Şair ve yazar Ali Nar ahiret yolculuğuna uğurlandı

Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 74 yaşında hayatını kaybeden İslami Edebiyat Vakfı Onursal Başkanı şair, yazar ve araştırmacı Ali Nar, son yolculuğuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı törenle uğurlandı.
 
CENAZEYE İLGİ BÜYÜKTÜ
 
Fatih Camii'nde öğle vakti düzenlenen törende edebiyat ve siyaset dünyasından çok sayıda isim yeraldı. Cenaze eşrafına seslenen İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Ali Nar'ın yaşamı boyunca pek çok öğrenci yetiştirdiğini, ayrıca kalemiyle de Türk edebiyatına ve kültürüne değerli katkıları olduğunu söyledi.
 
DEVLETİN ZİRVESİ OMUZ VERDİ
 
Cenaze namazının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu bir süre Nar'ın tabutuna omuz verdi. Helallik istendikten sonra Nar'ın cenazesi, tekbirler eşliğinde araca taşındı. Nar'ın cenazesi, Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu, cuma namazını da bu camide kıldı.
 
Uzay Çiftçileri'ni yazmıştı
 
İslami Edebiyat Vakfı Onursal Başkanı Nar, 1941'de doğdu. Klasik ve modern Arapça'dan çevirileri bulunan Nar, Türkiye ve İslam dünyasının ilk bilim-kurgu romanı olan 'Uzay Çiftçileri'ni yazdı. Bunun yanında çok sayıda esere imza atan Nar, Büyük Doğu, Mavera, Tohum, İslam, Hilal gibi dergilerde yazdı. Nar, 1986'da İslami Edebiyat dergisini kurdu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol