Şanlıurfa İl Müftülüğü bu hafta da başka bir camiye şehit ismi verdi
Şanlıurfa'da 15 Temmuz Bağımsızlık mücadelesinde Amerikan maşası FETÖ'cü işgalcilere direnirken şehit olan Ümit Yolcu adlı vatandaşımızın adı bu hafta düzenlenen törenle bir camiye verildi.

Şehidin ailesi ile birlikte yapılan  törene Şanlıurfa Valisi, Cumhuriyet Başsavcısı ve Belediye Başkanı katıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, "Her hafta bir camiye bir şehidimizin adını veriyoruz. İsim verirken Kur'an ve salavatlar eşliğinde sela ve dualarla cami Beraatının bir örneğini şehidin ailesine veriyoruz" dedi. İl Müftüsü Açık, "Şehit anası olan cefakar anneyi cami Beratını vermek için camiye getirdik. O ana kadar oğlunun ismini camiye verdiğimizi kendilerine söylemedik. Cami önüne gelip Şehit Ümit Yolcu Camisi yazısını görünce sevinçten gözyaşları dökmeleri görülmeye değerdi" açıklamasında bulundu. Şanlıurfa İl Müftülüğü geçen hafta da Şehit Direkli'nin ismini bir camiye daha vererek ismini ölümsüzleştirmişti."Ayrıca aksam 4 şehit ailesini misafir ederek birbirleri ile tanıştırdığımız yemek ikramımız oldu. Vatanları için canlarını veren bu insanların acılarına ortak olmak ve gösterdikleri sabır için kendilerini onurlandırmak bizim en büyük görevimiz" diyen İhsan Açık Müftülük bahçesinde ailelere tanışma  yemeği verdi. 

Yemeğe Şanlıurfa valisi ile Cumhuriyet Başsavcısı da katıldı. 
..


 

Kaynak: Dinihaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ahmet 4 ay önce

urfa müftülüğü karaköprüde h. salih aslan cimii imamı fetöcü ali uşaklı ile eski urfa müftüsü katıksız fetöcü ibrahim dumanın sır küpü eğitim uzmanı bilal gülyaprağını ne yaptın görevdelermi açıktalarmı