmasını istiyor.
 
AK Parti hükümetinin terörü bitirmek için geliştirdiği ‘çözüm süreci’ni öteden beri eleştiren MHP; “PKK ile masaya oturuyorsunuz, pazarlık yapıyorsunuz” söylemiyle yükleniyordu. Önemli bir MHP’linin pazarlık yaptığının şimdi ortaya çıkmasının parti tabanını ve özellikle Gaziantep seçmeni üzerinde nasıl karşılanacağı merak ediliyor.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol