Seçim sonuçları anında
GSM firmaları Avea ve Vodafone, Anadolu Ajansı ile imzaladığı protokolle, milletvekili seçim sonuçlarıanında abonelerin cep telefonlarına ulaştıracak.
 
Genel seçim sonuçlarını abonelere aktarmak isteyen iki firma ile Anadolu Ajansı arasında protokol imzalandı. Protokol kapsamında, iki firmanın aboneleri, 7 Haziran akşamı genel seçim sonuçlarını SMS ile anında cep telefon mesajıyla öğrenebilecek.
 
Avea kullanıcıları, Türkiye geneli sonuçlarını öğrenmek için SECIM yazıp 1523'e göndermeleri gerekiyor. 
 
Vodafone kullanıcılarının ise SECIM boşluk AA boşluk İL PLAKA kodunu yazıp 7070'e kısa mesaj göndermesi gerecek. İl plaka kodu kısa mesajla gönderilen seçim çevresine ilişkin sonuçlar, anında abonenin telefonuna kısa mesaj olarak ulaşacak.
 
AA sonuçları 8 dilde eş zamanlı duyuracak
 
AA, seçim özel yayınıyla, 81 il ve 923 ilçe, yurtdışı temsilcilikleri ve gümrüklerdeki seçim yarışını, Türkiye ve dünyaya 8 dilde eş zamanlı duyuracak. Genel seçim yarışına ilişkin son dakika bilgileri, flaş haber olarak abonelere geçilecek.
 
Anadolu Ajansı, 30 Mart 2014’teki mahalli idareler, 1 Haziran 2014’teki ara seçimler ve 10 Ağustos 2014’teki cumhurbaşkanı seçimini sandık başından sonuçlarla kamuoyuna aktararak medyanın ana içerik sağlayıcısı olmayı başarmıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol