PKK  terör değil diyen Tahir Elçi şimdi yandı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İdris Kurt, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 7,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle iddianame hazırladı. iddianamede, PKK'nın, eylemleri şiddet içerdiği için terör örgütü olarak tanımlanması gerektiği belirtilerek, ''Hakların elde edilmesi için mutlaka hukuki ve meşru bir yol vardır. Dolayısıyla şiddete başvurmak hiçbir şekilde meşru değildir" denildi.
 
BİR HUKUKÇU OLARAK NEYİN SUÇ OLDUĞUNU BİLMESİ GEREKİR
 
Şüpheli Elçi'nin hukukçu olduğu aktarılan iddianamede, "Bir hukukçu olarak, neyin suç olup olmadığını bilmesi gerekir. Bulunduğu toplumsal kurum itibarıyla sarf edeceği sözlerin toplumdaki etkisini hesaplaması gerekiyor" ifadesi kullanıldı.
 
7,5 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENİYOR
 
İddianamede, şüpheli Elçi'nin ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan 7,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. İddianame, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.
 
İddianameyi inceleyen mahkeme, bugün kabul edilmesine karar verdi. Elçi, terör suçlarına bakan Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.


 
Anahtar Kelimeler:
TAHİR ELÇİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol