PKK propagandası yapan öğretmenler açığa alındı
 Van’ın Erciş İlçesi'nde ‘terör örgütü propagandası yapmak ve devletin birlik ve bütünlüğünü bozmak’ suçundan 4 öğretmen açığa alındı.


Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla terörle mücadele kapsamında yapılan soruşturma kapsamında çeşitli tarihlerde yapılan öz yönetim açıklamalarına katıldıkları tespit edilen, aralarında okul müdürlerinin de bulunduğu 4 öğretmen hakkında ‘terör örgütü propagandası yapmak ve devletin birlik ve bütünlüğünü bozmak’ suçundan soruşturma açıldı. Soruşturma kapsamında 4 öğretmen açığa alınarak haklarında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Savcılık, emniyet ile işbirliği halinde öz yönetim açıklaması esnasında ortamda bulunan toplantılarla PKK lehine yapılan her tür etkinliğe karışan devlet memurları hakkında işlem başlatıyor. 

Daha önce de KESK’e bağlı Diyanet ve Vakıf Emekçileri Sendikası (DİVES) Adıyaman İl Temsilcisi ve DİVES Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkanı Nurettin Kesici, Diyanet İşleri Başkanlığınca görevden alınmıştı. 


Anahtar Kelimeler:
PKKÖğretmenVan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
adalet 9 ay önce

cevabını bulamadığım bir soru... mahkeme sonucu olmadan insanlar nasıl rahat bir şekilde birbirini terörle suçluyor... böyle bir hak var mı?

Avatar
Birisi 9 ay önce

Ne açığı atsınlar memurluktan vatan haini kahpe kancıkları